• ZAKOŃCZENIE PROGRAMU MegaMisja W KLASIE I

Uczniowie klasy I pod opieką wychowawcy pani Eweliny Dymowskiej w roku szkolnym 2022/2023 wzięli udział w programie MegaMisja. Zakres tematyczny obejmował: korzystanie z informacji, dziecko w sieci, język mediów, prawo, kreatywne korzystanie z mediów, etyka w komunikacji, kompetencje cyfrowe oraz mobilne bezpieczeństwo. Oprócz wiedzy, która jest bardzo potrzebna w dzisiejszym cyfrowym świecie udało nam się zdobyć nagrody w postaci: dwóch tabletów, dwóch zestawów plastycznych, książek, gier edukacyjnych oraz audiobooków. Była to wspaniała i bardzo ciekawa przygoda.

• WYCIECZKOWY DZIEŃ DZIECKA

Słońce, bezchmurne niebo, wspaniała wakacyjna pogoda towarzyszyła naszym uczniom podczas wycieczek zorganizowanych w Dniu Dziecka.

Nasi uczniowie w tym dniu rozjechali się dosłownie w dwie różne strony świata. Część z nich pozostała w granicach Wielkopolski, zwiedzając mniej znane jej zakamarki, poruszając się różnymi środkami lokomocji. Najpierw autokarem do Środy Wielkopolskiej, gdzie przesiedli się do wagonu historycznej kolejki wąskotorowej na trasie Średzkiej Kolei Powiatowej i jechali nią aż do Zaniemyśla. Tam zwiedzali tajemniczą Wyspę Edwarda, palili ognisko z kiełbaskami oraz oczywiście, jak to w Dzień Dziecka, były lody!

Druga grupa wybrała się na warsztaty edukacyjne organizowane przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi w Uniejowie, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Zagrodzie Młynarskiej, prelekcji dietetyka, pokazie i degustacji wypieku bułek. Wspaniała pogoda pozwoliła także na iście letni relaks w basenach termalnych.

Radzie Rodziców dziękujemy za dofinansowanie wycieczek naszych uczniów.

• KONKURS "JA I MÓJ ABAKUS"

W naszej szkole w bieżącym roku szkolnym odbywają się zajęcia z arytmetyki mentalnej. Uczestniczą w nich chętni uczniowie z klas 1-3. W ostatnim czasie odbył się skierowany właśnie do nich konkurs, który polegał na udokumentowaniu, w postaci zdjęć lub filmu, w jaki sposób uczniowie ćwiczą arytmetykę mentalną. Okazuje się, że przy tak pięknej pogodzie jest wiele okazji do doskonalenia obliczeń. Miejsce I zajął Dominik Szmagaj, wyróżnienia dla Kariny Pokrop, Ksawiera Wykręt, Marcela Kanafy. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji i zainteresowań. Zdjęcia konkursowe może obejrzeć w galerii.