• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W GMINNO-MIEJSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ!

28 lutego 2024 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Słupcy odbył się Gminno-Miejski Turniej Wiedzy Pożarniczej . Uczestnikami Turnieju byli uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Słupca oraz terenu Miasta Słupca. Turniej swoją obecnością zaszczycili : wicewójt  Gminy Słupca- pan Bogdan Kukulski oraz Komendant Gminno-Miejski - Marcin Czarciński

Naszą szkołę ,pod opieką pani Marzeny Kurkowskiej reprezentowała : w kategorii klas V-VIII -uczennica klasy siódmej- Zofia Rzemyszkiewicz oraz Leon Adamczyk w kategorii las I-IV. . W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z testem zawierającym 20 pytań, na które należało udzielić odpowiedzi poprzez zaznaczenie jednego poprawnego wariantu. Po pierwszej turze reprezentantka naszej szkoły - Zofia Rzemyszkiewicz okazała się bezkonkurencyjna. Zajęła pierwsze miejsce i tym samym awansowała do etapu powiatowego, który odbędzie się 20 marca 2024 roku.

W kategorii klas I-IV uczeń naszej szkoły Leon Adamczyk zajął drugie miejsce. Laureaci I-III miejsca otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pluszowe upominki. Zosi życzymy kolejnych sukcesów na etapie powiatowym.

• PROJEKT EDUKACYJNY "WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM"

W Bibliotece Pedagogicznej w Słupcy uczestniczyliśmy 01.02.2024r. w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego „Wiem, rozumiem, pomagam” w oparciu o książkę „ABC Empatii”.

Jest to realizacja Projektu Czepczyński Family Foundation - ABC Empatii.

,,Autyzm- wprowadza zmysły w błąd" był tematem tych bardzo ciekawych zajęć bibliotecznych dla kl.I-III, zorganizowanych przez nauczyciela biblioteki Urszulę Szymańską.

ABC Empatii to projekt, który poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami dotkniętymi  niepełnosprawnością , a także zmianę sposobu myślenia i negatywnych postaw.

• WYJAZD DO KINA NA FILM pt. "AKADEMIA PANA KLEKSA"

W dniu 1 lutego br. klasy I-VIII miały przyjemność obejrzeć nową, zaskakującą adaptację książki pt. „Akademia pana Kleksa” w kinie „Sokolnia” w Słupcy.

Gdy wszyscy zasiedliśmy na widowni w sali kinowej rozpoczęła się projekcja filmu, który przeniósł nas w inny, magiczny wymiar. Niezwykly świat fantazji i baśni przedstawiał historię przygód tym razem nie Adasia Niezgódki, lecz Ady Niezgódki i jej kolegów z nietypowej akademii. Szczególnie wzruszyl nas wątek Alberta, który zgubił się w bajce o dziewczynce z zapałkami i zginął w lodowatych głębinach jeziora. Na szczęście w finale, jak to w baśniach bywa chłopiec powrócił.

Film z pięknym przesłaniem, zachwycił nas urzekającą muzyką, kolorową scenografią i niesamowitymi efektami specjalnymi. Była to wspaniała lekcja empatii, tolerancji i wiary we własne możliwości.

Po zakończeniu projekcji wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń. Wszyscy dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami, a rozmowa o filmie towarzyszyła nam w drodze powrotnej do szkoły.

Wyjazd do kina na „Akademię pana Kleksa” był nie tylko doskonałą rozrywką, ale także ekscytującym doświadczeniem. Dzięki filmowi przekonaliśmy się, że czasem należy oderwać się od rzeczywistości i zagłębić się w magiczny świat wyobraźni.

Z pewnością to wyjątkowe wyjście do kina pozostanie w naszej pamięci na długo, jako jedno z tych dni, które dostarczyło nam wielu osobistych przeżyć.

Pomysłodawcą i organizatorem tego wyjazdu była Urszula Szymańska- nauczyciel biblioteki.

• KONKURS HISTORYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z historii pt ,,Zakon krzyżacki i jego stosunki z królestwem polskim XIII – XVI w.

Udział w Olimpiadzie miał na celu pobudzenie zainteresowania uczniów historią Polski i państw ościennych, rozwijanie oraz sprawdzenie wiedzy uczniów oraz wprowadzenie do nauczania elementu rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Naszą szkołę podczas konkursu reprezentowali : Lena Juszczak i Maja Kazuś z klasy V oraz Marika Kujawa, Hanna Sarbak, Jakub Szklarek z klasy VI.

Wyniki konkursu okazały się zadowalające. Najlepiej poradziły sobie Lena Juszczak oraz Marika Kujawa Dziewczęta zdobyły 13 miejsce na 159.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniów do konkursu przygotowały p. Małgorzata Kucharczyk oraz p. Marzena Kurkowska.