• PATRIOTYCZNE WYSTĘPY

W czwartek ( 10 listopada) w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej im. Tomasza Garsztki.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: recytacja wiersza oraz wykonanie pieśni o charakterze patriotycznym w dwóch grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Głównym celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości polskiej poezji i pieśni patriotycznej.

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii recytatorskiej Zofia Rzemyszkiewicz i występująca po raz pierwszy jako recytator Olga Józefiak z klasy 6 a w kategorii pieśni patriotycznej zadebiutował Mikołaj Loritz z klasy 7. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wyjątkowo dobrze. Nasi reprezentanci wypadli doskonale, o czym świadczy zajęcie przez Zofię Rzemyszkiewicz drugiego miejsca w kategorii recytacji. Jesteśmy bardzo dumni z Zosi i nie mniej z Olgi i Mikołaja.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.