Dyrektor Szkoły ZSP w Cieninie Zabornym informuje, że dzień 17.06.2022r. jest wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego.
Dyrektor Szkoły ZSP w Cieninie Zabornym informuje, że dzień 17.06.2022r. jest wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego.
Szanowni Państwo! Dyrektor szkoły uprzejmie informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się dnia 24.06.2022r. według poniższego harmonogramu:
- godz. 7:45 - 9:15 - klasy I-VII
- godz. 09:30 - pożegnanie absolwentów klasa VIII + klasa VII
27 kwietnia 2022 r. 16 uczniów z kl. III-VIIII naszej szkoły wzięło udział w 35 edycji konkursu "Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka. Plus".
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród dzieci, uaktywnienie uczniów uzdolnionych matematycznie i porównanie ich wiedzy oraz umiejętności z rówieśnikami z innych szkół na terenie całego kraju.
Dwoje naszych uczniów zostało laureatami konkursu:
Serdecznie gratulujemy:)
Dzieci do konkursu zostały przygotowane przez P. Martę Imbiorowicz – wychowawcę klasy III i P. Annę Tomczak – nauczyciela matematyki, która była organizatorem konkursu w szkole.
Dzień Mamy, Dzień Ojca, Dzień Dziecka – to małe święta rodzin. Wszystkich rodzin. Społeczność szkolna postanowiła uczcić te wyjątkowe okazje, zapraszając mieszkańców naszej miejscowości na koncert pt. W rodzinie siła.
Było to, z wielu powodów, wyjątkowe spotkanie. Po raz pierwszy od momentu ogłoszenia w naszym kraju stanu pandemii, mogliśmy spotkać się wszyscy razem by podziwiać wyjątkowe talenty naszych dzieci. Nie dość tego, po występach wspólnie mogliśmy zasiąść do stołów, przy słodkich pysznościach o kawie powspominać, porozmawiać, spotkać się po prostu. To tak niewiele, a jednak tak dużo.
Koncert został w całości poświęcony naszym rodzicom, w występach wokalno – instrumentalnych wzięli udział niemal wszyscy uczniowie. Było na co popatrzeć i czego posłuchać – dzieci grały, śpiewały, tańczyły, prezentowały umiejętności językowe. Prawie dwie godziny pełen radości. Wszystkie środki, które zebraliśmy dzięki Państwa hojności, przeznaczymy na zakup mikrofonu.
Z całego serca bardzo dziękujemy Państwu za obecność.
Dnia 07.06.2022 w naszej szkole pani aspirant Jolanta Wolińska z Powiatowej Komendy Policji w Słupcy zaprezentowała dla uczniów klas IV-VIII zagadnienia na temat odpowiedzialności za zniszczenie mienia prywatnego oraz publicznego. Ponadto omówiła zagrożenia czyhające na uczniów podczas wakacji.
W pierwszych dniach czerwca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Gdańska, Gdyni, Malborka oraz na Żuławy Wiślane.
To były bardzo pracowite ale też wspaniale integrujące dni dla naszych dzieci. Pierwszego dnia zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, Stoczni Gdańskiej oraz spacer z przewodnikiem po najpiękniejszych i najważniejszych miejscach Gdańska a po przyjeździe do miejsca noclegowego w Sztutowie, długi spacer nad wyczekane morze. Kolejnego dnia zwiedzanie zamku w Malborku, Mierzei Wiślanej, krótka wizyta na Żuławach a na koniec jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz zabawa w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Jak się okazało, dzieci doskonale dają sobie radę podczas tak intensywnych dni, wciąż z radością i zaciekawieniem czekając na kolejne atrakcje i na dodatek mając jeszcze tyle siły, żeby popołudniu rozgrywać międzyszkolne mecze na boisku przy ośrodku. Wycieczka pod hasłem „Poznajemy Pomorze Wschodnie była współfinansowana z rządowego programu „Poznaj Polskę”. Szkolnej Radzie Rodziców dziękujemy za zakup wody dla uczestników wycieczki.
Szanowni Państwo,
czy wiecie, że aż 40% polskich rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci? Rocznie, statystyczny rodzic, wrzuca do sieci średnio 72 zdjęcia i 24 filmy ze swoimi pociechami[1]!
W internecie nic nie ginie – niby wszyscy o tym wiemy, ale myślimy, że nas to nie dotyczy. Błahe z pozoru zdjęcie dziecka w serwisie społecznościowym może jednak wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Jakimi?Porozmawiamy o tym w trakcie bezpłatnego webinaru OSE „Rodzinny album z wakacji – czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć internet”, który organizujemy właśnie dla Was - rodziców, nauczycieli, pedagogów i psychologów.
W spotkaniu wezmą udział:
Anna Rywczyńska – ekspertka ds. edukacji cyfrowej NASK
Paweł Małaszyński - ambasador kampanii OSE, aktor
Marcin Perfuński - dziennikarz, influencer, supertata.tv
Marta Wojtas - psycholożka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, trenerka
Webinar, który organizujemy w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. o godz. 17.00. Liczymy na Państwa obecność!
Spotykamy się online, na profilu OSE na Facebooku. Już dziś zaplanujcie swój udział w wydarzeniu, dzięki czemu nic Wam nie umknie.
Link przekażcie także innym nauczycielom i rodzicom. Im nas więcej, tym lepiej!
Do zobaczenia!
Dołącz do wydarzenia już dziś!
Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwalają naszemu mózgowi zdobywać niezwykłe zdolności intelektualne, jedną z takich metod wykorzystującą naturalne zdolności dzieci jest arytmetyka mentalna. Już w roku szkolnym 2022/2022 po raz pierwszy w naszej szkole ruszają zajęcia dla uczniów klas 1-3. Uczniowie w trakcie kursu poznają techniki obliczeniowe dla poziomów 0,1,2 obejmujące zadania z zakresu dodawania i odejmowania na liczbach jedno i dwucyfrowych (na liczydle abakus) oraz na liczbach jednocyfrowych (na liczydle i w pamięci). Zajęcia będą odbywały się 2 razy w tygodniu. Zapraszamy chętnych uczniów do zapisów. Ilość miejsc ograniczona.
1 czerwca 2022r. w naszej szkzień obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo. Pani dyrektor w imieniu wszystkich pracowników uroczyście otworzyła zmagania sportowe i złożyła dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Wszyscy uczniowie klas I-VIII dopingowani przez nauczycieli, mieli okazję wystartować w następujących konkurencjach sportowych: rzut piłką do celu, ringo, rzut woreczkiem, skakanka. Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały nagrody. Po zakończeniu konkurencji sportowych rozpoczął się mecz piłki nożnej pomiedzy reprezentacją uczniów a nuczycielami. Wynik meczu był mało istotny a najważniejsza była świetna zabawa i duża radość, oraz uśmiech, który towarzyszył na twarzy świętującym przez cały dzień.
Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek, i atrakcje w postaci baniek mydlanych, malowania twarzy, które ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy!
Galerie zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie w zakładce "album fotograficzny". Zapraszamy:)
31maja 2022 uczniowie klasy III z rodzicami pod czujnym okiem pani Urszuli Szymańskiej uczestniczyli w parafialnej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Licheniu. To już tradycja naszej parafii- pielgrzymka była dziękczynieniem po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej. W ramach tego wyjazdu uczniowie zwiedzili licheńskie Sanktuarium, wsłuchując się w bardzo ciekawe opowieści pani przewodnik. Centralnym punktem wyjazdu była Msza święta w bazylice Licheńskiej o godz. 10-tej , na której nasi uczniowie zostali powitani przez opiekuna sanktuarium. Mszę koncelebrował również ksiądz proboszcz Marian Skibiński,który modlił się w intencji dzieci, ich rodziców oraz pań katechetek i wychowawczyń. Po mszy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia , zjedliśmy lody i kupiliśmy pamiątki. Dzieci i rodzice wrócili pełni wrażeń, nowych wiadomości , z uśmiechem i pozytywną energią.
Młodzi kreatywni Uczniowie!
ZAPRASZAMY WAS do udziału w konkursie na zaprojektowanie EKOMURALU na jednej ze ścian naszej szkoły (ściana obok wejścia do szkoły od strony boiska szkolnego).
Przesłaniem muralu musi być różnorodność biologiczna. Z jednej szkoły można zgłosić propozycje trzech EkoMurali.
A czym jest ekomural? To specjalny typ muralu przedstawiający tematykę związaną z ekologią, ochroną środowiska czy zmianami klimatu. Ekomural może również w inny sposób wpisywać się w wymienione tematy, na przykład poprzez sposób wykonania (ekologiczne materiały, farby fotokatalityczne, itp.) czy poprzez wkomponowanie dodatkowych elementów (domki dla jerzyków na elewacji, domki dla owadów, dodatkowe nasadzenie roślin, które wraz z obrazem tworzą całość).Nadesłane prace oceni komisja konkursowa złożona z ekspertów oraz przedstawicieli organizatora. Najlepsze projekty otrzymają dofinansowanie w wysokości do 15 000 zł na realizację. Głównym organizatorem konkursu jest Fundacja BOŚ.
Na Wasze propozycje czekamy do 20 czerwca 2022r. w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieninie Zabornym.
Szczegóły konkursu tutaj: O KONKURSIE
Projekt możecie przygotować na papierze i przesłać jego skan lub w programie graficznym. Każda forma projektu będzie dobra!
Co zawiera zgłoszenie:
1. Plik z projektem muralu w formacie PNG lub JGP o wymiarze dłuższego boku: 2500-3500 pikseli;
2. Opcjonalnie: plik z wizualizacją muralu na ścianie w formacie PNG lub JPG;
3. Tytuł projektu;
4. Opis (technika, materiały, walory ekologiczne muralu);
5. Informacji o autorze/autorach: imiona i nazwiska.
Poradniki mogące pomóc:
1. jak projektować murale - kliknij?
Ulotka konkursu - kliknij .pdf
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi nagrody i stypendium Wójta Gminy Słupca za rok szkolny 2021/2022.
Uchwala nr XV-Wniosek Nagroda Wójta 1.pdf
Uchwala nr XV-Wniosek Nagroda Wójta 2.pdf
Uchwala nr XV-Wniosek Stypendium Wójta -1.pdf
Uchwala nr XV-Wniosek Stypendium Wójta -2.pdf
W 1987 r. państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia ustanowiły Światowy Dzień Bez Tytoniu, aby zwrócić uwagę świata na epidemię palenia tytoniu oraz powodowane przez nią zgony i choroby. W 1988 roku uchwalono rezolucję WHA42.19 wzywającą do obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu co roku 31 maja. Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu mają na celu poinformowanie opinii publicznej o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych, o tym, co WHO robi, aby zwalczać epidemię tytoniu oraz o tym, co ludzie na całym świecie mogą zrobić, aby domagać się prawa do zdrowia i zdrowego życia i do ochrony przyszłych pokoleń. W 2022 roku obchody koncentrują się wokół konsekwencji palenia tytoniu oraz jego produkcji dla środowiska, a ich hasłem przewodnim będzie: „Zatruwanie naszej planety”.
Najważniejsze założenia obchodów:
1. Tytoń szkodzi środowisku.
Uprawa, produkcja i użytkowanie tytoniu zatruwa naszą wodę, glebę, plaże i ulice miast chemikaliami, toksycznymi odpadami, niedopałkami papierosów, w tym mikroplastikami
i odpadami z e-papierosów. Nie daj się nabrać na próby przemysłu tytoniowego, mające na celu odwrócenie uwagi od spowodowanych przez nie szkód środowiskowych poprzez darowizny na rzecz inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju i raportowanie o „standardach” środowiskowych, które często sami sobie wyznaczają.
2. Spraw, aby przemysł tytoniowy posprzątał swój bałagan.
Przemysł tytoniowy zarabia na niszczeniu środowiska. Powinien być za to pociągnięty do odpowiedzialności, a także powinien płacić za odpady i szkody, w tym koszty zbierania tych odpadów.
3. Rzuć palenie, aby ocalić naszą planetę.
Każdy wypalony papieros lub zużyty wyrób tytoniowy marnuje cenne zasoby, od których zależy nasza egzystencja. Rzuć tytoń dla swojego zdrowia i zdrowia naszej planety. Dym tytoniowy przyczynia się do wyższego poziomu zanieczyszczenia powietrza i zawiera trzy rodzaje gazów cieplarnianych.
4. Pomóż hodowcom tytoniu przejść na zrównoważone uprawy.
Rządy i decydenci powinni wspierać hodowców tytoniu w przejściu na alternatywne, bardziej zrównoważone źródła utrzymania w celu zmniejszenia wpływu uprawy, suszenia i produkcji tytoniu na środowisko, przy jednoczesnym dalszym wdrażaniu środków kontroli tytoniu.
Źródło WHO
Dyrektor Szkoły ZSP w Cieninie Zabornym informuje, że ze względu na odbywający sie w dniach 24.05-26.05.2022r. Egzamin Ósmoklasisty w naszej placówce nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego.
18 maja na zaproszenie pani Moniki Barańskiej zostało zorganizowane spotkanie dla uczennic klasy VIII. Tematem spotkania była profilaktyka raka piersi. Zaproszony gość pani Małgorzata Pluta zwróciła uwagę jak bardzo ważną rzeczą dla każdej kobiety jest umiejętność samooceny swojego zdrowia, obserwacja własnego organizmu oraz znajomość podstawowych zmian zachodzących w nim w poszczególnych okresach życia.
Celem spotkania było:
• kształtowanie potrzeby dbania o swoje zdrowie i urodę.
• kreowanie pozytywnego wizerunku swojej kobiecości – akceptacja siebie.
• dostarczenie wiedzy na temat nowotworów piersi oraz profilaktyki poprzez: rozwijanie zdolności do samokontroli, samoobserwacji i samopielęgnacji zdrowia oraz nauka samobadania piersi.
Serdecznie dziękujemy.
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią dnia 12.05.2022r. ponownie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca. W turnieju wystartowały cztery drużyny: z Cienina Zabornego, Młodojewa , Drążnej oraz z Koszut.
Turniej otworzyli Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – Jarosława Kobos oraz dyrektor szkoły w Cieninie Zabornym – Urszula Jantosz ,którzy życzyli zawodnikom powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników.
Każdy uczestnik Etapu gminnego miał do rozwiązania test oraz do wykonania zadanie praktyczne tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym. W teście znajdowało się 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu rowerem przez skrzyżowanie.
Tor sprawnościowy składał się z 5 przeszkód takich jak: korytarz z desek, rynna, slalom z ograniczeniem, przedmiot do przewożenia, slalom kółkowy(tzw. żmijka).
Za zwycięską drużynę w całym turnieju uznało się ten zespół, którego suma zajętych miejsc jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza.
Wspaniale spisała się reprezentacja naszej szkoły , która zdobyła I miejsce!
Skład zespołu: Hanna Sarbak, Zofia Rzemyszkiewicz, Wiktor Pokrop, Oliwier Wykręt.
Opiekun: Paweł Barański
Oto jak przedstawiała się końcowa kolejność:
1. ZSP Cienin Zaborny
2. SP Koszuty
3. SP Drążna
4. ZSP Młodojewo
Serdeczne podziękowania dla dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – pani Jarosławy Kobos i dyrektor Szkoły Podstawowej w Cieninie Zabornym – pani mgr Urszuli Jantosz za pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu zawodów.
W środę (11.05) do naszej szkoły zawitała grupa artystyczna Rekonstrukto, która w niecodzienny sposób przybliżyła uczniom naszej szkoły oraz przedszkolakom realia średniowiecznego życia.
Ile waży miecz wojenny? Dużo. Jak namówić damę swego serca by zechciał dać rycerzowi wstążkę? Ile lat może mieć paź a ile giermek? Na te i wiele innych pytań dał odpowiedź pokaz uzbrojenia i walki z czasów, kiedy koń bitewny kosztował tyle co wioska. W wesoły sposób uczniowie oraz przedszkolaki uczestniczyły w pokazie, przymierzając elementy rycerskich strojów i biorąc udział w walce o serce damy. Po wystąpieniu była możliwość zobaczenia z bliska średniowiecznych rekwizytów, z czego dzieci chętnie skorzystały.
6 maja 2022r. Wójt Gminy Słupca wraz z Zastępcą i Dyrektorem CUW wręczyli nominacje na stanowiska dyrektorów szkół. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu obowiązki dyrektora ZSP w Cieninie Zabornym zostały ponownie powierzone pani Urszuli Jantosz.
Serdecznie gratulujemy i życzymy podejmowania właściwych decyzji w pełnieniu funkcji dyrektora.
6 maja uczniowie naszej szkoły w ramach programu ,,Poznaj Polskę’’ byli uczestnikami wycieczki do Centrum Nauki i Techniki EC1 Miasto Kultury w Łodzi oraz Ogrodu Botanicznego. Pierwszym punktem naszej wycieczki w EC1 była ulica żywiołów. Mieliśmy do przebycia wielką przestrzeń zabawy i różne eksperymenty umieszczone na 3 piętrach. Zabawy ruchowe, wielka i mała zjeżdżalnia, doświadczenia z energią, powietrzem, wodą, zapachem, ogniem… - tego wszystkiego mogliśmy doświadczać, jednocześnie bawiąc się i ucząc, a w ten sposób poznając otaczający nas świat. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszelkich aktywnościach, wykazując się niekiedy dużą odwagą, zwinnością, widocznym zaciekawieniem i zaangażowaniem, a przede wszystkim robiły to z wielką radością.
Kolejnym programem wycieczki było Planetarium mieszczące się w drugim budynku Centrum Nauki i Techniki EC1. Tutaj nasi uczniowie mieli przyjemność oglądać pokaz pt. „Kosmos dla najmłodszych”. Był to czas spędzony w przestworzach, pośród gwiazd, planet i innych ciał niebieskich. Przewodnik bardzo skrupulatnie oprowadził nas po owych gwiazdozbiorach oraz udzielił odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania. Wszyscy czuli się, jakby byli częścią kosmosu.
Następny punkt wycieczki to obiad w restauracji. Po pysznym posiłku udaliśmy się do autokaru, którym dojechaliśmy do Ogrodu Botanicznego. W czasie spaceru po ogrodzie uczniowie dzięki Pani przewodnik poznali różne ścieżki dydaktyczne i dowiedzieli się o podstawowych cechach niektórych roślin i kwiatów. Dokonywali samodzielnych obserwacji, określali jak i gdzie określony gatunek rośnie. Czytając informacje na tabliczkach uzyskali odpowiedzi na pytania, dlaczego i w jaki sposób chronimy rośliny. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach odpowiadając na zadawane przez przewodnika pytania. Zajęcia wzbudziły pozytywne emocje w stosunku do całej przyrody. Uczniowie uświadomili sobie potrzebę dbania o rośliny w najbliższym otoczeniu. Spacerując po ogrodzie mieli okazję zobaczenia z bliska, dotknięcia a także powąchania roślin i kwiatów.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na smacznym poczęstunku w restauracji McDonalds.
Wycieczka do Łodzi wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Dla wszystkich był to dzień pełen ,,nieziemskich” wrażeń. Zobaczcie sami – zapraszamy do albumu fotograficznego.
Opiekunami podczas wycieczki były panie: Ewelina Dymowska, Małgorzata Kucharczyk, Anna Rzemyszkiewicz, Marta Imbiorowicz, Anna Świątek.
Przy okazji tematów związanych z życiem pszczół oraz zbliżającego się dnia pszczoły uczniowie klasy I na terenie szkoły stworzyli swój mały ogródek. W ogródku znalazły się rośliny przyjazne pszczołom. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie choć troszkę uda nam się wspomóc świat naszych wspaniałych przyjaciół jakimi są właśnie pszczoły. Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy pierwszej za wspomożenie naszej inicjatywy.
Powered by aSc EduPage