Aktualności

          • PROJEKT EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

             

            ,, Zielono mi i spokojnie…”

            Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym przedstawia postępy działań w ramach projektu edukacji ekologicznej, który jest realizowany dzięki grantowi finansowanemu w ramach konkursu ,,Czysta Ziemia. Czyste Powietrze”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia, a sponsorem konkursu jest firma Procter& Gamble DS. Polska DS. Polska Sp. z.o.o.

             

            Przeprowadzono konkurs plastyczny skierowany do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych tj. klas I-III oraz IV-V na temat zanieczyszczeń powietrza. Sześcioro uczniów zostało nagrodzonych książkami: Nadia Fagas, Igor Szmagaj, Nikola Domagała, Dominik Szmagaj, Aleksander Gaca, Antoni Ziarniak.

            ,,Zielono mi i spokojnie”- organizacja zielonego terenu na terenie boiska szkolnego w celu odpoczynku i ciszy dla uczniów podczas przerw śródlekcyjnych. Działanie obejmowało nasadzenia roślinami oraz zakup ławek ogrodowych.

            Przedstawiamy fotorelację z kolejnych działań zrealizowanych w ramach projektu ekologicznego ,,Zielono mi i spokojnie…”

            Zdjęcia znajdziecie w zakładce  "Album fotograficzny".

             

            Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowanemu w ramach konkursu ,,Czysta Ziemia. Czyste Powietrze”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia, a sponsorem konkursu jest firma Procter& Gamble DS. Polska DS. Polska Sp. z.o.o”

             

          • INFORMACJA W SPRAWIE ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

             

            Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieninie Zabornym informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie sie dnia 21.06.2024r według następującego harmonogramu:

            1. Zakończenie kl. I – VII godz. 7:45 – 9:15 - odwóz godzina 9:00 - 9:15

            2. Zakończenie dla kl. VIII godz. 09:30

             

          • INFORMACJA

             

            Dyrektor Szkoły ZSP w Cieninie Zabornym informuje, że dzień 18.06.2024r (wtorek) jest wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            Podstawa prawna:

            Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego.

             

          • WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA KLAS III-V

             

            Dnia 10 czerwca 2024 roku uczniowie klas III-V wraz z opiekunami- panią Kingą Kadzińską-Radecką, panią Marzeną Kurkowską i panią Martą Imbiorowicz , udali się do Siernicza Wielkiego, gdzie wzięli udział w projekcie „Innowacyjne warsztaty o lokalnych roślinach leczniczych przy wykorzystaniu nowej ścieżki ekologicznej dla zrównoważonego korzystania ze środowiska naturalnego"

            Wraz z bohaterami ekologicznej publikacji, z „Gardensami", którzy przychodzą z misją ekologiczną ochrony środowiska, przenieśliśmy się w świat roślin leczniczych i bioróżnorodności. Poznaliśmy bogactwo rodzimych gatunków roślin na zrewitalizowanej ścieżce edukacyjnej w parku dworskim oraz posadziliśmy zioła w ekoklocki, które uprawiać będzie można w szkole lub w domu.

            Braliśmy udział w konkursach o tematyce ekologicznej- każda prawidłowa odpowiedź została doceniona przez panią prowadzącą atrakcyjnymi nagrodami.

            Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły u dzieci zajęcia z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi edukacyjnych - wirtualna rzeczywistość (VR).

            Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pyszną przekąską- prażonymi ziarnami kukurydzy, czyli uwielbianym przez dzieci popcornem.

             

          • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA!

             

            Kochani uczniowie!

            W dniu waszego święta życzymy zdrowia, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń. Niech każdy dzień będzie okazją do zdobywania nowych umiejętności, rozwijania pasji i przyniesie dużo radości. Wszystkiego najlepszego!

                                           Dyrektor ZSP w Cieninie Zabornym i Grono Pedagogiczne.

             

          • INFORMACJA!

             

            Dyrektor Szkoły ZSP w Cieninie Zabornym informuje, że dzień 31.05.2024r (piątek) jest wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            Podstawa prawna:

            Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego.

             

          • KOLEJNA ODSŁONA INNOWACJI "ROBIĘ TO CO LUBIĘ"

             

            W kolejnej odsłonie innowacji „ Robię to co lubię” o swojej ogromnej miłości do kotów opowiedzieli Patryk i Lena 

            Uczniowie przygotowali ciekawostki na temat życia kotów oraz szczegółowo omówili jak należy o kota dbać. Obecnie kot to jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie.Gatunek ten charakteryzuje się wysokim indywidualizmem, dlatego też często można spotkać się z opinią,że jego przedstawiciele „chodzą własnymi ścieżkami”.Gdy jednak znajdą bratnią duszę w człowieku, trudno o głębszą i bardziej oddaną przyjaźń.Istnieje wiele zawodów dla miłośników kotów: koci fryzjer, behawiorysta, koci weterynarz oraz hodowca . Wszystkie te zawody wymagają wiedzy na temat zwyczajów i potrzeb kotów oprócz tego wymagają dużej dawki empatii i miłości do zwierząt.

             

          • OGŁOSZENIE

             

            Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieninie Zabornym poszukuje osoby na stanowisko sprzątaczki w wymiarze ½ etatu od 01.06.2024r. na czas zastępstwa pracownika.

             

          • II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY SŁUPCA W PIŁCE NOŻNEJ KLAS VI i MŁODSZYCH

             

            Pięć drużyn wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Słupca w piłce nożnej chłopców klas VI i młodszych.

            Zawody, które odbyły się dnia 10 maja na boisku Orlik MOS w Słupcy zostały rozegrane systemem "każdy z każdym".

            Bardzo dobrze spisali się młodzi piłkarze z naszej szkoły, którzy wygrywając trzy mecze i tylko jeden przegrywając zajęli ostatecznie II miejsce.

             

            Skład zespołu: Wiktor Pokrop, Wiktor Wnuk, Oliwier Wykręt, Ksawier Wykręt, Leon Adamczyk, Fabian Dziemiński, Maciej Kazuś, Albert Imbiorowicz.

            Opiekun: Paweł Barański.

             

            Wyniki:

            Cienin Kościelny - Kowalewo Opactwo 0:1

            Cienin Zaborny - Kotunia 2:1

            Kowalewo Opactwo - Młodojewo 1:1

            Cienin Kościelny - Kotunia 4:0

            Kowalewo Opactwo - Cienin Zaborny 3:0

            Cienin Kościelny - Młodojewo 2:1

            Kotunia - Kowalewo Opactwo 0:6

            Cienin Zaborny - Młodojewo 1:0

            Kotunia - Młodojewo  1:3

            Cienin Zaborny - Cienin Kościelny 1:0

             

            Tabela

            1. SP Kowalewo Opactwo  10  11:1

            2. ZSP Cienin Zaborny  9 4:4

            3. ZSP Cienin Kościelny 6 6:3

            4. ZSP Młodojewo  4 5:5

            5. ZSP Kotunia  0  2:15

             

          • WYSOKIE MIEJSCA W MISTRZOSTWACH POWIATU SŁUPECKIEGO W BIEGACH KLAS I-III

             

            Dnia 7 maja uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.klas I-III.

            Wyniki:

            Kategoria klas II dziewcząt :

            Karina Pokrop - VI miejsce ( w gronie 42 zawodniczek)

             

            Kategoria klas II chłopców:

            Natan Zawodny - VII miejsce ( w gronie 38 zawodników)

             

            Kategoria klas III chłopców:

            Filip Kieliszkowski - VII miejsce ( w gronie 45 zawodników)

             

            Gratulujemy znakomitych wyników!

             

          • OBCHODY DNIA 3 MAJA

             

            Już za kilka chwil rozpocznie się miesiąc maj, a wraz z nim wiele pięknych majowych świąt: 1 maja , 3 maja – rocznica uchwalenia konstytucji, 2 maja- Święto Flagi.

            Dla upamiętnienia tych świąt , 30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty związane z obchodami majowych świąt, oraz audycja przez radiowęzeł szkolny. Marika i Hania – uczennice klasy VI przedstawiły historię związaną z obchodami 1,2,3 maja.

            W ramach warsztatów uczniowie klasy VI zapoznali się z filmem edukacyjnym,, Konstytucja 3 maja 1791 roku”- ,,ożywione obrazy”. Na jego podstawie oraz informacjach przygotowanych przez nauczyciela historii uczniowie rozwiązywali krzyżówki, karty pracy związane z tymi ważnymi wydarzeniami. Samodzielnie szukali informacji na temat twórców tego doniosłego dokumentu- konstytucji 3 maja . Była ona pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie.

            W ramach zajęć świetlicowych w sposób przystępny dla dzieci klas I-III nauczyciel świetlicy przybliżył historię majowych świąt . Zwieńczeniem działań na świetlicy były wykonane przez dzieci kreatywne kolorowanki.

            Również na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka ,, Karty naszej historii”, która przedstawia najważniejsze informacje o majowych świętach.

            O obchodach ,tak ważnych dla każdego Polaka rocznic nie zapomnieli nasi milusińscy z Przedszkola Gminnego w Cieninie Zabornym. Przedszkolaki, ubrani w odświętne stroje, z biało-czerwonymi chorągiewkami przemaszerowali ulicami naszej wsi. W ten właśnie sposób manifestowali swoje przywiązanie, miłość do Ojczyzny.

            Każde z tych świąt: 1 maja, 2 maja, 3 maja , ma inną wymowę, inny charakter, czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie, tym się wyróżnia, że bez względu na okoliczności niesie wartości własne, uniwersalne, często piękne, mądre, bardzo poważne, pełne zadumy i refleksji nad czasem minionym, nieobecny.

             

          • POWIATOWY ETAP TURNIEJU BRD

             

            Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Urzędem Gminy w Ostrowitem oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie przeprowadziła 26 kwietnia br. powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

            Etap powiatowy konkursu BRD zorganizowano w Szkole Podstawowej w Ostrowitem.

            W rywalizacji brało udział pięć drużyn: ze Słupcy, Koszut, Cienina Zabornego i dwie z Ostrowitego.

            Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Sarbak, Zofia Rzemyszkiewicz, Wiktor Wnuk.

            Opiekun: Paweł Barański

            Uczniowie rywalizowali rozwiązując test wiedzy ogólnej, pokonując specjalny tor przeszkód na rowerach, wykazując się umiejętnością jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

            Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundował WORD w Koninie.

            ·

             

          • KOLEJNA ZAJĘCIA W KLASIE III W RAMACH INNOWACJI "ROBIĘ TO CO LUBIĘ"

             

            W piątek 26.04. w ramach innowacji „ Robię to co lubię” Nikodem zabrał uczniów klasy trzeciej w niezapomnianą podróż w kosmos. Opowiedział o planetach naszego układu słonecznego i przedstawił historię lotów kosmicznych. Nikodem marzy by zostać astronautą i polecieć w nieznane . Wytłumaczył na czym polega praca astronauty i jakie wymagania należy spełnić , aby nim zostać podkreślił, że jest to długi i trudny proces a jeden rok w kosmosie to dziesięć lat na Ziemi.

             

          • „LET’S REVISE TOGETHER”

             

            Kolejna, już 8, edycja konkursu języka angielskiego „Let’s revise together!” w LO Słupca za nami! W tej edycji udział wzięło aż 8 drużyn z okolicznych szkół podstawowych. . W tym roku na 3 pozycji uplasował się nasz zespół w składzie Mikołaj Loritz, Adam Adamczyk, Mateusz Sarbak z klasy VIII.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

             

          • INNOWACJA PEDAGOGICZNA W KLASIE III

             

            W ramach innowacji pedagogicznej pt: "ROBIĘ TO CO LUBIĘ", uczeń III klasy, Ignaś, zorganizował lekcję z telefonem. Przedstawił historię powstania telefonów komórkowych. Pokazał jak bardzo różnią się telefony komórkowe, z których korzystano na początku lat 90 tych od współczesnych smartfonów. Ponadto dowiedzieliśmy się czym się zajmuje mobile developer – znany również jako programista aplikacji mobilnych lub programista aplikacji – to ktoś, kto projektuje, opracowuje i wdraża aplikacje mobilne. To była bardzo interesująca lekcja.

             

          • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ

             

            Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy zwraca się z prośbą o włączenie się w działania informacyjno-edukacyjne w ramach obchodzonego w dniach 21-27 kwietnia 2024 r. Europejskiego Tygodnia Szczepień.

            Celem akcji jest podniesienie świadomości w zakresie znaczenia szczepień w zapobieganiu szerzeniu się chorób zakaźnych oraz ochronie zdrowia i życia ludzi. Sprawdzone informacje o szczepieniach dostępne są na https://szczepienia.pzh.gov.pl 

            Europejski Tydzień Szczepień 2024 - informacja - kliknij.pdf