Harmonogram korzystania z biblioteki szkolnej od dnia 01.06.2020r. do dnia 05.06.2020r.:
PONIEDZIAŁEK 13.00-14.00
WTOREK 13.00-14.00
ŚRODA 13.00-14.00
CZWARTEK 13.00-14.00
PIĄTEK 13.00-14.00
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej.docx - kliknij!
Harmonogram korzystania z biblioteki szkolnej od dnia 01.06.2020r. do dnia 05.06.2020r.:
PONIEDZIAŁEK 13.00-14.00
WTOREK 13.00-14.00
ŚRODA 13.00-14.00
CZWARTEK 13.00-14.00
PIĄTEK 13.00-14.00
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej.docx - kliknij!
"Szanowni Rodzice, Nauczyciele! Drodzy uczniowie! Zawsze jest czas na rozmowy na trudne tematy. Jednym z takich tematów są uzależnienia - od typowych pod postacią alkoholizmu, uzależnienia od nikotyny, narkotyków po uzależnienie albo nadmierne używanie napojów energetycznych, a także uzależnienie od Internetu, co niestety stanowi coraz większy problem wśród społeczeństwa, i to zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci. Dlatego dzisiaj zapraszam wszystkich do krótkiego szkolenia na temat uzależnień - znajdziecie w nim informacje na temat uzależnień, sposobu odmawiania, postawy asertywnej, uaktualnicie wiedzę na temat działania różnych środków uzależniających oraz zapoznacie się z radami, w jaki sposób prowadzić rozmowy na takie tematy. Może to być dobry początek dyskusji na temat uzależnień, do której wszystkich zachęcam. Wiedzy nigdy za wiele, a trudne tematy nie powinny być nam obce. Jak powiada słynna maksyma: "Życie jest warte rozmowy", dodam od siebie, że również na trudne tematy".
Zapraszam do zapoznania się z prezentacją którą znajdziecie TUTAJ
Psycholog szkolny-Martyna Działak
Dyżury obsługi w godz. od 8.00- 15.00
25.05.2020r. - A. Królikowska
26.05.2020r. - M. Kieliszewska
27.05.2020r. - M. Woźniak
28.05.2020r. - A.Królikowska
29.05.2020r. - M.Kieliszewska
Dyżury obsługi w godz. od 8.00- 15.00
01.06.2020r. - M.Woźniak
02.06.2020r. - A. Królikowska
03.06.2020r. - M. Kieliszewska
04.06.2020r. - M.Woźniak
05.06.2020r. – A.Królikowska
Z.Urbaniak - codziennie w godz. 8.00-12.00
Dyżury administracji:
Sekretariat w wyżej wymienionych dniach czynny codziennie
od godz. 8.00 do 12.00
Przedszkole Gminne w Cieninie Zabornym
M. Miara codziennie dyżur pełni w godz. 8.00-10.00
Szkoła Podstawowa w Cieninie Zabornym
Dyżury obsługi: w godz. od 8.00- 11.00
25.05.2020r. A. Królikowska
26.05.2020r. M. Kieliszewska
27.05.2020r. M. Woźniak
28.05.2020r. A.Królikowska
29.05.2020r.M.Kieliszewska
01.06.2020r. M.Woźniak
02.06.2020r. A. Królikowska
03.06.2020r M. Kieliszewska
04.06.2020r. M.Woźniak
05.06.2020r. Z. Urbaniak
Konserwator obecny codziennie w godz. 8.00-11.00
Dyżury administracji:
Sekretariat w wyżej wymienionych dniach czynny codziennie od godz. 8.00 do 12.00
Przedszkole Gminne w Cieninie Zabornym
M. Miara codziennie dyżur pełni w godz. 8.00-10.00
Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 31 lipca. Szkoły otrzymają wtedy również zaświadczenia.
Terminy odebrania świadectw i zaświadczeń:
Do 31 lipca 2020 r. będą ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty. Absolwenci odbiorą również w tym dniu zaświadczenia o wyniku egzaminu.
PLAKAT - O czym należy pamiętać podczas egzaminu - kliknij.
Szczegółowe informacje odnośnie egzaminu znajdziecie w zakładce "Egzamin ósmoklasisty".
Drodzy uczniowie klasy VIII! Zapraszamy do zapoznania sie z aktualnym harmonogramem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, który znjadziecie TUTAJ.pdf
Gmina Słupca w ramach projektu „Zdalna Szkoła …” pozyskała grant w wysokości 60 000,00 zł na zakup niezbędnego sprzętu dla uczniów i nauczycieli z gminnych szkół.
Projekt „zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zakupione laptopy i modemy LTE umożliwią dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych a także wesprą nauczycieli w wykonywaniu swojej pracy na odległość.Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 60 000,00 zł, już 22.04.2020r. do 7 szkół podstawowych Gminy Słupca trafił sprzęt zaspokajający potrzeby 38 uczniów i 10 nauczycieli.Zakupiony sprzęt został rozdysponowany następująco (zgodnie z zapotrzebowaniem otrzymanym ze szkół):
1. ZSP Młodojewo – 4 laptopy, 4 modemy;
2. SP Koszuty – 6 laptopów;
3. ZSP Cienin Zaborny – 12 laptopów, 2 modemy;
4. ZSP Cienin Kościelny – 10 laptopów;
5. SP Kowalewo Opactwo – 3 laptopy;
6. SP Drążna – 5 laptopów, 5 modemów:
7. SP Kotunia – 8 laptopów, 1 modem.
Szanowni Rodzice! Od 25 maja 2020r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej. W związku z tym Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieninie Zabornym zwraca się z prośbą do rodziców klas I-III o zapoznanie się z treścią deklaracji dotyczącej uczęszczania dziecka do szkoły.
1. Rodzice deklarujący chęć przysłania dziecka do szkoły w wyżej wymienionym terminie zobowiązani są do dnia 20.05.2020r. do godz. 10.00 dostarczyć uzupełnioną deklarację- w załączniku.
2. Deklarację należy dostarczyć w jeden z poniższych sposobów:
a) przesłać pocztą email na adres cienin.zab@wp.pl,
b) wrzucić do skrzynki listowej, która mieści się przed głównym wejściem do Szkoły Podstawowej w Cieninie Zabornym o dowolnej godzinie,
c) dostarczyć do skrzynki podawczej, która mieści się przed wejściem do Szkoły Podstawowej w Cieninie Zabornym w godz. 8.00-10.00.
- Zgłoszenie dziecka do Szkoły (klasy I-III).docx
- Wytyczne GIS MZ i MEN dla szkół podstawowych.docx
Drodzy uczniowie klasy VIII! Zapraszamy do zapoznania się z terminami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, które znajdziecie TUTAJ.
Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymujemy obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością. Apelujemy do samorządów, dyrektorów szkół, aby wesprzeć uczniów i w miarę potrzeb oraz możliwości zorganizować dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego indywidualne zajęcia.
Od 25 maja br. będą mogły ruszyć konsultacje szkolne dla absolwentów szkół, w tym specjalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego. Apelujemy do dyrektorów szkół oraz nauczycieli, aby zorganizować takie spotkania, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zależy nam, aby szczególnie wesprzeć uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i w miarę możliwości i potrzeb zorganizować dla nich konsultacje indywidualne.
Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.
W kolejnych tygodniach będziemy sukcesywnie wydawać stosowne rozporządzenia oraz przekazywać wytyczne sanitarne dotyczące organizacji zajęć w szkołach i placówkach oświatowych.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
Drodzy uczniowie! Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Kandydat na medal”, który ogłosiło nasze Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Zawodowego w Koninie.
Szczegóły wraz z regulaminem na naszej stronie pod linkiem:
Oprócz regulaminu zamieściliśmy też odpowiedzi na pytania, które mogłyby zrodzić się głowie zainteresowanego ucznia.
Konkurs jest bardzo praktycznym działaniem pozwalającym na zdobycie doświadczenia rekrutacyjnego.
Uczestnicy otrzymają wskazówki jak się przygotować do przyszłej pracy i ostatecznie pokonać konkurencję. Do tego oczywiście mamy dla nich nagrody.
Z pozdrowieniami
Grażyna Sędziak
inspektor
tel. kom. 797 901 112
e-mail: analityk2@cwrkdiz-konin.pl
- Regulamin Kandydat na medal.pdf
Szanowni Państwo zapraszamy na kolejną darmową lekcję z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA!
Ciekawa lekcja zdalna dla uczniów to możliwe :) Wiemy, że najlepszą metodą nauczania jest obudzenie w dziecku pasji odkrywania nowych umiejętności, dlatego przekazujemy wiedzę podczas fantastycznej zabawy.
Zachęcamy do udostępniania wydarzenia :)
Organizujemy kolejną darmową lekcję online z robotyki, programowania, eksperymentalnej chemii i fizyki- sobota 16 maja o godzinie 19:00.
Zapraszamy wszystkie dzieci oraz nauczycieli, czy nawet rodziców!
Zapraszamy na wydarzenie na fb
https://www.facebook.com/events/299003287734074/
ZAPISY NA STRONIE: https://robodohome.com/pl/webinary/
Dodatkowo na platformie robodohome.com po zarejestrowaniu udostępniliśmy darmową lekcję z tworzenia filmów animowanych, wystarczy tylko telefon i klocki!
Jak to będzie wyglądało
https://www.youtube.com/watch?v=xEE9dQ-ecyM
https://www.facebook.com/LEMOrobot/videos/163255791782137/
https://www.facebook.com/LEMOrobot/videos/2953721074667086/
Jesteśmy firmą, która na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki dla dzieci. W odpowiedzi na dotykający nas wszystkich kryzys, musieliśmy znaleźć rozwiązanie, aby odnaleźć się jako firma w nowej, domowej rzeczywistości. Na zajęciach uczymy dzieci logicznego myślenia, kreatywnego podejścia oraz tego, by się nie poddawać i szukać nowych możliwości rozwiązania problemu.
Korzystając z tej samej metodyki, stworzyliśmy nasze rozwiązanie – platformę edukacyjną RoboDoHome z ciekawą ofertą kursów, które można realizować w dowolnym momencie oraz serią webinariów na żywo z robotyki na wesoło. Nadal chcemy udowadniać, że efektywna nauka przez zabawę jest możliwa!
Serdecznie zapraszamy!
Pozdrawiamy,
Zespół TwojRobot.pl
tel. 606-299-977
Wojewoda Wielkopolski wraz z Radą Rodziny oraz Wielkopolskim Kuratorem Oświaty zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Z rodziną najlepiej.
Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 1 czerwca 2020 r. w Dniu Dziecka, a zwycięzcy zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami.
Regulamin konkursu z załącznikami PDF
Szanowni Rodzice,
W związku z ogłoszeniem drugiego konkursu na dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego dla szkół do realizacji lekcji zdalnych dla uczniów wykluczonych cyfrowo, zwracam się z prośbą, o kontakt z dyrektorem ZSP w Cieninie Zabornym do dnia 14 maja 2020r. w sprawie zapotrzebowania na komputery i mobilny Internet.
Z obecnie udostępnionych kryteriów, znane są wytyczne dotyczące dzietności i zamożności: program dotyczy rodzin wielodzietnych 3+, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (skierowany do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci).
Telefon kontaktowy: 512253931
Szanowni Państwo,
Rodzice, Nauczyciele, Opiekunowie dzieci.
Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.
Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!
Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi terminami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty. Nowe terminy znajdziecie TUTAJ.pdf i TUTAJ (nowe terminy rekrutacji- konsultacje).pdf
DYŻURY PRACOWNIKÓW
SZKOŁA:
11.05.2020r. w godz. 8-10 Z. Urbaniak
12.05.2020r. w godz. 8-10 W. Urbaniak
13.05.2020r. w godz. 8-10 M. Woźniak
14.05.2020r. w godz. 8-10 M. Kieliszewska
15.05.2020r. w godz. 8-10 A. Królikowska
18.05.2020r. w godz. 8-10 Z. Urbaniak
19.05.2020r. w godz. 8-10 A. Królikowska
20.05.2020r. w godz. 8-10 M. Woźniak
21.05.2020r. w godz. 8-10 W. Urbaniak
22.05.2020r. w godz. 8-10 M. Kieliszewska
PRZEDSZKOLE:
M. Miara w godz. 8-9 każdego dnia
DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE !
W celu zapewnienia efektywnego zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej w Cieninie Zabornym informuję, co następuje od dnia 11 maja 2020r. :
I. Organizacja zdalnego nauczania w klasach I-III odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach.
II. Zmiany w organizacji zdalnego nauczania obejmują klasy IV-VIII.
1. Zdalne nauczanie z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość będzie odbywać się także z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Microsoft teams.
2. Bezpośrednie lekcje online będą realizowane przede wszystkim na przedmiotach ścisłych i językach obcych.
3. Czas trwania lekcji w ramach zdalnego nauczania jest krótszy niż w normalnym trybie i obejmuje naprzemiennie lekcję online lub pakiet materiałów wysyłany w formie papierowej wraz z ćwiczeniami oraz konsultacje.
4. Udostępnianie pakietu materiałów w formie papierowej odbywać się będzie w dwojaki sposób: na stronie internetowej szkoły, poprzez platformę Microsoft teams.
5. Aktywność ucznia tj. przesyłanie rozwiązań zadań w czasie odroczonym, rozwiazywanie quizów; nagrań wypowiedzi; prezentacji; dyskusji online; wypowiedzi uczniów; rozwiązywanie zadań na sprawdzianach, testach, czy kartkówkach; przesyłanie prac plastycznych czy technicznych; udział w zajęciach online na platformie zgodnie z planem lekcji stanowi o jego obecności w szkole.
6. Sposób informowania o postępach w nauce i otrzymanych ocenach podczas bieżącej pracy z dzieckiem lub po jej zakończeniu w sposób wcześniej ustalony przez nauczyciela (np. poprzez e-mail, komunikatory społeczne, telefonicznie, aplikacje internetowe).
7. Od dnia 11.05.2020r. następuje zmiana planu lekcji dla klas IV-VIII.
Dnia 11 maja 2020r. odbędą się spotkania z rodzicami. Forma realizacji spotkań oraz godzina zostanie ustalona indywidualnie przez wychowawców klas w porozumieniu z rodzicami.
UWAGA! Od 11 maja 2020r. zmiana planu lekcji w czasie zdalnego nauczania w klasach IV-VIII. Nowy plan lekcji znajduje się w zakładce "PLAN LEKCJI".
Powered by aSc EduPage