Aktualności

          • MISTRZOSTWA POWIATU SŁUPECKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW - KLASY VII-VIII

             

            Dnia 7 lutego drużyna z naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w piłce ręcznej chłopców klas VII- VIII, które odbyły się w Zagórowie

            Wyniki:

            SP Cienin Zaborny - SP1 Słupca 2:1

            SP Cienin Zaborny - SP Cienin Kościelny 5:1

            SP Cienin Zaborny- SP Zagórów 2:2, karne: 1:2

            Wyniki te spowodowały, że ostateczne nasz zespół zajął V miejsce!

            Gratulujemy

            Skład zespołu: Nikodem Świątek, Filip Trawka, Alan Gaca, Szymon Maciejewski, Filip Karpiński, Norbert Radosiewicz, Mateusz Sarbak.

            Opiekun: Paweł Barański

             

          • PROJEKT EDUKACYJNY "WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM"

             

            W Bibliotece Pedagogicznej w Słupcy uczestniczyliśmy 01.02.2024r. w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego „Wiem, rozumiem, pomagam” w oparciu o książkę „ABC Empatii”.

            Jest to realizacja Projektu Czepczyński Family Foundation - ABC Empatii.

            ,,Autyzm- wprowadza zmysły w błąd" był tematem tych bardzo ciekawych zajęć bibliotecznych dla kl.I-III, zorganizowanych przez nauczyciela biblioteki Urszulę Szymańską.

            ABC Empatii to projekt, który poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami dotkniętymi  niepełnosprawnością , a także zmianę sposobu myślenia i negatywnych postaw.

             

          • WYJAZD DO KINA NA FILM pt. "AKADEMIA PANA KLEKSA"

             

             

            W dniu 1 lutego br. klasy I-VIII miały przyjemność obejrzeć nową, zaskakującą adaptację książki pt. „Akademia pana Kleksa” w kinie „Sokolnia” w Słupcy.

            Gdy wszyscy zasiedliśmy na widowni w sali kinowej rozpoczęła się projekcja filmu, który przeniósł nas w inny, magiczny wymiar. Niezwykly świat fantazji i baśni przedstawiał historię przygód tym razem nie Adasia Niezgódki, lecz Ady Niezgódki i jej kolegów z nietypowej akademii. Szczególnie wzruszyl nas wątek Alberta, który zgubił się w bajce o dziewczynce z zapałkami i zginął w lodowatych głębinach jeziora. Na szczęście w finale, jak to w baśniach bywa chłopiec powrócił.

            Film z pięknym przesłaniem, zachwycił nas urzekającą muzyką, kolorową scenografią i niesamowitymi efektami specjalnymi. Była to wspaniała lekcja empatii, tolerancji i wiary we własne możliwości.

            Po zakończeniu projekcji wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń. Wszyscy dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami, a rozmowa o filmie towarzyszyła nam w drodze powrotnej do szkoły.

            Wyjazd do kina na „Akademię pana Kleksa” był nie tylko doskonałą rozrywką, ale także ekscytującym doświadczeniem. Dzięki filmowi przekonaliśmy się, że czasem należy oderwać się od rzeczywistości i zagłębić się w magiczny świat wyobraźni.

            Z pewnością to wyjątkowe wyjście do kina pozostanie w naszej pamięci na długo, jako jedno z tych dni, które dostarczyło nam wielu osobistych przeżyć.

            Pomysłodawcą i organizatorem tego wyjazdu była Urszula Szymańska- nauczyciel biblioteki.

             

          • KONKURS HISTORYCZNY

             

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z historii pt ,,Zakon krzyżacki i jego stosunki z królestwem polskim XIII – XVI w.

            Udział w Olimpiadzie miał na celu pobudzenie zainteresowania uczniów historią Polski i państw ościennych, rozwijanie oraz sprawdzenie wiedzy uczniów oraz wprowadzenie do nauczania elementu rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

            Naszą szkołę podczas konkursu reprezentowali : Lena Juszczak i Maja Kazuś z klasy V oraz Marika Kujawa, Hanna Sarbak, Jakub Szklarek z klasy VI.

            Wyniki konkursu okazały się zadowalające. Najlepiej poradziły sobie Lena Juszczak oraz Marika Kujawa Dziewczęta zdobyły 13 miejsce na 159.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Uczniów do konkursu przygotowały p. Małgorzata Kucharczyk oraz p. Marzena Kurkowska.

             

          • TERMIN NAJBLIŻESZEGO SPOTKANIA Z RODZICAMI

             

            Szanowni Państwo!

            Informujemy , że najbliższe spotkania z rodzicami odbędą się dnia 06.02.2024r. (wtorek) według poniższego harmonogramu:

             

            1. Klasy IV - VIIII  - godz. 16:30

            2. Klasy I - III  - godz. 17:30

             

          • WYSTĘP CYRKU OBIMBOLANDO

             

            Dnia 26.01.2024r. w naszej szkole gościł cyrk OBIMBOLANDO. Uczniów przywitał  klaun, który cały czas zapewniał dzieciom wesołą zabawę. Widzowie mogli podziwiać popisy żonglerskie, umiejętności taneczne i akrobatyczne artystów. Dzieci były zapraszane do wspólnej zabawy. Brały udział w skeczach, sztuczkach z wirującymi talerzami i w kręceniu hula- hop. Na zakończenie na scenie pojawił się przedziwny stwór, którego ciało składało się z kilku połączonych ze sobą rozciągających się materiałowych tuneli. Przybierając różne kształty, wprawiał widzów w zaciekawienie, zdumienie, a wśród najmłodszych wywoływał przerażenie.

            Występ  bardzo podobał się dzieciom a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

             

          • KOLĘDOWANIE Z BABCIĄ I DZIADKIEM

             

            Wieczór 25 stycznia był wyjątkowo magiczny! Nasze ukochane Babcie i Dziadkowie gościli w szkole, aby zanurzyć się w świątecznej atmosferze przy występach naszych utalentowanych uczniów klas 1-3!

            W trakcie występów nasi młodzi artyści przygotowali cudowne tańce, prezentując wyjątkowe układy do ulubionych kolęd. Ich energią zarażali nie tylko dziadków, ale także wszystkich obecnych!

            Dziękujemy Dziadkom za obecność, ciepłe uściski i radosny nastrój, który wnieśliście do naszej szkoły. Jesteście dla nas niezastąpieni!

            Dzieciaki, dziękujemy za Waszą pasję, uśmiechy i niezapomniane chwile. Jesteście naszą dumą!

             

          • SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

             

            24 stycznia uczniowie klas starszych wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie poprowadził pan Wojciech Młodożeniec. Wszyscy uczestnicy mogli pod czujnym okiem specjalisty wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu.

             

          • KONKURS MATEMATYCZNY "OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS"

             

            W naszej szkole wręczono dziś dyplomy i nagrody za udział w kolejnej edycji konkursu matematycznego "Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus". Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali także laureatami tego konkursu, osiągając bardzo wysokie wyniki. Tytuł laureata odebrali: Franciszek Pilarski, Leon Adamczyk, Ignacy Dymowski, Kacper Dymowski i Fabian Dziemiński.

            Dyplomy i nagrody za udział otrzymali: Mateusz Sarbak, Hanna Sarbak, Oliwier Wykręt, Ksawier Wykręt, Alan Gaca, Nikodem Gaca, Martyna Kujawa, Marika Kujawa, Jakub Szklarek, Anastazja Ziarniak, Antoni Byczkowski, Filip Kieliszkowski, Kalina Hartwich, Zofia Rzemyszkiewicz, Maciej Kazuś, Wiktor Pokrop.

            Wszystkim wyróżnionym i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

             

          • V MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU SŁUPECKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW - KLASY VI i MŁODSZE

             

            19 stycznia drużyna chłopców z klas VI i młodszych brała udział w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w piłce ręcznej , które odbyły się w Słupcy.

            Młodzi piłkarze ręczni w gronie 12 zespołów zajęli bardzo dobre V miejsce.

            Skład drużyny:

            Wiktor Pokrop, Albert Imbiorowicz, Maciej Kazuś, Fabian Dziemiński, Leon Adamczyk, Wiktor Wnuk, Ksawier Wykręt, Oliwier Wykręt, Ksawery Stawiarski.

            Opiekun:

            Paweł Barański

             

          • MISTRZOSTWA POWIATU SŁUPECKIEGO KLAS I-III W GRZE "DWA OGNIE"

             

            Reprezentacja klas I-III wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w grze "Dwa Ognie", które odbyły się dnia 17.01.2024r. w hali sportowej w Ostrowitem.  Celem udziału w zawodach było: wdrażanie do współzawodnictwa zespołowego i indywidualnego, integracja grupy z innymi uczniami szkół biorących udział w mistrzostwach.

            Skład drużyny: Karina Pokrop, Nikola Domagała, Lena Peda, Zuzia Zawal, Filip Kieliszkowski, Natan Juszczak, Natan Zawodny, Krystian Juszczak, Alan Szablewski.

            Opiekun: Paweł Barański

             

          • II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY SŁUPCA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW - KLASY VI i MŁODSZE!

             

            W rozegranych dnia 16.01.2024r. Mistrzostwach Gminy Słupca w piłce ręcznej chłopców klas VI i młodszych drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła II miejsce!

             

            Wyniki naszego zespołu:

            Cienin Zaborny - Młodojewo 6:1

            Cienin Zaborny - Kotunia 10:1

            Cienin Zaborny - Cienin Kościelny 8:3

            Cienin Zaborny - Kowalewo Opactwo 3:8

             

            Tabela

             

            1. Kowalewo Opactwo

            2. Cienin Zaborny

            3. Młodojewo

            4. Kotunia

            5. Cienin Kościelny

            Skład drużyny: Wiktor Pokrop, Albert Imbiorowicz, Maciej Kazuś, Fabian Dziemiński, Leon Adamczyk, Wiktor Wnuk, Ksawier Wykręt, Oliwier Wykręt, Ksawery Stawiarski.

            Opiekun: Paweł Barański

             

          • BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH

             

            Ferie zimowe od 12 do 25 lutego 2024 – województwo kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.  

            Niezależnie od tego, czy uczniowie wyjadą na zorganizowany wypoczynek, czy spędzą ferie w domu lub na półkoloniach – ważne jest zachowanie podstawowych zasad oraz przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku.

            Eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej przygotowali poradnik dotyczący bezpiecznego zimowego wypoczynku dla organizatorów, rodziców, ale też uczestników wyjazdów.

            Bezpieczne zabawy i aktywności na świeżym powietrzu

            Dzieciom w zimowych zabawach powinni towarzyszyć dorośli opiekunowie. Pamiętajmy, aby do aktywności na świeżym powietrzu wybrać bezpieczne, najlepiej specjalnie przeznaczone do tego miejsca. Wystrzegajmy się zjeżdżania na sankach w pobliżu dróg i nie przywiązujmy ich do samochodu czy ciągnika rolniczego. Miejmy na uwadze, że organizowanie kuligu na drogach publicznych jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim niebezpieczne dla jego uczestników.

            Ważne jest, by rodzice i opiekunowie zwracali uwagę na bezpieczeństwo dzieci wybierających się na spacer – zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności. Warto przypomnieć o podstawowych zasadach poruszania się na drogach oraz wyposażyć najmłodszych w elementy odblaskowe.

            Polecane serwisy internetowe

            Podczas planowania bezpiecznego zimowego odpoczynku zachęcamy do odwiedzenia serwisów internetowych przygotowanych przez służby i instytucje publiczne:

            1. Serwis www.bezpiecznyautobus.gov.pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu, rodzice otrzymują bezpłatną informację o tym, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje, posiada aktualne badania techniczne oraz polisę ubezpieczeniową.

            2. Informacje o systemie powiadamiania ratunkowego na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przypominamy, że 112 to bezpłatny, dostępny na terenie całej Unii Europejskiej numer alarmowy – zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Pamiętajmy, że zgłoszenie pod numer alarmowy 112 można wybrać także w telefonie nieposiadającym karty SIM.

            3. Informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. W profilach poszczególnych krajów znajdują się wytyczne lub ostrzeżenia dla podróżujących.

            4. Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”. Dzięki niej służby konsularne wiedzą o pobycie jednostki na terenie danego państwa. W razie konieczności mogą one skontaktować się z podróżującymi albo zapewnić potrzebną pomoc. Planując wyjazd zagraniczny, pamiętajmy, by zaopatrzyć się w adresy oraz numery telefonów dyżurnych do polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych. Takie wytyczne obowiązują przede wszystkim organizatorów wypoczynku, kierowników wycieczek, wychowawców i opiekunów dzieci i młodzieży.

             

          • SPOTKANIE KLAS I-III Z POLICJANTEM

             

            09 stycznia uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu z panem policjantem Marcinem Dębowskim. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

            Policjant rozmawiał z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać . Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe .

            Serdecznie dziękujemy za interesujące i pouczające spotkanie.

             

          • V GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

             

            7 stycznia 2024r. uczniowi naszej szkoły wzięli udział w V Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kowalewie Opactwie. Kwartet wokalny w składzie : Jagoda Kościelniak , Marika Kujawa, Wiktor Pokrop i Albert Imbiorowicz zaprezentowali utwór „Znak pokoju”.

            Uczniów do występu przygotowała pani Marta Imbiorowicz.

             

          • XI NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

             

            Dnia 06.01.2024r. w sali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się XI Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej. 

            W Turnieju wystąpiły cztery drużyny: OSP Cienin Zaborny, Cienin Kościelny, Żelazków oraz zespół Komar-Motor. Zespoły zagrały systemem “każdy z każdym”. Za zwycięstwo 2:0 zespoły otrzymały 3 pkt, za zwycięstwo 2:1 otrzymały 2 pkt, natomiast drużyna, która przegrała 1:2 do swojego dorobku dopisała sobie 1 punkt. Organizatorzy podkreślają, że wiele spotkań stało na bardzo wysokim poziomie, a wszystkie rozegrane sety były do końca bardzo wyrównane.

            Turniej przeprowadził i sędziował  – Paweł Barański.

            Uczestnicy Turnieju składają serdeczne podziękowania osobom, które ufundowały puchary, oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznego turnieju: Prezesowi OSP w Cieninie Zabornym – Jackowi Grzelakowi, Wójtowi Gminy Słupca-Grażynie Kazuś, Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieninie Zabornym – Urszuli Jantosz, Arturowi Kuchowicz, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieninie Zabornym za ufundowanie poczęstunku.

             

            Wyniki:

            Cienin Kościelny - Komar-Motor  0:2

            Cienin Zaborny - Żelazków  2:1

            Cienin Kościelny - Cienin Zaborny 0:2

            Komar-Motor - Żelazków 2:0

            Cienin Kościelny - Żelazków 2:0

            Komar-Motor - Cienin Zaborny 2:0

            Tabela

            1. Komar-Motor - 9  6:0 - Puchar Prezesa OSP w Cieninie Zabornym

            2. OSP Cienin Zaborny -   5   4:3 - Puchar Dyrektora ZSP w Cieninie Zabornym

            3. Cienin Kościelny -   3  4:3 - Puchar Wójta Gminy Słupca

            4. Żelazków  - 1 1:6 - Puchar Radnego Gminy Słupca - Artura Kuchowicza