REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021
LEKCJE Z INTERNETU
Warszawa, 16 marca 2020 r.
Lekcje z internetu
- rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje
Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!
Zgodnie z podstawą programowąNa stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.
Co ważne, wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.
Specjalnie dla ósmoklasistów – pakiety zadań od CKECzas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych to możliwość powtórzenia materiału. Szczególnie chcemy zadbać w tym czasie o uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. W tym celu Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.
Każdy taki zestaw będzie się składał z:
- zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;
- zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;
- zadań z języka angielskiego – zorganizowanych według umiejętności.
Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9:00 na stronie internetowej www.cke.gov.pl, natomiast rozwiązania – o godz. 15:00. Zachęcamy do korzystania z zadań przygotowanych przez CKE!
Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!
Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Stąd szerokie działania rządu – takie jak zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych, żłobkach i na uczelniach, a także odwołanie imprez masowych. Jest to możliwe dzięki specustawie w sprawie przeciwdziałania koronawirusowi.
Wiele jednak zależy od Ciebie!
- Unikaj skupisk ludzkich, jeśli możesz – udaj się na pracę zdalną.
- Myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy.
- Zwracaj uwagę innym na właściwe zachowania!
Wszystkie niezbędne i wiarygodne informacje można znaleźć na: gov.pl/koronawirus.
Jeśli masz objawy towarzyszące koronawirusowi, zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub na infolinię NFZ pod: 800 190 590.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
NAUKA ZDALNA PODCZAS ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOŁACH
W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych.
Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe
- epodreczniki.pl
- Portal wiedzy dla nauczycieli
- Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
- Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
- Portal lektury.gov.pl
- Strona Centrum Nauki Kopernik
- Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
- Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
- Serwis Ninateka
- Serwis Muzykoteka Szkolna
- Biblioteka Cyfrowa Polona
- Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
- Serwis Telewizji Polskiej
- Serwis Polskie Radio Dzieciom
Epodreczniki.pl
https://epodreczniki.pl/To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.
Materiały dostępne na platformie są:
- bezpłatne,
- zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,
- udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd.,
- dostępne z różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon),
- dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.
Na platformie uczniowie mają do dyspozycji:
- e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,
- dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki.
Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu.
Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.
Portal Scholaris
http://www.scholaris.pl/Portal zawiera ok. 28 tys. pojedynczych, interaktywnych materiałów, które mogą być pomocne w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to m.in.: scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy. Wszystkie materiały Scholarisa, bez względu na przyporządkowanie do poprzedniej lub aktualnej podstawy programowej, mogą być pomocne w pracy ucznia i nauczyciela.
Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych – www.cke.gov.pl
Uczniowie i nauczyciele znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.
Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:
- informatory zawierające przykładowe zadania z rozwiązaniami
- przykładowe arkusze egzaminacyjne, próbne arkusze egzaminacyjne, filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty
- dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE): np. link 1, link 2, link 3
- arkusze egzaminacyjne z 2019 r.
Portal lektury.gov.pl
https://lektury.gov.pl/To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych
i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.Strona internetowa Centrum Nauki Kopernik https://esero.kopernik.org.pl/
Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.
Portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1
Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.
Serwis Ninateka
https://ninateka.pl/eduTo serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.
Serwis Muzykoteka Szkolna
http://www.muzykotekaszkolna.pl/Muzykoteka Szkolna to nowoczesne narzędzie wspomagające tradycyjną edukację muzyczną, które aktywizuje i stymuluje zainteresowanie muzyką. W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
www.bc.ore.edu.plBiblioteka Cyfrowa ORE gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.
Biblioteka Cyfrowa Polona
www.polona.plPolona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.
Serwis Telewizji Polskiej
https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.
Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”
Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.
W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.
Serwis Polskie Radio Dzieciom
www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-DzieciomTo całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. W swoich programach realizują misję edukacyjną i dbają o poprawność językową. Programy emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. Wspomagają także proces edukacji, odnosząc się pośrednio i bezpośrednio do programu nauczania.
OGÓLNOPOLSKA AKCJA "ZOSTAŃ W DOMU"!
PLAKATY Z NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA
Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z plakatami otrzymanymi z Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące Koronawirusa!. Plakaty znajdują się poniżej:
INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY
INFORMACJE DYREKTORA ZSP W CIENINIE ZABORNYM
na okres od 16.03.2020r. do 25.03.2020r. Szkoła Podstawowa/Przedszkole zostaje zamknięta dla osób trzecich
Mając na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się Koronawirusa, wskazuję co następuje:
Dyżury pracowników w placówce:
Szkoła Podstawowa w Cieninie Zabornym:
- Poniedziałek 16.03.2020r. godz. 8-11
- Wtorek 17.03.2020r. godz. 8-10
- Środa 18.03.202r. godz. 8-10
- Czwartek 19.03.2020r. godz. 8-11
- Piątek 20.03.2020r. godz. 8-10
- Poniedziałek 23.03.2020r. 8-11
- Wtorek 24.03.2020r. godz. 8-10
- Środa 25.03.2020r. 8-12.
Przedszkole Gminne w Cieninie Zabornym:
w wyżej wymienionych dniach w godz. od 8:00 - 9:00
Numer telefonu kontaktowego do sekretariatu: 661-446-814.
INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLA W CIENINIE ZABORNYM NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym odbywa się według załączonego harmonogramu. Dokumenty można pobrać poniżej lub w sekretariacie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cieninie Zabornym.
Niniejsze dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły w godzinach: 8.00 – 15.00 w dniach: 09.03.2020r. – 23.03.2020r.
zarządzenie rekrutacja przedszkola 2020/2021.pdf
zarządzenie rekrutacja szkoły 2020/2021.pdf
wniosek o przyjęcie do I klasy.docx
wniosek o przyjęcie do przedszkola.doc
INFORMACJA WÓJTA GMINY SŁUPCA
Wójt Gminy Słupca informuje:
- Od dnia 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie szkół podstawowych i przedszkoli zostaje zawieszone.
- W dniach 12 i 13 marca 2020 roku w szkołach i przedszkolach zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu,
a z dniem 16 marca 2020 r. szkoły i przedszkola nie funkcjonują.
W dniach 12 i 13 marca 2020 roku dowóz szkolny rano będzie odbywał się bez zmian, natomiast odwóz będzie około godziny 12-tej tj. pierwszym odwozem w każdej szkole. Drugi odwóz nie jeździ.
Od poniedziałku 16 marca 2020 r. nie ma dowozów do szkół.
Wójt Gminy Słupca
/-/ Grażyna Kazuś
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
Szanowni Rodzice!
W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie naszego kraju i zgodnie z decyzją rządu z dnia 11.03.2020 r. zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Cieninie Zabornym zostają zawieszone w terminie od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r.
W dniach 12-13.03.2020 r. szkoła oferuje jedynie zajęcia opiekuńcze, natomiast od 16.03.2020 r. w szkole nie będą odbywać się żadne zajęcia.
Zwracam się z gorącą prośbą do Państwa aby w tych dniach dzieci przebywały w domach. To nie jest czas ferii, to czas działań profilaktycznych aby zabezpieczyć nas wszystkich, a szczególnie osoby starsze przed rozprzestrzenianiem się groźnego wirusa. Zatem obowiązkiem Rodziców jest dopilnowanie aby dzieci pozostały w domach. Wykorzystajmy odpowiedzialnie ten czas przymusowego pobytu w domu do czytania książek, powtarzania przerobionego materiału, stosowania się do zaleceń nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Na chwilę obecną egzaminy końcowe ósmoklasistów, które przypadają na 21-23.04.2020 r. nie są zagrożone.
Liczę na zrozumienie i odpowiedzialność wszystkich Państwa, jak również bardzo proszę o zachowanie spokoju, gdyż podjęte działania są niezbędną formą profilaktyki zdrowotnej, a powodzenie tych działań zależy od nas wszystkich. Proszę również o bieżące śledzenie komunikatów medialnych.
Dyrektor szkoły
Urszula Jantosz
PILNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW UCZNIÓW SZKOŁY I PRZEDSZKOLA!
DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO w CIENINIE ZABORNYM INFORMUJE, że od 12.03.2020r. do 13.03.2020r. w SZKOLE PODSTAWOWEJ
W CIENINIE ZABORNYM ORAZ PRZEDSZKOLU GMINNYM w CIENINIE ZABORNYM ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE. DOWOZY UCZNIÓW/ PRZEDSZKOLAKÓW w WYŻEJ WYMIENIONYCH DNIACH ODBYWAJĄ SIĘ BEZ ZMIAN.
DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO w CIENINIE ZABORNYM ZAWIESZA ZAJĘCIA W SZKOLE/ PRZEDSZKOLU NA CZAS w DNIACH od 16.03.2020r. do 25.03.2020r. ZA ZGODĄ ORGANU PROWADZĄCEGO.
PILNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ODWOZÓW!
DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO w CIENINIE ZABORNYM INFORMUJE, że w dniach 12.03.2020r. - 13.03.2020r. w SZKOLE PODSTAWOWEJW CIENINIE ZABORNYM ORAZ PRZEDSZKOLU GMINNYM w CIENINIE ZABORNYM ODBYWAJĄ SIĘ TYLKO ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE.
ODWÓZ w TYCH DNIACH BĘDZIE TYLKO o GODZINIE 12:40. NIE BĘDZIE ODWOZU o GODZINIE 14:20!!
PILNY KOMUNIKAT!!!
Szanowni Państwo! W przypadku pojawienia się objawów takich jak temperatura, kaszel, duszności, bóle mięśni, problemy z oddychaniem, osoba z tymi objawami w pierwszej kolejności kontaktuje się:
- z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidomiologiczną w Słupcy pod numerem telefonu (63) 274-36-42 w dni powszednie do godziny 15:00
- w weekendy i święta oraz po godzinie 15:00 pod numerem alarmowym 691-751-835.
KOMUNIKAT MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowychOd 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
- poradni psychologiczno-pedagogicznych;
- specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
- młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
- przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
- szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
- szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki, to nie są wakacje ani ferie;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Nauczyciele w najbliższym czasie będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie dotyczy to uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty i udostępniali im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
- strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
- mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
- Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
- Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Szanowni Państwo! Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus.
W przypadku pojawienia się objawów takich jak temperatura, kaszel, duszności, bóle mięśni, problemy z oddychaniem, osoba z tymi objawami w pierwszej kolejności kontaktuje się:
- z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidomiologiczną w Słupcy pod numerem telefonu (63) 274-36-42 w dni powszednie do godziny 15:00
- w weekendy i święta oraz po godzinie 15:00 pod numerem alarmowym 691-751-835.
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
DZIEŃ KOBIET
W dniu 10 marca 2020r, w naszej szkole odbył się krótki apel z okazji Dnia Kobiet. Przedstawienie przygotowali chłopcy pod opieką pana Pawła Barańskiego. Uczniowie zaprezentowali krótkie scenki, które spowodowały uśmiech na wszystkich twarzach naszych kobiet a także zostały wyrecytowane wiersze. Na samym końcu chłopcy złożyli wszystkim Paniom pracującym w szkole życzenia oraz obdarowali ich symbolicznym kwiatkiem oraz cukierkiem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. W apelu udział wzięli Nikodem Rzemyszkiewicz - klasa VII , Dawid Bukowiecki - klasa V, Adam Adamczyk - klasa IV, Mikołaj Loritz - klasa IV, Łukasz Kanafa - klasa VI i Dawid Pilarczyk - klasa VI.
HARMONOGRAM ZAJĘĆ W PROJEKCIE "SŁUPCA STAWIA NA EKSPERYMENT"
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z HARMONOGRAMEM ZAJĘĆ W PROJEKCIE "SŁUPCA STAWIA NA EKSPERYMENT". HARMONGRAM ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ.docx
PILNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW W SPRAWIE KORONAWIRUSA!
Tok postępowania w zakresie profilaktyki zdrowotnej:
- Zapewnienie ciepłej i zimnej bieżącej wody oraz środków higieny osobistej.
- Utrzymywanie urządzeń sanitarnych w czystości.
- Przestrzeganie podstawowych zasad higieny, które wpływa na ograniczenie ryzyka zakażenia:
a) częste mycie rąk, zgodni z instrukcją mycia rąk;
b) podczas kaszlu i kichania należy zakryć nos i usta chusteczką higieniczną, którą najszybciej wyrzucić lub kichać i kaszleć w łokieć;
c) zachować bezpieczną odległość co najmniej 1m odległości od osoby, która kaszle, kicha, ma gorączkę;
d) unikać dotykania nosa i ust. - Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie NIE należy przychodzić do szkoły/przedszkola/pracy. Należy pozostać w domu.
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Pierwsze zwiastuny wiosny, a w sercach już maj…
4 marca 2020 roku w naszej szkole, jak od 20 już lat, świętowaliśmy Dzień Patrona.
Uroczystość rozpoczęła msza święta celebrowana przez proboszcza naszej parafii ks. Mariana Skibińskiego.
Po nabożeństwie odbył się podniosły apel upamiętniający sylwetkę wybitnego człowieka - Kazimierza Janickiego, którego imię nosi nasza szkoła. Nauczyciela, działacza, wielkiego patriotę, który umiłował sobie ten szczególny kolor nieba, pszeniczny zapach chleba, bzu niespotykaną woń, gniazd bocianich urok i niepowtarzalne języka brzmienie.
Uczniowie w swej impresji słowno – muzycznej oddali ducha tej miłości i pasji. Deklamowali poezję i śpiewali pieśni patriotyczne z wielkim oddaniem i zaangażowaniem, prezentując swe nieskrępowane niczym talenty. Po zakończeniu programu artystycznego
Pani Anna Rzemyszkiewicz w imieniu Pani Dyrektor Urszuli Jantosz podziękowała przybyłym gościom i wyraziła wdzięczność, że szkole patronuje ktoś, kogo podziwiamy i chcemy naśladować. To niezwykle ważna postać w życiu szkoły i całej lokalnej społeczności. Pod tymi słowy podpisali się Pani Dyrektor Zofia Janicka wraz z mężem, która również zabrała głos
i podziękowała, że mogła uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości. Pięknymi słowy podzielił się także z nami Pan Kazimierz Spławski -- Radny Gminy Słupca i Pan Kazimierz Kruszyński- sołtys wsi Cienin Zaborny. Miłym akcentem były również kwiaty od społeczności szkolnej dla gości.
Na zakończenie części oficjalnej członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz
z przedstawicielem RR i nauczycielem złożyli wiązankę pod tablicą pamiątkową poświęconą Patronowi, a hymn szkoły w wykonaniu uczniów zwieńczył uroczystą akademię ku czci Pana Kazimierza Janickiego.Święto naszego Patrona, było pretekstem, nie tylko do przypomnienia sobie najwyższych wartości, zgodnie z którymi żył Pan Kazimierz Janicki, ale stało się również asumptem do spojrzenia na epokę, w której działał, borykał się z trudnościami dnia codziennego i dzielił radością z przyjaciółmi.
Przenieśliśmy się więc w lata 60, kiedy na ulicach królowały, jakże odmienne od dzisiejszych stroje. Modele i modelki zaprezentowali niezwykle kreatywne zestawy garderoby własnego pomysłu przy wtórze melodii z tamtego okresu. Młodzież bawiła się przednio i nagradzała kolegów gromkimi brawami.
Ostatnim punktem obchodów Dnia Patrona, ale niebywale emocjonującym był I Memoriał im. Kazimierza Janickiego. Wszyscy uczniowie mieli do wykonania zestaw ćwiczeń w 4 konkurencjach sportowych. Duch zdrowej rywalizacji zapanował na sali gimnastycznej. Młodzież bawiła się wyśmienicie, kształtując swój charakter, doskonaląc umiejętności. Najlepsi w imieniu Pani Dyrektor Urszuli Jantosz z rąk Pani Anny Rzemyszkiewicz i Pana Pawła Barańskiego otrzymali dyplomy i upominki.
Pani Anna Rzemyszkiewicz podziękowała nauczycielom i uczniom za ich zaangażowanie i wspaniałą atmosferę, która zagościła w szkole, bo wzruszeniom i radości nie było końca.
Zanim wszyscy rozeszli się do domów Pani Anna Tomczak – koordynator do spraw zdrowia w naszej szkole, zgodnie z odgórnym zarządzeniem dotyczącym koronawirusa, przypomniała zasady właściwego zachowania wobec przeciwnika.
INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAPOBIEGANIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM
Szanowni Panstwo! Zapraszamy do zapoznania się z plakatem informacyjnym dotyczącym zapobiegania zakażeniem koronawirusem przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia.
Plakat znajduje się TUTAJ.pdf
Koronawirus - Co musisz wiedzieć? - KLIKNIJ
PILNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW!!!
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieninie Zabornym informuje rodziców, że w związku z występowaniem u dziecka przeziębienia, kaszlu czy temperatury należy pozostawić je w domu. W przypadku posłania dziecka do szkoły/przedszkola z wyżej wymienionymi objawami rodzice zostaną poinformowani telefonicznie o zabraniu dziecka ze szkoły/przedszkola do domu.
INORMACJA O LICEACH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH, TECHNIKACH I BRANŻOWYCH SZKOŁACH I STOPNIA - REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Szanowni Państwo!
Wielkopolski Kurator Oświaty informuje o opublikowaniu na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu bazy danych o liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia województwa wielkopolskiego, do których prowadzony będzie nabór na rok szkolny 2020/2021.
Zestawienie informacji dotyczących ww. szkół zostało opracowane na podstawie danych przesłanych przez dyrektorów tych szkół.
Baza dostępna jest w serwisie w zakładce Szkoły i organy prowadzące - Rekrutacja oraz Rodzice i uczniowie - Rekrutacja lub TUTAJ.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie