ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Nadszedł tak długo oczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie w galowych strojach z niecierpliwością oczekiwali na moment rozpoczęcia uroczystości. Prowadzący uroczystość Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Adam Betler powitał zebraną społeczność szkolna oraz rodziców. Dyrektor zespołu mgr Urszula Jantosz w swoim przemówieniu przedstawiła osiągnięcia uczniów w minionym roku szkolnym.
-
II miejsce drużynowo w Gminnym Konkursie Pożarniczym
-
Wyróżnienie trójki uczniów klas I-III w powiatowym konkursie plastycznym ,,Zima z wyobraźnią"
-
Nagroda w międzypowiatowym konkursie recytatorskim ,,Czerwieńcie zieleńcie się słowa”
-
Nagroda w gminnym konkursie recytatorskim ,,Czerwieńcie zieleńcie się słowa”
-
Wyróżnienia uczniów klas IV-V w międzynarodowym konkursie matematycznym ,,Kangur”
-
W ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy Archimedes plus matematyka - 5 laureatów III i IV stopnia
-
II miejsce drużynowo w gminnym turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym
-
III miejsce drużynowo w mistrzostwach powiatu słupeckiego w piłce ręcznej dziewcząt
-
II miejsce drużynowo w mistrzostwach Gminy Słupca w piłce ręcznej chłopców
-
II miejsce drużynowo w mistrzostwach Gminy Słupca w piłce nożnej na orliku dziewcząt
-
Dwa Wyróżnienia uczniów w powiatowym konkursie ,,Jestem zdrowy, bo……"
,,Szkoła to nie tylko edukacja, ale także wychowanie i kształtowanie postaw wspólnie z rodzicami oraz partnerami szkoły". Dyrektor zespołu podziękowała za współpracę w minionym roku szkolnym Zarządowi Rady Rodziców, lokalnym partnerom szkoły tj. Prezesowi OSP w Cieninie Zabornym, sołectwom wsi Cienin Zaborny, Pokoi, Rozalina oraz wszystkim członkom społeczności lokalnej, których bezinteresowna pomoc i okazane zrozumienie wpłynęło na podwyższenie jakości pracy szkoły. Dyrektor zespołu podziękowania nauczycielom oraz współpracownikom, bez pomocy których nie byłoby możliwe osiąganie sukcesów i podnoszenie jakości pracy i nauki. Szkoła to nie miejsce, ale ludzie, którzy ją tworzą. ,,Wiele jeszcze zadań przed nami, ale dogłębnie wierzę, że w jedności i wspólnym dążeniu do celu tkwi ogromna siła".
W ramach współpracy z rodzicami odbyły się imprezy i uroczystości szkolne takie jak:
-
ślubowanie uczniów klasy I,
-
festyn środowiskowy z okazji 100-lecia szkoły
-
zorganizowanie uroczystości 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym,
-
bal karnawałowy dla dzieci,
-
obchody Dnia Dziecka,
-
ufundowanie nagród na zakończenie roku szkolnego,
-
ufundowanie tablicy multimedialnej,
-
ufundowanie strojów do tańca Krakowiak
-
jasełka wielopokoleniowe
-
praca wykonana na rzecz podniesienia jakości pracy szkoły.
Efektem organizacji pracy szkoły w minionym roku szkolnym było:
-
zorganizowanie dożywiania w formie cateringu,
-
wynajem sali gimnastycznej na rzecz potrzeb środowiska lokalnego,
-
przystosowanie boiska do potrzeb gry np. w piłkę nożną.
W minionym roku szkolnym realizowaliśmy następujące projekty:
-
,,Umiem pływać",
-
Trzymaj formę
-
Śniadanie daje moc
-
100 lat minęło
-
SKS
-
Nie pal przy mnie proszę
-
Znajdź właściwe rozwiązanie
-
Żyj smacznie i zdrowo
-
Domowi detektywi na tropie Jasia i Małgosi.
Realizacja projektów unijnych:
-
wyposażenie gabinetu pielęgniarki szkolnej,
-
Aktywna tablica,
-
światłowód w każdej szkole,
-
wyposażenie pracowni przedmiotowych
-
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na zakup książek.
Realizacja innowacji w szkole:
-
Tanecznym krokiem
-
Aktywne przerwy.
Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała za współpracę oraz życzyła wszystkim uczniom wspaniałych wakacji. Do tych słów przyłączył się także ksiądz Marian Skibiński.
Dyrektor szkoły skierowała słowa do przyszłych ósmoklasistów.,, Przed wami trudny rok. Rok przygotowań do egzaminu, który będzie warunkował rekrutację do szkół ponadpodstawowych. W przededniu ukończenia szkoły podstawowej staniecie do rekrutacji na równi z uczniami wygaszanych szkół gimnazjalnych. Człowiek sukcesu bezustannie dąży do rozwoju, do nauki. Natomiast człowiek przeciętny twierdzi, że już wszystko umie i potrafi. Chciałabym, abyście stali się ludźmi sukcesu, czego z całego serca w imieniu swoim i grona pedagogicznego Wam życzymy.” Nadszedł moment wręczania nagród dla szczególnie wyróżniających się uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Nagrodę Wójta za najwyższe średnie w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali: Dawid Łęt, Michalina Szymańska oraz Alicja Rosiak. Super Nagrodę Rady Pedagogicznej za szczególne osiągnięcia matematyczne w minionym roku otrzymała uczennica klasy V Michalina Szymańska. Nagrodę Dyrektora szkoły otrzymała Zofia Rzemyszkiewicz za osiągnięty wynik w międzypowiatowym konkursie recytatorskim. Dyrektor zespołu i grono pedagogiczne nagrodziło uczniów klasy VII za wysoki wynik, który osiągnęli podczas przeglądu profilaktycznego na szczeblu gminnym oraz reprezentowanie szkoły w gminnym przeglądzie tanecznym. Klasa IV otrzymała pamiątkowe medale za dostarczanie wrażeń artystycznych podczas wszystkich uroczystości i imprez organizowanych na przestrzeni minionych lat na forum szkoły. Nagród nie było końca. Nagrody książkowe otrzymali także uczniowie pełniący znaczące funkcje w Samorządzie Uczniowskim, za 100% frekwencję, za osiągnięty wynik w czytelnictwie. Pan Paweł Barański wręczył statuetki dla najlepszych sportowców w roku szkolnym 2107/2018.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Paulina Bartkowiak wręczyła przechodnie statuetki klasom, które w roku szkolnym 2017/2018 otrzymały miano klasy na medal tj. w kategorii klas I-III statuetkę otrzymała klasa I. Natomiast w kategorii klas IV-VII statuetkę odebrała klasa V.
Celem konkursu „Klasa na medal” było zainicjowanie „współzawodnictwa” między klasami dotyczącego różnych dziedzin życia naszej Szkoły, takich jak: nauka, zachowanie, imprezy szkolne, zabawa, estetyka klasy i szkoły. Pan Paweł Barański przedstawił uczniom oraz rodzicom informacje na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz bezpieczeństwa w sieci. Po złożonych życzeniach na nadchodzące wakacje uczniowie udali sie do klas po odbiór świadectw. Na tym uroczystość zakończono.
-
POGADANKA NA TEMAT BEZPIECZNYCH WAKACJI W SIECI
Okres wakacyjnych wyjazdów sprzyja korzystaniu z publicznych sieci wi-fi - dostępnych w restauracjach, hotelach, centrach handlowych oraz innych przestrzeniach publicznych. Dzięki coraz tańszym i szybszym technologiom mobilnej transmisji danych z pewnością będziemy również często korzystać z Internetu „w komórkach”, także za granicą. Z tego powodu w naszej szkole pan Paweł Barański z wszystkimi uczniami klas I-VII, którzy z urządzeniami mobilnymi wyruszą na obozy i kolonie, przeprowadził pogadankę na temat podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Szczególnie, że według badań „Nastolatki wobec Internetu”, przeprowadzonych przez NASK i Pedagogium WSNS na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka w 2015 roku, smartfon jest obecnie podstawowym urządzeniem do korzystania z Internetu przez młodzież.
INNOWACJA PEDAGOGICZNA - AKTYWNE PRZERWY
W raz z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Pauliną Bartkowiak zakończył akcję „Aktywne przerwy”. Organizowane podczas przerwy 20 minutowej różnego rodzaju aktywności (turnieje gier drużynowych, gry planszowe, taniec, aerobik, kabaret, zadania manualne, matematyczne, językowe) integrowały całą społeczność uczniowską. Pozwoliły na stworzenie przyjaznej atmosfery, wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań podczas przerwy, zachęcanie do aktywnego spędzania przerwy, podnoszenie sprawności fizycznej, dostarczenie pozytywnych emocji oraz integrowanie uczniów różnych klas i zespołów klasowych. Samorząd Uczniowski w przyszłym roku na pewno będzie kontynuował swoje działania i ponownie urozmaici społeczności uczniowskiej długie przerwy.
WYCIECZKA KLAS IV-VII DO WARSZAWY
20 czerwca 2018r. uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do naszej stolicy- Warszawy.
Uczestnicy wycieczki już o 6 rano musieli stawić się na zbiórce. Pomimo wczesnej pory, my młodzi podróżnicy wywiązaliśmy się z zadania bez zarzutu. Pierwszym punktem zwiedzania było lotnisko im.Chopina, gdzie spotkaliśmy się z panią przewodnik,która towarzyszyła nam w trakcie całej wycieczki.Mogliśmy obserwować odloty i przyloty samolotów. Następnie kolejką podmiejską i metrem przejechaliśmy zwiedzić drugi, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt-Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach .
Następnie autokarem udaliśmy się w okolice Starego Miasta gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Po zwiedzenia Starego Miasta udaliśmy się do restauracji Podwale, gdzie czekał na nas pyszny obiad.
Ostatnim punktem naszego pobytu w stalicy był spacer po Rynku Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki, później przeszliśmy przez ul. Piwną i Miodową i znaleźliśmy się przy Barbakanie .
Powoli wracaliśmy do naszego autokaru.
Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.
WIECZORY FILMOWE
W roku szkolnym 2017/2018, który właśnie zakończyliśmy Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Pauliną Bartkowiak zorganizował po raz pierwszy dwa wieczory filmowe. W te popołudnia nasza świetlica zamieniała się w sale filmową a tablica interaktywna doskonale zastąpiła nam ekran filmowy. Podczas pierwszego wieczoru filmowego seans przeznaczony był dla klas I-III a drugi dla klas IV-VII. Jak to w kinie bywa nie mogło się obyć bez pysznego popcornu i wielu innych smacznych przekąsek. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia na kolejnych wieczorach filmowych już w nowym roku szkolnym.
KONKURS "MISJA PRZYRODA" DLA SZKÓŁ Z CAŁEJ POLSKI
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ogłosił Konkurs „Misja Przyroda” dla szkół z całej Polski. Aby wziąć udział w konkursie, należało w terminie do 24 kwietnia br., nadesłać list intencyjny, zawierający m.in. opis planowanego przedsięwzięcia. Podstawą do oceny zrealizowanego projektu przez komisję konkursową będzie raport podsumowujący działania prowadzone w ramach inicjatywy. Główną nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest 3-dniowy pobyt w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, gdzie uczniowie wezmą udział w niezwykłej lekcji przyrody oraz bony o wartości 3000 zł na doposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej. Celem zabawy jest uświadomienie uczniom wartości lokalnego dziedzictwa przyrodniczego, uwrażliwienie ich na potrzeby lokalnej przyrody oraz rozwinięcie wiedzy i umiejętności niezbędnych do rozpoznawania i rozwiązywania problemów związanych z ochroną przyrody. Zadanie konkursowe polega na zaplanowaniu i przeprowadzeniu, pod okiem nauczyciela, projektu edukacyjnego, w ramach którego uczniowie zdefiniują wybrany problem dotykający środowisko naturalne w najbliższej okolicy swojej szkoły, a następnie wspólnie podejmą działania, aby go rozwiązać. Wśród nadesłanych prac konkursowych w gronie 50 szkół wiejskich na terenie Polski wytypowana została nasza placówka tj. Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym. Projekt ,,Zielono mi i spokojnie" zostanie zrealizowany na terenie Gminnego Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym. Mamy zamiar wykorzystać niniejszy teren wokół budynku placówki od strony siedziby przedszkola w celu przywrócenia go do użytkowania w taki sposób, aby służył na potrzeby społeczności przedszkolnej a także lokalnej, jako element lokalnego dziedzictwa przyrodniczego.
Cel ogólny (edukacyjny) projektu (czego się nauczymy?)
-
Wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędnych do rozpoznawania oraz rozwiązywania problemów związanych z ochroną środowiska.
-
Kształtowanie umiejętności praktycznych mających na celu przywrócenie wartości użytkowej gleby.
-
Rozwijanie zainteresowania ekologią i kształtowanie postaw proekologicznych.
-
Integracja uczniów oraz członków społeczeństwa lokalnego.
Cele szczegółowe (operacyjne) projektu (co zamierzamy robić?)
-
Rekultywacja gleby oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieninie Zabornym.
-
Motywowanie do działań ekologicznych na rzecz tworzenia lokalnego dziedzictwa przyrodniczego.
-
Realizacja różnych aspektów edukacji ekologicznej w przedmiotach takich jak przyroda, biologia, chemia oraz w celach ogólnych kształcenia.
-
Wzbudzić poczucie odpowiedzialności wśród dzieci za stan środowiska przyrodniczego.
Działania projektowe:
-
Uporządkowanie terenu przy siedzibie przedszkola.
-
Częściowy demontaż ogrodzenia boiska szkolnego.
-
Edukacja ekologiczna uczniów poprzez realizację zajęć edukacyjnych.
-
Wywiezienie popiołu i żużlu.
-
Nawiezienie ziemi uprawnej.
-
Przygotowanie nawiezionej ziemi pod zasianie trawy.
-
Zasadzenie roślin ozdobnych.
-
Wykonanie ławek ogrodowych.
-
Zamontowanie furtki w ogrodzeniu.
-
Ogrodzenie terenu.
W ramach działań projektowych ,,Zielono mi i spokojnie” niezbędny jest udział osób dorosłych.
-
W ramach uporządkowania gruntu, przygotowania ziemi pod uprawę będziemy współpracować z mieszkańcami wsi Cienin Zaborny, rodzicami uczniów oraz lokalnymi rolnikami, którzy posiadają odpowiedni sprzęt rolniczy.
-
Pozyskanie ziemi uprawnej z Powiatowego Urzędu Dróg w Słupcy.
-
Współdziałanie z mieszkańcami lokalnego środowiska w celu pozyskania środków finansowych na zakup furtki, roślin ozdobnych, nawozu oraz trawy.
-
Zaproszenie pracownika szkółki drzew i krzewów lub sklepu ogrodniczego w celu edukacji uczniów.
-
Współpraca z mieszkańcami wsi w celu wykonania ławek ogrodowych i montażu furtki.
-
Wykonanie ogrodzenia terenu przy udziale pracowników organu prowadzącego.
-
Akcja informacyjna społeczeństwa lokalnego we współdziałaniu z Ochotniczą Strażą Pożarną w Cieninie Zabornym.
Niezmiernie cieszymy sie z udziału w projekcie. Liczymy na nagrodę główną tj. wyjazd uczniów nad Morze Bałtyckie.
-
INFORMACJA
UWAGA!
DYREKTOR SZKOŁY UPRZEJMIE INFORMUJE IŻ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 ODBĘDZIE SIĘ 22 CZERWCA (piątek) 2018r. o godz. 08:00
SERDECZNIE ZAPRASZAM!
UDZIAŁ W XVI MEMORIALE JAROSŁAWA NOWICKIEGO
14 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Szesnastym Memorial Jarosława Nowickiego, zmarłego dyrektora szkoły w Kowalewie Opactwie. W tegorocznej odsłonie wzięły udział szkoły z Koszut, Kotuni, Młodojewa, Cienina Zabornego, Cienina Kościelnego, Drążnej oraz Kowalewa. Po raz drugi w w zmaganiach, wystartowały również przedszkola z Piotrowic, Cienina Zabornego, Cienina Kościelnego, Młodojewa i Kowalewa Opactwa. Wszyscy uczestnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych: kręglach, pajacyk, rzucie do celu, szufli czy ringo. Po rozegraniu wszystich konkurencji na III miejscu uplasował się uczeń V klasy Nikodem Rzemyszkiewicz. Gratulujemy!
DZIEŃ PIŁKI NOŻNEJ
Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej cała nasza społeczność szkolna także postanowiła pokazać jak lubimy piłkę oraz jak wspieramy naszą drużynę narodową. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Pauliną Bartkowiak zorganizował „Dzień Piłki Nożnej”. W tym dniu wszyscy –czy to uczeń, czy nauczyciel – ubrani byli w nasze barwy narodowe, korytarze i boiska wypełniły się barwami biało czerwonymi. Nie zabrakło także muzyki, która rozbrzmiewała w całej szkole a głównym jej tematem była oczywiście piłka nożna. Najwięcej jednak emocji wzbudził turniej piłkarski zorganizowany w kategoriach I-III oraz IV-VII. Rywalizacja była zacięta, humory doskonałe, doping rewelacyjny a wszystkie mecze i konkursy rozegrane zgodnie z zasadami fair play.
DZIEŃ MAMY I TATY
W dniu 7 czerwca 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczytość z okazji Dnia Matki i Ojca, pod hasłem " Łąka rozmaitości dla Mamy i Taty". Dyrektor szkoły mgr Urszula Jantosz powitała zebranych rodziców oraz zaproszonych gości: sołtysa Kazimierza Kruszyńskiego, radnego Kazimierza Spławskiego, ks. proboszcza Mariana Skibińskiego oraz przewodniczącą Rady Rodziców Agnieszkę Królikowską. W przedstawieniu dla rodziców wzięli udział uczniowie z klas I-III. Mali artyści przygotowali część artystyczną, na którą składały się: wiersze, piosenki i tańce. Okazując swą miłość do rodziców dzieci obdarowały Ich - zgodnie z hasłem przewodnim kolorowymi wiankami z polskich kwiatów oraz butonierkami z makami. Rodzice udekorowani przez swoje pociechy ze łzami w oczach przyglądali się przygotowanym, specjalnie dla Nich " rozmaitościom". Po odśpiewaniu " Sto lat" i wręczeniu laurek mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej dla wszystkich zebranych gości został przygotowany słodki poczęstunek.
DZIEŃ DZIECKA
05 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Dziecka. Pani dyrektor w imieniu wszystkich pracowników złożyła dzieciom serdeczne życzenia oraz wręczyła wszystkim dzieciom cukierki. Radość była duża, a uśmiech na twarzy towarzyszył świętującym przez całe spotkanie. Warto tutaj nadmienić, iż uczniowie klas IV-VII z okazji swojego święta mieli okazję wyjechać całkowicie za darmo na basen do Konina a przy okazji odwiedzić MC Donalda, natomiast klasy I-III w szkole zamówiły pizzę. Poczęstunek dla wszystkich klas ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy!
WYJAZD KLASY III DO LICHENIA
28 maja grupa dzieci komunijnych z klasy III z nauczycielami - panią Eweliną Dymowską i panią Mariolą Wisniewską oraz rodzicami wyjechała do Lichenia, aby podziękować Matce Bożej za przyjętą pierwszą komunie świętą. W programie pielgrzymki było zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuarium Licheńskiego oraz udział we Mszy świętej, którą celebrował nasz proboszcz, ksiądz Marian Skibińskipo po której dzieci otrzymały pamiątkowe medaliki. W parafii Cienin Kościelny do której dzieci należą jest już tradycją, że po pierwszej komuni św. wyjeżdżamy w pielgrzymce dziękczynnej do Lichenia.
KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI
16 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Cieninie Zabornym po raz kolejny odbył się Kiermasz Zdrowej Żywności. Uczniowie i nauczyciele wspólnie promowali zdrowe odżywianie - zgodnie z zasadami żywienia Przygotowali posiłki: desery, przetwory owocowo-warzywne, soki, musy, galaretki, kompoty, sałatki, owocowe i warzywne szaszłyki i koreczki, kanapki. Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia wpłyną pozytywnie na świadomość żywieniową dzieci i młodzieży. Jeśli nauczymy się wybierać odpowiednie produkty i wprowadzać zasady prawidłowego żywienia, to ominiemy wiele chorób. Bo jedząc racjonalnie – jesteśmy bardziej ZDROWI i dobrze się czujemy.
Korytarz w naszej szkole zamienił się w „Krainę Zdrowiem i Smakiem Płynącą”. Każdy uczeń mógł skosztować potraw bogatych w najcenniejsze dla zdrowia i urody składniki odżywcze. Oprócz tego, że było bardzo zdrowo i kolorowo, było też pysznie.
Jak zwykle nie zawiedli nasi cudowni rodzice, pomagając w organizacji tej imprezy, za co - dziękujemy.
Celem akcji było zachęcanie wszystkich do zdrowego trybu odżywiania i zmiany swoich nawyków żywieniowych.
PROGRAM "SZKOLNY KLUB SPORTOWY"
W naszej szkole od ponad dwóch lat realizowany jest Program „Szkolny Klub Sportowy”, który skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego pana Pawła Barańskiego.
Cele Programu:
- stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzieży;
- poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
- promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
- zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
- stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
- tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;
- optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;
- promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
- wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.
Zadania Programu:
Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.
Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.
PROJEKT PARTNERSKI "KODER JUNIOR - SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA".
Projekt partnerski – "KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania" który realizujemy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo Sieciowym został wybrany do dofinansowania w ZSP w Cieninie Zabornym.
Projekt "KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania" jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 w działaniu 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywiazcji cyfrowej. Działanie to zostało zaplanowane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt " KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania" jest projektem partnerskim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo- Sieciowego oraz Fundacji Pro Cultura.
Jego celem jest przygotowanie szkół do wdrożenia nauki programowania do podstawy programowej.
Projekt "KoderJunior" obejmuje przeszkolenie nauczycieli i wsparcie ich (poprzez zaangażowanie ekspertów,trenerów i kotrenerów) we wdrożeniu innowacyjnych metod kształtowania kompetencji programowania oraz rozwijania kompetencji cyfrowych w klasach 1-3.
Po zakończeniu szkoleń każdy nauczyciel biorący udział w projekcie zrealizuje 15 dwugodzinnych zajęć ze swoja klasą (w tym jedne poza szkołą) na bazie scenariuszy przygotowanych przez partnerów projektu – Uniwersytet im.Adama Mickiewicza w Poznaniu i Poznańskie Centrum Superkomputerowe – Sieciowe.
Szkoła zostanie wyposażona,a zgodnie z przeprowadzonym przez MEN audytem,sprzęt komputerowy, multimedialny i pomoce dydaktyczne ( m.in. klocki,roboty,tablety) potrzebne do przeprowadzenia zajęć z uczniami. Brakujący do realizacji zajęć sprzęt i materiały zostasną zakupione w ramach projektu,a po jego zakończeniu zostaną przekazane szkole do prowadzenia zajęć z zakresu programowania.
Bardzo cieszymy się,że szkoła będzie uczestniczyła w projekcie.
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
PROSIMY O KLIKNIĘCIE TUTAJ.docx
WYCIECZKA KLASY I i V DO WARSZAWY
W dniu 15 maja 2018r. odbyła się wycieczka uczniów klasy I i V do Warszawy. Celem wyprawy był udział w przepięknym wydarzeniu jakim był spektakl „ Alicja w Krainie Czarów” odegranym przez wyśmienitych aktorów z Teatru Muzycznego Roma .
W podróży dzieciom i organizatorowi Annie Rzemyszkiewicz towarzyszyli rodzice : p. Irena Kujawa, p. Natalia Miara, p. Milena Trawka, p. Mirosława Świątek, którym wychowawca klasy I Anna Rzemyszkiewicz z całego serca dziękuje za pomoc oraz nieocenione wsparcie podczas organizowania wyjazdu.
Po obejrzeniu spektaklu, który zrobił niesamowite wrażenie nie tylko na uczniach, ale również na rodzicach, spacerkiem , udaliśmy się w kierunku Starówki, gdzie uczniowie mogli podziwiać Pałac Prezydencki , oraz pomnik księcia Józefa Poniatowskiego, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, z oddali uczniowie sami zauważyli i rozpoznali Stadion Narodowy. Wracając do autokaru, zwiedziliśmy również Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym akurat odbywała się zmiana warty- dzieciaki były zachwycone, iż mogły obserwować te czynność dokonywaną przez żołnierzy na żywo. Uczniowie mieli okazję zobaczyć również Pałac Kultury i Nauki , ale również podziwiać współczesną architekturę Warszawy.
Myślę, że wyjazd był nie tylko wielką ucztą dla oka i ucha , ale przede wszystkim jedną z najważniejszych lekcji historii w tym roku szkolnym , dla młodego, dopiero kształtującego swój światopogląd Polaka – ucznia klasy I .
VIII POWIATOWY PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH
W poniedziałek, 14 maja 2018r. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy, odbył się VIII Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych.
Podczas przeglądu uczestnicy i widzowie mieli okazję obejrzeć 19 układów choreograficznych przygotowanych przez zespoły ze szkół powiatu i z poza powiatu.
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły taneczne "Pierwszaki" i "Czwartaki" przygotowane przez panią Annę Rzemyszkiewicz.
Jury w składzie Anna Czerniak, Kamila Nadkowska, Agata Kwaśny doceniło piękne wykonanie układów choreograficznych, stroje naszych tancerzy, ale przede wszystkim rodzaj tańca ludowego jaki prezentowali.
Tancerze otrzymali dyplom oraz wiele słodkości, za co serdecznie dziękujemy.
Po zakończeniu przeglądu organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na projekcję filmu animowanego " Shrek".
I GMINNY PRZEGLĄD TAŃCA AMATORSKICH SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH GMINY SŁUPCA pt. ,, POLSKIE TAŃCE NARODOWE”
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się I GMINNY PRZEGLĄD TAŃCA AMATORSKICH SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH GMINY SŁUPCA pt. ,,Polskie tańce narodowe”. Wójt Gminy Słupca Pani Grażyna Kazuś objęła patronatem tegoroczny przegląd. Polskie tańce narodowe takie jak Mazur, Oberek, Polonez, Krakowiak, czy Kujawiak są częścią dziedzictwa narodowego, dlatego należy je popularyzować wśród dzieci i młodzieży. W przeglądzie wzięło udział 11 grup tanecznych ze wszystkich szkół Gminy Słupca. Impreza mająca na celu przede wszystkim konfrontację artystycznych dokonań zespołów oraz integracje dzieci i młodzieży ze wszystkich gminnych szkół. Dyrektor zespołu Urszula Jantosz życzyła wszystkim zgromadzonym niesamowitych wrażeń, emocji oraz wspaniałej atmosfery, która przeniesie wszystkich w otchłań minionego czasu. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt Grażyna Kazuś, Pan Jerzy Kopczyński przewodniczący Rady Gminy Słupca, Pani Karolina Walczak sekretarz Gminy Słupca, Pan Kazimierz Kruszyńki prezes OSP w Cieninie Zabornym, Pani Jarosława Kobos dyrektor CUW Gminy Słupca, dyrektorzy szkół Gminy Słupca, Zarząd Rodziców przy Szkole Podstawowej w Cieninie Zabornym, Pan Marek Bednarz właściciel Foto-Com Konin, Pan Tadeusz Kazuś, rodzice, członkowie społeczności lokalnej oraz przedstawiciele mediów. Nadszedł moment oczekiwany . Rozpoczęły się prezentacje taneczne. Około 200 tancerzy w strojach ludowych prezentowało swoje umiejętności. Największą popularnością cieszył się Polonez oraz Krakowiak. Pojawiły się również grupy w odsłonie Kujawiaka, czy też Oberka. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cieninie Zabornym reprezentowała grupa taneczna "Pierwszaki" pod okiem Pani Anny Rzemyszkiewicz, która zatańczyła Kujawiaka. Pani Paulina Bartkowiak przygotowała grupę taneczną "Cienińskie Krakowiaki" w odsłonie Krakowiaka. Po za przeglądem wystąpiła grupa taneczna pod nazwą "Czwartaki" przygotowana przez Panią Annę Rzemyszkiewciz w odsłonie Oberka. Za całokształt prezentacji muzycznych na przestrzeni lat Dyrektor i Grono Pedagogiczne nagrodziło grupę pamiątkowymi medalami. Mieliśmy okazję podziwiać bardzo pomysłowe i różnorodne rozwiązania choreograficzne, kostiumowe i muzyczne. Z pewnością były to niesamowite przeżycia. Oklaskom nie było widać końca. Pani Grażyna Kazuś ufundowała dla każdej grupy tanecznej pamiątkowy medal oraz dyplom. Wójt Gminy Słupca przekazała na ręce Dyrektora Album Legionów Polskich z wyrazami wdzięczności za trud włożony w organizację i zaangażowanie w przygotowanie przeglądu. Urszula Jantosz podziękowała nauczycielom oraz pracownikom, dzięki którym była możliwa organizacja przeglądu. Podziękowania skierowała również do Pana Kazimierza Kruszyńskiego, Tadeusza Kazusia oraz Krystyny Małolepszej. Dyrektor zespołu dziękuje sponsorom tj. Państwu Nawrockim z Konina Piekarnia Jaśmin, Panu Markowi Bednarz właścicielowi Foto-Com z Konina, Pani Annie Rzemyszkiewicz właścicielce firmy Dekoracje a także Zarządowi Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym. Cieszący się tak dużym zainteresowaniem przegląd tańca z pewnością wpisze się w kalendarz corocznych imprez organizowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cieninie Zabornym. Zapraszamy za rok.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie