Szanowni Państwo! Przedstawiamy zestaw podręczników obowiązujący w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym w roku szkolnym 2022/2023.
Zestaw podręczników - 2022/2023 - kliknij.docx
Szanowni Państwo! Przedstawiamy zestaw podręczników obowiązujący w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym w roku szkolnym 2022/2023.
Zestaw podręczników - 2022/2023 - kliknij.docx
Szanowni Państwo! W związku z dowozami do szkół informujemy, że rodzice dzieci, które nie znalazły się na liście dzieci dowożonych przez Gminę, mogą skorzystać z dowozów na zasadzie wykupienia biletów bezpośrednio u przewoźnika.
Dane kontaktowe do przewoźnika:
Firma WIKTORIA" Paweł Waleriańczyk,
z siedzibą w: Piotrkowice 22B, 62- 561 Ślesin
e maił: wiktoria-autokary@wp.pl
tel. 63 270 61 66
tel. 601 553 956
Biuro firmy czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00
Jako Lokalna Grupa Działania rozpoczynamy prace nad nową lokalną strategią rozwoju (LSR), która umożliwi korzystanie ze środków Unii Europejskiej na realizację zaplanowanych przez Państwa zadań, inwestycji oraz inicjatyw, które wpłyną na rozwój naszego obszaru w kolejnym okresie programowania.
Dlatego pragniemy, aby aktywnie uczestniczyli Państwo w jej tworzeniu.
Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia i aktywność mieszkańców w realizacji projektów w poprzednich latach jesteśmy przekonani, że możemy po raz kolejny liczyć na Państwa pomysły i pomoc przy przygotowaniu Lokalnej Strategii Rozwoju.
Zapraszamy na spotkania konsultacyjne poświęcone wypracowaniu założeń Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska” na lata 2023-2027, obejmującej gminy: Zagórów, Lądek, Witkowo, Słupca, Strzałkowo, Ostrowite, Orchowo, m. Słupca, Powidz.
Szanowni Panstwo! We wrześniu i październiku w szkole planowane jest przeprowadzenie badań ankietowych i antropometrycznych (masa ciała, wysokość, obwód talii) wśród dzieci klas I-VI.
Potwierdzenie udziału w Junior-Edu-Zywienie - SP Cienin Zaborny.pdf
Uczniowie klas I-VII ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym podczas uroczystego apelu odebrali upragnione świadectwa oraz nagrody. Odrębną uroczystością pożegnano klasę VIII.
W obecności dyrektor szkoły, Urszuli Jantosz oraz reprezentanta organu prowadzącego, radnego powiatowego Bogdana Kukulskiego wręczono Nagrodę Wójta Gminy Słupca. W uznaniu za szczególne sukcesu naukowe i osiągniętą średnią ocen, nagrody otrzymali: Zofia Rzemyszkiewicz (klasa V), Dawid Bukowiecki (klasa VII), Kalina Hartwich (klasa V) oraz Jakub Szklarek (klasa IV).
Nagrodę Dyrektora w klasach I-III otrzymała Jagoda Kościelniak (klasa III) oraz Zofia Rzemyszkiewicz w klasach IV-VII.
Supernagrodę Rady Pedagogicznej za pracę na rzecz szkoły i szczególna osiągnięcia sportowe lub artystyczne otrzymał Dominik Szmagaj (klasa I) w kategorii klas I-III oraz Wiktor Pokrop (klasa IV) w klasach IV – VII.
Nagrodę za najlepszy wynik w czytelnictwie otrzymała Alicja Bartkowiak (klasa II).
Medale za 100% frekwencję otrzymali uczniowie klasy IV – Hanna Sarbak i Jakub Szklarek.
Wręczono także medale za pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz nagrody za uczestnictwo w SKO oraz konkursie matematycznym. Uczniowie klasy IV odebrali karty rowerowe.
Podczas apelu wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce i ocenami z zachowania. W klasie I – Franciszek Pilarski, Antonii Ziarniak, Patryk Przybylski, Natan Juszczak, Ignacy Dymowski, Alan Szablewski, Dominik Szmagaj. W klasie II – Leon Adamczyk, Kacper Dymowski i Julia Radecka. W klasie III – Maja Kazuś, Natalia Bocian, Lena Juszczak, Jagoda Kościelniak, Antonii Byczkowski, Dominika Sidor. W klasie IV – Jakub Szklarek, Marika Kujawa, Oliwier Wykręt, Wiktor Pokrop, Hanna Sarbak, Anastazja Ziarniak. W klasie V – Zofia Rzemyszkiewicz, Maja Dziemińska, Kalina Hartwich, Martyna Kujawa, Nikodem Świątek. W klasie VI – Adam Adamczyk, Mikołaj Loritz, Mateusz Sarbak. W klasie VII – Dawid Bukowiecki, Michalina Maniak, Aleksandra Rogalska, Patrycja Sroka.
Podczas osobnej uroczystości pożegnaliśmy klasę VIII. Swoich wychowanków, „dalej, po własny los” wyprawiła pani Kinga Kadzińska – Radecka. Nie obyło się bez wzruszeń, podziękowań i łez. Jak wszyscy podkreślali było to trudne ale piękne osiem wspólnych lat. Zaszczytny tytuł Prymusa Szkoły został nadany Martynie Osińskiej i Michalinie Ciesielskiej, dodatkowo te same uczennice oraz Anna Konieczka odebrały świadectwo z wyróżnieniem. Nagrody za osiągnięcia sportowe odebrali: Piotr Trzciński, Łukasz Kanafa i Damian Przybylski.
Rodzice wyróżnionych uczennic oraz rodzice szczególnie współpracujący z wychowawcą i szkołą otrzymali listy gratulacyjne. Ze szkołą oraz z Radą Rodziców pożegnała się wieloletnia przewodnicząca Rady, pani Marlena Ciesielska.
Wszystkim naszym uczniom i uczennicom oraz Rodzicom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
Szanowni państwo, drogie dzieci!!!
Zbliżają się długo wyczekiwane WAKACJE, które są czasem zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
Zasady bezpiecznej kąpieli nad morzem, jeziorem, rzeką
Zasady bezpiecznego przebywania na słońcu
Zasady bezpiecznej jazdy na rowerze
Na podwórku
Obcy puka do Twoich drzwi
Bezpieczeństwo w sieci podczas wakacji
NIE DAJ SIĘ NACIĄGNĄĆ W INTERNECIE:
DZIECKO NA WAKACJACH:
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,
rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku.
Zainicjowaliśmy program „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań, przeznaczyliśmy rekordową sumę 1 mld zł. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w każdej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji oraz pomocne w wyborze przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.
Już w pierwszych tygodniach roku szkolnego 2021/2022 uczniowie i nauczyciele wyjechali na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Młodzi ludzie odwiedzali miejsca związane z naszą historią i kulturą oraz największymi osiągnięciami nauki. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnych, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego i rozwoju programu. Uruchomiliśmy projekt „Poznaj Polskę na sportowo”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie uczniów do uprawiania sportu.
Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Służą temu także Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które powstają w całej Polsce. Dzięki tym małym centrom nauki uczniowie z mniejszych miast i miejscowości mogą rozwijać swoją kreatywność, poznawać osiągnięcia nauki oraz zjawiska otaczającego nas świata blisko swojej szkoły i miejsca zamieszkania.
Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom kształcenia na odległość, w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy programy wsparcia uczniów po okresie pandemii, takie jak „WF z AWF” czy „Dobrze widzieć”. Przedsięwzięcia były związane zarówno ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną dzieci i młodzieży, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału. Od marca w szkołach realizowane są zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Cieszę się również, że udało się wprowadzić przepisy, które pozwalają na zwiększenie liczby specjalistów oraz wsparcia finansowego na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Ostatnie miesiące obecnego roku szkolnego były pod wieloma względami szczególne. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że do polskich szkół trafiły tysiące dzieci zza naszej wschodniej granicy. Wprowadziliśmy elastyczne przepisy, które umożliwiły włączanie ukraińskich uczniów do polskiego systemu edukacji. Ich adaptacja w nowym środowisku nie byłaby jednak możliwa bez ogromnej empatii, wrażliwości i ofiarności całych społeczności szkolnych. Młodzi ludzie, a także ich nauczyciele zdali egzamin z otwartości i serdeczności. Swoim ukraińskim kolegom i koleżankom okazali wsparcie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowali. Z całego serca za to dziękuję!
W przededniu wakacji życzę uczniom, nauczycielom i rodzicom dobrego odpoczynku. Mam nadzieję, że dla młodych ludzi będzie to czas pełen przygód, odkrywania nowych miejsc i realizowania pasji. Gratuluję sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Jestem przekonany, że z dumą odbierzecie szkolne świadectwa. Słowa uznania kieruję do nauczycieli i wychowawców, dziękując za przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw młodych ludzi. Życzę Państwu, aby czas letniego odpoczynku pozwolił na wytchnienie od codziennych obowiązków.
Serdecznie pozdrawiam także społeczność szkół polonijnych na całym świecie. Dziękuję nie tylko za trud nauczania języka polskiego, ale także za promowanie polskiej tradycji, historii i dziedzictwa narodowego poza granicami naszego kraju.
Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Z inicjatywy uczniów klasy czwartej 21 czerwca 2022 r. gościła w naszej szkole pani Anita Basorun, która jest naszą absolwentką i od 34 lat mieszka w Nigerii. Nasz znamienity gość przybliżył dzieciom i młodzieży kulturę i obyczaje ludów zamieszkujących ten odległy kraj. Opowiadała o tradycyjnych potrawach, o codziennym życiu , różnorodności strojów, które są charakterystyczne dla każdego z plemion, wielości używanych języków i dialektów, o różnicach egzystencjalnych mieszkańców w wielkich miastach , o tamtejszej edukacji i występujących tam zwierzętach. Dziękujemy pani Anicie za wizytę i przybliżenie naszym uczniom wiedzy dotyczącej życia w Nigerii.
Uczniowie klasy VI, zdobyli wysokie miejsca w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Harrym Potterze.
Przed rozpoczęciem wakacji do szkoły nadeszły radosne wieści. Trójka naszych uczniów wykazała się szczegółową wiedzą z „Harrego Pottera i więźnia Azkabanu”, co doceniła komisja konkursowa. Konkurs był trudny i szczegółowy, obejmował wiadomości zarówno z książki (polskiego i brytyjskiego wydania) jak i z filmu o tym samym tytule.
Uczniowie klasy VI – Alan Gaca, Mateusz Sarbak, Adam Adamczyk, zajęli odpowiednio 18., 19., i 20. miejsce w Polsce. W konkursie startowało 580 dzieci. Gratulujemy wiedzy.
W obecnym roku szkolnym uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie " Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej". Celem konkursu było rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów oraz sprawdzenie swoich sił na arenie ogólnopolskiej. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział.
Tytuł laureata otrzymali: Ignacy Dymowski - klasa I, Alan Szablewski - klasa I, Franciszek Pilarski - klasa I, Leon Adamczyk - klasa II.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
„Bal nad balami, co pamięta się latami”, odbył się w murach naszej szkoły punktualnie o godz. 18.00 dnia 18 czerwca 2022r. Nasi ósmoklasiści po 8 latach nauki żegnali się tanecznym krokiem ze swoją szkołą.Piękne suknie, modne fryzury – tak prezentowały się dziewczęta, natomiast męska część uczniów prezentowała się nie mniej efektownie. Nim zaczął się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przez p. A. Rzemyszkiewicz tradycyjny polonez, głos zabrała wychowawczyni klasy VIII – pani Kinga Kadzińska – Radecka, która powitała dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, uczennice klasy VII, samych ósmoklasistów życząc wspaniałej zabawy. Następnie głos zabrała p. dyrektor szkoły Urszula Jantosz i przedstawiciel rodziców p. Marzena Osińska. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje zdolności taneczne, wykonując poloneza. Po części oficjalnej nadszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców i zabawę. Humor, nastrój, klimat tego wydarzenia sprawił, że długo jeszcze będziemy wspominać i pamiętać ten dzień spędzony w miłej atmosferze.
Polonez w wykonaniu uczniów klasy ósmej
Z radością informujemy, ze w roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła będzie realizowała program MegaMisja.
Dyrektor Szkoły ZSP w Cieninie Zabornym informuje, że dzień 17.06.2022r. jest wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego.
Szanowni Państwo! Dyrektor szkoły uprzejmie informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się dnia 24.06.2022r. według poniższego harmonogramu:
- godz. 7:45 - 9:15 - klasy I-VII
- godz. 09:30 - pożegnanie absolwentów klasa VIII + klasa VII
27 kwietnia 2022 r. 16 uczniów z kl. III-VIIII naszej szkoły wzięło udział w 35 edycji konkursu "Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka. Plus".
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród dzieci, uaktywnienie uczniów uzdolnionych matematycznie i porównanie ich wiedzy oraz umiejętności z rówieśnikami z innych szkół na terenie całego kraju.
Dwoje naszych uczniów zostało laureatami konkursu:
Serdecznie gratulujemy:)
Dzieci do konkursu zostały przygotowane przez P. Martę Imbiorowicz – wychowawcę klasy III i P. Annę Tomczak – nauczyciela matematyki, która była organizatorem konkursu w szkole.
Dzień Mamy, Dzień Ojca, Dzień Dziecka – to małe święta rodzin. Wszystkich rodzin. Społeczność szkolna postanowiła uczcić te wyjątkowe okazje, zapraszając mieszkańców naszej miejscowości na koncert pt. W rodzinie siła.
Było to, z wielu powodów, wyjątkowe spotkanie. Po raz pierwszy od momentu ogłoszenia w naszym kraju stanu pandemii, mogliśmy spotkać się wszyscy razem by podziwiać wyjątkowe talenty naszych dzieci. Nie dość tego, po występach wspólnie mogliśmy zasiąść do stołów, przy słodkich pysznościach o kawie powspominać, porozmawiać, spotkać się po prostu. To tak niewiele, a jednak tak dużo.
Koncert został w całości poświęcony naszym rodzicom, w występach wokalno – instrumentalnych wzięli udział niemal wszyscy uczniowie. Było na co popatrzeć i czego posłuchać – dzieci grały, śpiewały, tańczyły, prezentowały umiejętności językowe. Prawie dwie godziny pełen radości. Wszystkie środki, które zebraliśmy dzięki Państwa hojności, przeznaczymy na zakup mikrofonu.
Z całego serca bardzo dziękujemy Państwu za obecność.
Dnia 07.06.2022 w naszej szkole pani aspirant Jolanta Wolińska z Powiatowej Komendy Policji w Słupcy zaprezentowała dla uczniów klas IV-VIII zagadnienia na temat odpowiedzialności za zniszczenie mienia prywatnego oraz publicznego. Ponadto omówiła zagrożenia czyhające na uczniów podczas wakacji.
W pierwszych dniach czerwca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Gdańska, Gdyni, Malborka oraz na Żuławy Wiślane.
To były bardzo pracowite ale też wspaniale integrujące dni dla naszych dzieci. Pierwszego dnia zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, Stoczni Gdańskiej oraz spacer z przewodnikiem po najpiękniejszych i najważniejszych miejscach Gdańska a po przyjeździe do miejsca noclegowego w Sztutowie, długi spacer nad wyczekane morze. Kolejnego dnia zwiedzanie zamku w Malborku, Mierzei Wiślanej, krótka wizyta na Żuławach a na koniec jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz zabawa w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Jak się okazało, dzieci doskonale dają sobie radę podczas tak intensywnych dni, wciąż z radością i zaciekawieniem czekając na kolejne atrakcje i na dodatek mając jeszcze tyle siły, żeby popołudniu rozgrywać międzyszkolne mecze na boisku przy ośrodku. Wycieczka pod hasłem „Poznajemy Pomorze Wschodnie była współfinansowana z rządowego programu „Poznaj Polskę”. Szkolnej Radzie Rodziców dziękujemy za zakup wody dla uczestników wycieczki.
Szanowni Państwo,
czy wiecie, że aż 40% polskich rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci? Rocznie, statystyczny rodzic, wrzuca do sieci średnio 72 zdjęcia i 24 filmy ze swoimi pociechami[1]!
W internecie nic nie ginie – niby wszyscy o tym wiemy, ale myślimy, że nas to nie dotyczy. Błahe z pozoru zdjęcie dziecka w serwisie społecznościowym może jednak wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Jakimi?Porozmawiamy o tym w trakcie bezpłatnego webinaru OSE „Rodzinny album z wakacji – czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć internet”, który organizujemy właśnie dla Was - rodziców, nauczycieli, pedagogów i psychologów.
W spotkaniu wezmą udział:
Anna Rywczyńska – ekspertka ds. edukacji cyfrowej NASK
Paweł Małaszyński - ambasador kampanii OSE, aktor
Marcin Perfuński - dziennikarz, influencer, supertata.tv
Marta Wojtas - psycholożka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, trenerka
Webinar, który organizujemy w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. o godz. 17.00. Liczymy na Państwa obecność!
Spotykamy się online, na profilu OSE na Facebooku. Już dziś zaplanujcie swój udział w wydarzeniu, dzięki czemu nic Wam nie umknie.
Link przekażcie także innym nauczycielom i rodzicom. Im nas więcej, tym lepiej!
Do zobaczenia!
Dołącz do wydarzenia już dziś!
Powered by aSc EduPage