• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

             

            21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak w domowych pieleszach , przyszli do szkoły ubrani w piżamy i poczęstowali się przepysznym kakao.

             

          • SPOTKANIA Z RODZICAMI

             

            Szanowni Państwo!

            Informujemy , że najbliższe spotkania z rodzicami odbędą się dnia 29.11.2023r. (środa) według poniższego harmonogramu:

             

            1. Klasy I - III  - godz. 16:30

            2. Cyberprzemoc - referat specjalistów szkolnych -  godz. 17:30-18:00

            3. Klasy IV - VIII  - godz.18:00 - 19:00

             

          • TYDZIEŃ DBANIA O DOBRE RELACJE

             

            Dni 13-17 listopada w naszej szkole upłynęły pod hasłem „Tygodnia dbania o relacje”. W tym czasie uczniowie na szkolnych korytarzach znajdowali dobre, motywujące słowa. Był też dzień gier planszowych, gdzie podczas przerw uczniowie mogli wspólnie zagrać i integrować się. We wtorek najstarsi uczniowie odwiedzili przedszkolaków. Nie zabrakło także dnia bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Dobry nastrój w naszej szkole towarzyszy na co dzień, ale mamy nadzieję, że takie działania jeszcze bardziej się do niego przyczyniają.

             

          • OBCHODY 105 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI I ŚLUBOWANIE KLASY I

             

            Dzień 15 listopada 2023r. w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uczniowie klasy I zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły oraz uczciliśmy 105 rocznicę odzsyskania Niepodległości. Ślubowanie pierwszoklasisów to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich im osób. W murach naszej szkoly gościliśmy zaproszonych gości: p. Bogdana Kukulskiego – radnego Powiatu Słupeckiego, p. Jaroslawę Kobos – dyrektora Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca oraz przedstawiciela Rady Rodziców – p. Kamilę Kieliszkowską. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godz. 10.00 w pięknie i oryginalnie udekorowanej sali gimnastycznej wprowadzeniem sztandaru przez poczet szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy IV i V przypomnieli historię naszej Ojczyzny. Nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni Marszałka Józefa Piłsudskiego „Legionów”, wierszy patriotycznych i tańca z flagami w narodowych barwach w wykonaniu klasy I „Jestem Polką i Polakiem.”. Nasi najmłodsi mieli okazję pochwalić się także doskonałą wiedzą historyczną jak na ich wiek, zadając pytania starszym kolegom i koleżankom dotyczących historii naszego kraju. Po zaprezentowanym programie artystycznym nadszedł uroczysty moment na pasowanie i złożenie ślubowania przez klasę I. Aktu pasowania dokonala dyrektor szkoły p. Urszula Jantosz. Tym samym pierwszoklasiści zostali symbolicznie włączeni do społeczności szkolnej, a pani dyrektor, zaproszeni goście, rodzice życzyli samych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do wiedzy i prawdziwych przyjaźni. Na zakończenie nasi mali bohaterowie zostali obdarowani dyplomami, upominkami i udali się na slodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodleglości i uroczystość ślubowania klasy I połączyło wszystkich i pokazało, że jesteśmy Polakami – Patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten przyczynią się do tego, by mlode pokolenie czuło nierozerwalną więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i tradycją.

             

            Nad całością czuwałi; p. A Rzemyszkiewicz – wychowaczyni klasy I, p. M. Kurkowska, p. M. Kucharczyk, p. Kinga Kadzińska – Radecka i p. Paweł Barański.

             

             

          • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

             

            We wtorek 14 listopada w ramach innowacji „Wiem co jem" o zdrowym odżywianiu realizowanych na terenie szkoły- gościliśmy w naszej szkole specjalistę w dziedzinie żywienia, panią Sylwię Burzyńską.

            Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Jak mówiła prowadząca, tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się dobrą formą oraz zgrabną sylwetką. Zwróciła także uwagę na łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.

            Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną i przeprowadziła dyskusję na temat zasad prawidłowego odżywiania. Omówiła też główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób.Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane śniadanie, obiad i kolacja. Dzieci uzyskały również informacje na temat produktów jakich powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. .

            Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.

             

          • NASZA UCZENNICA NA PODIUM!

             

             

            W poniedziałek (13.11) w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji o Tematyce Patriotycznej im. Tomasza Garsztki.

             

            W pierwszej odsłonie konkursu wystąpili recytatorzy poezji patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali Wiktor Pokrop z klasy szóstej oraz Zofia Rzemyszkiewicz z klasy siódmej.

            Druga część miała charakter muzyczny wykonanie pieśni w tej kategorii naszą szkołę reprezentowali Marika Kujawa z klasy szóstej oraz Albert Imbiorowicz również z klasy szóstej.

            Na scenie w MDK zaprezentowała się rekordowa liczba uczestników, wszyscy nasi reprezentanci dołożyli wszelkich starań aby pięknie się zaprezentować co doceniło jury konkursu.

            Nasza uczennica Marika Kujawa z piosenką pt.. „Modlitwa Katyńska”zdobyła trzecie miejsce.

            Serdecznie gratulujemy Marice i wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów.

             

          • AKCJA "BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE"

             

            Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji "Bądź widoczny na drodze". Drugoklasiści wraz z wychowawcą odwiedzili każdą klasę, przypominając, jak ważne jest noszenie odblasków w okresie jesienno-zimowym. Wszyscy uczniowie tego dnia przyszli do szkoły z odblaskami. Mamy nadzieję, że będziecie ich używać na co dzień.

             

          • "SZKOŁA DO HYMNU" - 2023

             

            Po raz szósty w szkołach i przedszkolach w całej Polsce, a także w naszej placówce odbyła się w piątek 10 listopada akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego odbyło się o symbolicznej godzinie: 11:11, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

             

          • WYJAZD NA MECZ PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET DO ŁODZI

             

            Z inicjatywy pana Pawła Barańskiego w niedzielę 5 listopada uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Cienina Zabornego mieli niebywałą okazję obejrzeć na żywo mecz Tauron Ligi czyli polskiej ligi siatkowej kobiet pomiędzy czołową drużyną polskiej ligi oraz uczestnikiem Ligi Mistrzów ŁKS Commercecon Łódź a Grupą Azoty Akademia Tarnów. Wyjazd na mecz był wspaniałą okazją do propagowania aktywnych, ciekawych i pozytywnych form spędzania wolnego czasu, kształtowaniem właściwej postawy kibica sportowego, dobrą zabawą oraz wzbudzeniem zainteresowania dyscypliną sportową jaką jest piłka siatkowa.

            Uczniowie oprócz pasjonującego widowiska sportowego mogli zrobić sobie zdjęcia z siatkarkami oraz otrzymać pamiątkowy autograf.

            Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu.

            Fotorelacje z tego wydarzenia znajdziecie w zakładce "Album fotograficzny".

            Opiekunami wyjazdu byli: pani Marta Imbiorowicz, pani Karolina Pokrop,  pani Kartarzyna Wietrzyńska i pan Paweł Barański.

             

          • "PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE"

             

            31 października nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu osób czytających na przerwie pt.„Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Głównym celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska , ukazanie, że czytanie jest fajne oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Podczas przerw uczniowie czytali swoje ulubione książki w różnych miejscach szkoły . Większość przyniosła książki z domu, pozostali mogli skorzystać z księgozbioru biblioteki szkolnej. Najmłodszym uczniom czytali nauczyciele. Akcja ta przyniosła wiele radości i pokazała, że czytanie to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu, a żeby poczytać nie trzeba wiele- wystarczy książka i chociażby kilka minut.

            Przedsięwzięcie to realizowane było w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a koordynatorem była pani Urszula Szymańska- nauczyciel biblioteki.

             

          • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU SKO

             

            Październik jest miesiącem oszczędzania w związku z tym w naszej szkole odbył się konkurs na rymowankę związaną z oszczędzaniem.

            W konkursie wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły.

            Zwyciężyli: Antoni Ziarniak - klasa 3, Nikola Domagała - klasa 2, Karina Pokrop - klasa 2, Zuzanna Zawal - klasa 1, Igor Szmagaj - klasa 1.

            Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Bank Spółdzielczy w Słupcy.

             

          • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI WIERSZY O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

             

            30 października 2023 r. w sali OSP w Cieninie Zabornym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

            Konkurs skierowany był do uczniów klas VI - VIII szkół podstawowych z terenu gminy Słupca z myślą o zbliżającej się 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Słupca Pani Grażyna Kazuś oraz Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym.

            Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ukazanie dążeń do wolności, ukazanie piękna polskiej ziemi, promowanie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego a także rozwijanie zdolności recytatorskich.

            Jury w składzie: Grażyna Kazuś – Wójt Gminy Słupca, Karolina Walczak – Sekretarz Gminy Słupca, Jarosława Kobos – dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca, Anna Karpińska – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Słupcy oraz Monika Paszek – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym oceniała wystąpienia przede wszystkim pod względem doboru repertuaru i jego pamięciowego opanowania, interpretacji, kultury mowy orz ogólnego wyrazu artystycznego.

            Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Wiktor Pokrop kl.VI, Olga Józefiak kl. VII oraz Marcel Jurga kl.VII. Uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki.

            Komisja wyróżniła Wiktora Pokropa. oraz Marcela Jurgę, który otrzymał Nagrodę Wójta Gminy Słupca.

            Chłopcy będą nas reprezentować podczas części artystycznej w dniu obchodów 11 listopada w OSP w Kamieniu.

            Ponadto Wiktor Pokrop zaprezentuje swoje zdolności na szczeblu powiatowym.

            Serdecznie gratulujemy naszym uczniom za zaprezentowanie swoich zdolności recytatorskich i życzymy dalszych sukcesów.

            Podziękowania należą się również nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu: p.Kindze Kadzińskiej – Radeckiej, p.Małgorzacie Kucharczyk oraz p.Annie Giszter Łodziewskiej

             

             

          • WAŻNA INFORMACJA!

             

            Dyrektor Szkoły ZSP w Cieninie Zabornym informuje, że dni 02.11.2023r. (czwaretk) i 03.11.2023r. (piątek)  są  wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            Podstawa prawna:

            Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego.

             

          • LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

             

            Mamy ogromną przyjemność podzielić się niezwykłymi wieściami.Biblioteka Publiczna w Słupcy nagrodziła laureatów powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem "Mój ulubiony zwierzak", w którym udział wzięły dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Zadanie było trudne, ale młodzi artyści stanęli na wysokości zadania. Prace oceniały panie Adrianna Olczak z Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy oraz Karolinia Waleryszak z Szkoła Podstawowa Nr 3 w Słupcy im. Adama Mickiewicza.

            Do udziału w konkursie wpłynęło aż 196 prac od 12 szkół dlatego bardzo się cieszymy że w tym zacnym gronie laureatów znalazło się aż czworo uczniów naszej szkoły

            • Franciszek Pilarski kl. 3

            • Filip Kieliszkowski kl. 3

            • Aleksander Gaca kl. 1

            • Igor Szmagaj kl. 1

            Opiekunem dzieci była pani Marta Imbiorowicz i pani Anna Rzemyszkiewicz.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!