• KONCERT ŚWIĄTECZNY - 2022

             

            „Niech śpiewa cały świat…”

            Pod tym hasłem, w przedświąteczne popołudnie (21.12), w naszej szkole odbył się koncert świąteczny w wykonaniu uczniów.

            Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swoje umiejętności w rozmaitym repertuarze: po polsku, po angielsku, tanecznie, instrumentalnie, śpiewając najbardziej znane polskie kolędy i piosenki świąteczne. Opowieść o magicznym wieczorze wigilijnym przeplatana była wystąpieniami naszych uczniów oraz wyjątkowym teatrem cieni.

            Szkolna Rada Rodziców podziękowała młodym artystom słodkimi upominkami a licznie zgromadzona publiczność i zaproszeni goście docenili kunszt i organizację występów gromkimi oklaskami.

             

          • WYCIECZKA KLASY IV DO "JUMP PLANET" W KONINIE

             

            Uczniowie klasy IV pod opieką wychowawcy w dniu 13.12.2022r. wybrali się na wycieczkę do parku trampolin w Koninie – JUMP PLANET.

            Podczas dwugodzinnej wizyty w „Jump Planet” nasi uczniowie uczestniczyli w specjalnej rozgrzewce przygotowanej przez instruktora , mieli okazję skakać po trampolinach, poznać zasady akrobatyki oraz sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Uczniowie wykazali się przy tym dużą zwinnością, gibkością oraz rozładowali drzemiące w nich pokłady energii.

            Dzięki wyjazdowi mogliśmy spędzić trochę czasu razem. Co więcej był to czas dużej aktywności ruchowej, co stanowi znakomitą przeciwwagę dla wielotygodniowego siedzenia w ławce szkolnej czy przy komputerze.

            Pobyt w „Jump Planet” był okazją do poznania nowych form aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowania sportem, ale również przekonania się, że skoki na trampolinach to świetny sposób do rozwoju siły nóg.

            Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

            Po wyjeździe z parku trampolin udaliśmy się do restauracji Mc Donalds na małe co nieco . Pełni wrażeń, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Wyjazd był bardzo udany ….

             

             

          • MIKOŁAJKOWY WIECZÓR FILMOWY W KLASIE I i II

             

            Uczniowie klas I i II 6 grudnia spotkali się po południu w szkole aby wspólnie świętować Mikołajki. Spotkaniu towarzyszyły wesołe zabawy z chustą animacyjną prowadzone przez wychowawczynie p. Martę Imbiorowicz i Ewelinę Dymowską. Nie zabrakło także emocjonujących konkurencji, w których wszyscy byli zwycięzcami. Najważniejsza była dobra zabawa :) . Całe spotkanie zakończyło się wspólnym oglądaniem świątecznego filmu.

             

          • SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY VIII Z PRZEDSTAWICIELEM ZAWODU RATOWNIKA MEDYCZNEGO

             

            7 grudnia uczniów klasy VIII odwiedził pan Daniel Łuczak z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy, który przybliżył zawód ratownika medycznego. Gość przybliżył młodzieży środowisko w jakim pracuje oraz jakie predyspozycje musi posiadać osoba, która chce pracować w tym zawodzie, który nie należy do łatwych. Jest to zawód, który wymaga znajomości obszernej wiedzy medycznej oraz umiejętności praktycznych, a także wiedzy z dziedziny medycyny ratunkowej, medycyny urazowej czy intensywnej terapii.

            Panu Danielowi składamy serdecznie podziękowania za podzielenie się swoją wiedzą i poświęcony czas. 

            Spotkanie zorganizowała pani Monika Barańska.

             

          • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

             

            Dnia 4 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się Mikołajkowy turniej  tenisa stołowego. Puchary ufundowali: Prezes OSP w Cieninie Zabornym - Jacek Grzelak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cieninie Zabornym - Urszula Jantosz oraz Wójt Gminy Słupca - Grażyna Kazuś.  Nagrody rzeczowe oraz ciepły posiłek ufundowała OSP w Cieninie Zabornym. 

            Turniej przeprowadził i sędziował nauczyciel wf - Paweł Barański 

             

            Końcowa kolejność:

             

            Kobiety - OPEN

            1. Maria Gorzelańczyk - Puchar Prezesa OSP w Cieninie Zabornym - Jacka Grzelaka

            2. Zuzanna Jarońska- Puchar Dyrektora SP w Cieninie Zabornym - Urszuli Jantosz

            3. Anna Trawka - Puchar Wójta Gminy Słupca - Grażyny Kazuś

             

            Mężczyźni - OPEN

            1. Szymon Molski - Puchar Prezesa OSP w Cieninie Zabornym - Jacka Grzelaka

            2. Paweł Balcerzak - Puchar Dyrektora SP w Cieninie Zabornym - Urszuli Jantosz

            3. Krzysztof Kruszyński - Puchar Wójta Gminy Słupca - Grażyny Kazuś

             

            Szkoły Podstawowe - dziewczęta

            1. Kinga Wojewoda - Puchar Prezesa OSP w Cieninie Zabornym - Jacka Grzelaka

            2. Gabriela Stefańska - Puchar Dyrektora SP w Cieninie Zabornym - Urszuli Jantosz

            3. Agata Gurgas - Puchar Wójta Gminy Słupca - Grażyny Kazuś

             

            Szkoły Podstawowe - chłopcy

            1. Bartosz Szymaszek - Puchar Prezesa OSP w Cieninie Zabornym - Jacka Grzelaka

            2. Jakub Rosadowski - Puchar Dyrektora SP w Cieninie Zabornym - Urszuli Jantosz

            3. Mateusz Korczewski - Puchar Wójta Gminy Słupca - Grażyny Kazuś

             

          • DARMOWE WEBINARY Z MATEMATYKI PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU 8-KLASISTY

             

            Szanowni Państwo,

            Polski Instytut Edukacji wystąpił z kolejną społeczną inicjatywą wspierającą uczniów szkół podstawowych oraz wyrównującą szanse edukacyjne w odniesieniu do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

            Rozpoczynamy cykl DARMOWYCH WEBINARÓW przygotowujących do egzaminu 8-klasisty z matematyki.

            Webinary będą odbywać się online cyklicznie. Najbliższy webinar odbędzie się już w ten czwartek, 8 grudnia 2022 o godzinie 18:00.

            W programie webinarów zaplanowane jest:

            1. Przedstawienie budowy arkusza i wytłumaczenie jak prawidłowo uzupełnić wyniki zadań
            2. Na czym się skupić, aby zdać na upragnionym poziomie
            3. Rodzaje zadań
            4. Techniki rozwiązywania zadań
            5. Wspólne rozwiązywanie zadań
            6. Sposoby radzenia sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami

            Zapis na webinar odbywa się na stronie: https://zday.pl/darmowy-webinar/

             

            Polski Instytut Edukacji Sp. z o.o

             

          • CZY GRY PLANSZOWE MOGĄ WSPOMÓC ROZWÓJ DZIECKA?

             

            W jaki sposób wspomagać swoje dziecko, już od najmłodszych lat w procesie edukacyjnym? Czy potrzeba do tego skomplikowanych narzędzi i niebywałych umiejętności? Otóż nie. Wprowadzanie dziecka w świat edukacji może być świetną zabawą, dodatkowo wzmacniającą więzi rodzinne. W dobie nowoczesnych technologii trochę zapomnieliśmy o rzeczach prostych, takich jak puzzle, czy najprostsze gry planszowe. Czy one mogą wspomóc proces edukacyjny naszych dzieci? Oczywiście, że tak!

             

            Pierwszą, bardzo ważną umiejętnością, jaką nasze dzieci (także i my) jesteśmy w stanie posiąść przez wspólne układanie puzzli, to koncentracja uwagi, skupienie na jednej rzeczy. Mało tego, pozwalają nam one się zrelaksować. Dzięki temu zajęciu ćwiczymy umiejętność kojarzenia, u najmłodszych poprawia się koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz sprawność manualna. Zaczynając od prostych układanek, przechodząc do coraz trudniejszych, pozwalamy dziecku doświadczać satysfakcji z samodzielnie wykonanej pracy. Taką zabawę można rozbudować, wystarczy wydrukować obrazek (najlepiej związany z zainteresowaniami dziecka), pociąć go na mniejsze kawałki i dać do złożenia, przyklejenia i pokolorowania.

             

            Kolejną bardzo prostą, niewymagającą dużych kosztów grą jest wszystkim doskonale znana gra „kółko i krzyżyk. Cóż w niej takiego? Otóż, przede wszystkim wymaga skupienia, wspomaga spostrzegawczość oraz samodyscyplinę. Do tego można ją również wspólnie przygotować, choćby wykorzystując nakrętki po napojach, na których można narysować odpowiednią liczbę kółek i krzyżyków. W ten sposób zaliczamy domową edukację ekologiczną na piątkę z plusem. :)

             

            Gra w statki, to kolejna świetna propozycja wspólnej zabawy. Dzieci zdobywają w niej umiejętności rozpoznawania liter i liczb, a także rozbudza strategiczne myślenie.

            Wszelkiego rodzaju gry karciane (dostosowane do wieku dzieci) również wprowadzą je w świat skupienia, koncentracji uwagi, logicznego myślenia, kojarzenia faktów.

             

            Oczywiście w sklepach można znaleźć mnóstwo różnego rodzaju gier. Aby świetnie się bawić wcale nie musimy wybierać tych najdroższych. Wystarczy przeczytać informacje na opakowaniach i wybrać grę zgodną z wiekiem i potrzebami naszego dziecka. Dzięki nim możemy wprowadzić dziecko w świat liter i liczb, wspomóc umiejętności matematyczne (choćby przeliczanie), rozwijać zdolności organizacyjne, uczyć planowania, a także zasad fair play oraz często współpracy.

             

            Warto odłożyć smartfony, tablety, komputery, które oczywiście są ważnym elementem naszego życia i które z pewnością mają wiele zalet. Należy pamiętać jednak o ich także o negatywnych skutkach jakie niesie ich nadmierne używanie (m.in.: rozdrażnienie, wybuchy złości, uzależnienie, nieprawidłowa postawa ciała, izolacja społeczna i wiele innych).

            Przed nami długie wieczory. Warto w tym czasie sięgnąć, chociażby po kartkę papieru i wspólnie spędzić czas, a z pewnością niebawem ujrzymy korzyści z tego płynące.

             

          • MISTRZOSTWA GMINY SŁUPCA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

             

            Blisko 140 osób wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Słupca w halowej piłce nożnej, które odbyły sie w Kowalewie Opactwie. 29 listopada w kategorii klas VII-VIII udział wzięło sześć drużyn, natomiast 1 grudnia w kategorii klas VI i młodszych również sześć drużyn. W obydwóch kategoriach zespoły zagrały systemem grupowym, w którym do półfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny. Obydwie drużyny z naszej szkoły uplasowały się na V miejscu.

            Skład drużyny klas VII-VIII: Mikołaj Loritz, Dawid Bukowiecki, Szymon Maciejewski, Krzysztof Peda, Bartosz Świątek, Adam Adamczyk, Mateusz Sarbak.

            Opiekun : Paweł Barański

            Skład drużyny klas VI i młodszych: Hania Sarbak, Zuzia Gołąb, Wiktor Pokrop, Wiktor Wnuk, Maciej Kazuś, Oliwier Wykręt.

            Opiekun: Paweł Barański

             

            Klasy VII-VIII

            Grupa A

            Kowalewo Opactwo – Cienin Zaborny 2:1

            Cienin Zaborny – Drążna 2:3

            Kowalewo Opactwo – Drążna 1:3

            Grupa B

            Kotunia – Koszuty 6:2

            Koszuty – Cienin Kościelny 4:2

            Kotunia – Cienin Kościelny 3:0

            Pófinały

            Drążna – Koszuty 5:0

            Kowalewo Opactwo – Kotunia 3:0

            Mecz o V miejsce

            Cienin Zaborny – Cienin Kościelny 5:1

            Mecz o III miejsce

            Koszuty – Kotunia 3:4

            Finał

            Drążna – Kowalewo Opactwo 0:0 k: 0:1

             

            Klasy VI i młodsze

             

            Grupa A

            Drążna – Piotrowice 0:3

            Piotrowice - Cienin Zaborny 5:0

            Drążna – Cienin Zaborny 2:0

            Grupa B

            Cienin Kościelny – Młodojewo 3:0

            Młodojewo – Kowalewo Opactwo 0:6

            Cienin Kościelny – Kowalewo Opactwo 2:4

            Półfinały

            Piotrowice – Cienin Kościelny 2:2 k: 1:2

            Kowalewo Opactwo – Drążna 3:0

            Mecz o V miejsce

            Cienin Zaborny – Młodojewo 2:1

            Mecz o III miejsce

            Drążna – Piotrowice 1:2

            Finał

            Kowalewo Opactwo – Cienin Kościelny 6:1

             

          • TANECZNE ANDRZEJKI W SZKOLE

             

            Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. Takim dniem są andrzejki. Jak będzie wyglądać nasze świadectwo? Czy spotkamy miłość naszego życia? Na te i wiele innych pytań można było znaleźć odpowiedź podczas andrzejkowej dyskoteki i zabaw z wróżbą.

            W naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez samorząd uczniowski odbyła się w piątek (25.11.) Szaleństwom na parkiecie nie było końca a każdy uczestnik imprezy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. W chwilach odpoczynku można było skorzystać z usług sklepiku, aby się posilić i ugasić pragnienie. Mamy nadzieję że wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.