Aktualności

          • II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY SŁUPCA W PIŁCE NOŻNEJ KLAS VI i MŁODSZYCH!

             

            Dnia 21 maja na boisku orlik w Słupcy odbyły się Mistrzostwa Gminy Słupca w piłce nożnej klas VI i młodszych o puchar Wójta - Bogdana Kukulskiego

            Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, które w wyniku losowania podzielone zostały na dwie grupy.

            Drużyna reprezentująca naszą szkołę spisała się znakomicie zajmując II miejsce!

            Skład zespołu: Leon Adamczyk, Fabian Dziemiński, Kacper Dymowski, Ksawier Wykręt, Dominik Szmagaj, Wojciech Kucza, Filip Kieliszkowski, Antoni Ziarniak, Patryk Przybylski, Natan Zawodny, Marcel Kanafa.

             

            Grupa A

            Koszuty- Młodojewo 3:1

            Cienin Zaborny- Koszuty 1:0

            Cienin Zaborny- Młodojewo 1:0

            1. Cienin Zaborny. 6 2:0

            2. Koszuty 3 3:2

            3. Młodojewo 0 1:4

             

            Grupa B

            Kowalewo Opactwo - Cienin Kościelny 0:1

            Cienin Kościelny - Kotunia 2:2

            Kotunia - Kowalewo Opactwo 2:0

            1. Kotunia 4 4:2

            2. Cienin Kościelny 4 3:2

            3. Kowalewo Opactwo 0 0:3

             

            Półfinały

            Cienin Zaborny - Cienin Kościelny 2:0

            Kotunia- Koszuty 4:2

            Mecz o 5 miejsce

            Młodojewo- Kowalewo Opactwo  2:0

            Mecz o 3 miejsce

            Cienin Kościelny - Koszuty 2:1

            Finał

            Cienin Zaborny - Kotunia 1:2

             

            Tabela

             

            1. ZSP Kotunia

            2. ZSP Cienin Zaborny

            3. ZSP Cienin Kościelny

            4. SP Koszuty

            5. ZSP Młodojewo

            6. SP Kowalewo Opactwo

             

          • II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY SŁUPCA W PIŁCE NOŻNEJ KLAS VII-VIII!

             

            20 maja na boisku orlik w Słupcy odbyły się Mistrzostwa Gminy Słupca w piłce nożnej klas VII-VIII.

            Reprezentacja naszej szkoły po rozegraniu wszystkich meczów w których zaprezentowała pełne zaangażowanie i mnóstwo ambicji ostatecznie zajęła wysokie II miejsce!

            Skład zespoły: Wiktor Pokrop, Albert Imbiorowicz, Oliwier Wykręt, Wiktor Wnuk, Maciej Kazuś, Fabian Dziemiński i Leon Adamczyk.

            Opiekun: Paweł Barański

             

            Wyniki

            Cienin Zaborny - Kotunia 12:1

            Kowalewo Opactwo - Cienin Kościelny 3:0

            Cienin Zaborny - Cienin Kościelny 2:1

            Kotunia - Kowalewo Opactwo 1:8

            Cienin Kościelny - Kotunia 2:0

            Kowalewo Opactwo - Cienin Zaborny 1:0

             

            Tabela

            1. SP Kowalewo Opactwo 9 12:1

            2. ZSP Cienin Zaborny 6 14:3

            3. ZSP Cienin Kościelny 3 3:5

            4. ZSP Kotunia 0 2:22

          • III GMINNY KONKURS PIOSENKI POŚWIĘCONEJ PAPIEŻOWI ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II

             

            Marika Kujawa i Karina Pokrop pięknie zaprezentowały swoje zdolności wokalne podczas III GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI POŚWIĘCONEJ PAPIEŻOWI ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II w Młodojewie. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Obie uczennice zajęły miejsca na podium: Karina Pokrop pierwsze miejsce w kategorii klas 1-4 oraz Marika Kujawa trzecie miejsce w kategorii klas 5-8.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

             

          • FESTYN RODZINNY ,,PIKINIK U PANA KLEKSA”

             

            W niedzielne popołudnie 17 maja odbył się festyn rodzinny pt. ,,Piknik u Pana Kleksa”. Spotkanie to uświetnili swoją obecnością: Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Jarosława Kobos , Radny Gminy Słupca Artur Kuchowicz, Sołtys Cienina Mariola Kieliszewska, Prezes OSP Cienin Zaborny Jacek Grzelak.

            W programie artystycznym, przygotowanym przez p.Martę Imbiorowicz i p.Ewelinę Dymowską uczniowie zabrali nas do krainy bajek Pana Kleksa. Dzięki nim mogliśmy odbyć ciekawą podróż ,pełną przygód.

            Nie zabrakło licznych atrakcji. Uczestnicy mogli skorzystać z kawiarenki, dmuchanego zamku, warkoczyków, malowania twarzy, hobby horse ,stoiska profilaktycznego Sanepidu, pokazu OSP lub zmierzyć się w konkurencjach sportowych.

            Dyrektor i Rada Pedagogiczna składają serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu festynu Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom, którzy bezpośrednio zaangażowali się w przygotowania. Dziękujemy za ogromne, bezinteresowne zaangażowanie i poświęcony czas, za przygotowanie pysznej kawiarenki. Bardzo dziękujemy Paniom z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy .

            Szczególne podziękowanie składamy Darczyńcom, którzy wsparli rzeczowo całą imprezę: Bank Spółdzielczy w Słupcy, Fabiola w Młodojewie, Jaguar w Słupcy, Pizzeria Cameleon w Słupcy.

            Dziękujemy Panom Strażakom z OSP Cienin Zaborny za uatrakcyjnienie festynu.

            Za okazane wsparcie w ramach doposażenia terenu wokół szkoły bardzo dziękujemy sołectwom: Cienin Zaborny, Pokoje , Rozalin .

            Dziękujemy wszystkim tym, których praca i wkład przyczyniły się do organizacji dobrej zabawy i budowania jakości pracy naszej placówki

             

          • „WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ” - 235-LECIE KONSTYTUCJI

             

            30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Wydarzenie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu patriotyczno-religijnego Wolność – Te Deum. Nastepnie uczniowie klasy VI zasygnalizowali nam, że na początku maja w naszym kraju obchodzimy trzy ważne święta państwowe i narodowe, które nie tylko przypominają o kluczowych momentach naszej historii, ale też budują współczesne poczucie wspólnoty i patriotyzmu. Choć każde z tych świąt ma odrębny charakter, razem tworzą symboliczny ciąg pamięci o wolności, konstytucyjnych wartościach i tożsamości narodowej. Z kolei uczennice klasy II wykonaniem piosenki pt. „Konstytucja 3 Maja” sprawiły, że nawet historyczne tematy stały się przystępne i radosne.

            Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor – Urszula Jantosz, która podkreśliła, „jak ważne jest kultywowwanie tradycji, obchodów świąt narodowych, że wolność ma swoje korzenie w mądrości naszych przodków. Przekazywanie wiedzy, wzorców, wartości kolejnym pokoleniom tym jest niezwykle cenne i istotne ze względu również na to, iż dziś świętujemy nie tylko obchody Konstytucji 3 Maja, ale i 35 – lecie pracy pani Urszuli Szymańskiej” – nadmieniła pani dyrektor, prosząc o wystąpienie pani katechetki. Po czym grono pedagogiczne wraz z panią dyrektor wręczyło kwiaty, złożyło życzenia i podziękowania pani Urszuli za tyle lat pracy.

            Na koniec uczniowie i ci starsi, i ci młodsi wraz z nauczycielami wzęli udział w marszu ulicami naszej małej ojczyzny, który był zwieńczeniem tego pięknego, uroczystego dnia.

             

          • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

             

            28 kwietnia w siedzibie Sali OSP w Cieninie Zabornym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko”. Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Słupca Bogdan Kukulski oraz Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym.

            Naszą szkołę dumnie reprezentowali: Antonina Józefiak, Jeremi Głowacki, Kacper Małek , Marcelina Dymowska oraz Jakub Bartkowski.

            Cieszymy się ogromnie, gdyż dwoje z naszych reprezentantów otrzymało nagrody. Kacper Małek zajął III miejsce w kategorii klas I-III i Jeremi Głowacki otrzymał wyróżnienie w tej samej kategorii.

            Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom za zaprezentowanie swoich zdolności recytatorskich.

             

          • KONKURS PLASTYCZNY „WODA – PODSTAWĄ ŻYCIA"

             

            KONKURS PLASTYCZNY „WODA – PODSTAWĄ ŻYCIA"

            Organizatorem konkursu „Woda – Podstawą Życia" jest

            Gmina Słupca

            patronat Wójt Gminy Słupca

            Konkurs ma charakter edukacyjny i ma na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia wody w życiu człowieka, ochrony zasobów wodnych oraz ekologii. Jego celem jest promowanie wiedzy o roli wody w przyrodzie i życiu człowieka; rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej uczestników; zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska.

            Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Gminy Słupca.

            Termin oddania prac – 8 maj 2026r.

            Regulamin konkursu: Regulamin konkursu plastycznego .docx

             

          • FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

             

            XVIII Festiwal Piosenki Anglojęzycznej zgromadził dziś (27.04) w Miejskim Domu Kultury 35 wspaniałych wokalistów, którzy zaprezentowali swe umiejętności wokalne w trzech kategoriach wiekowych - klas I-IV i V-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

            Naszą placówkę reprezentowali: Karina Pokrop,która otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-IV, Marika Kujawa zdobywczyni III miejsca w kategorii klas V- VIII i Albert Imbiorowicz, który również brawurowo wykonał utwór " Lucid Dreams".

            Gratulujemy !

             

          • TERMIN NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA Z RODZICAMI

             

            Szanowni Państwo!

            Informujemy, że najbliższe spotkania z rodzicami odbędą się dnia 27.04.2026r. (poniedziałek) według poniższego harmonogramu:

             

            1. Klasy IV - VIII  - godz. 17:00

            2. Klasy I - III  - godz. 18:00

             

          • "KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY"

             

            W poniedziałek 20 kwietnia dzieci rysowały na sztaludze swoje buzie, pokazując, że każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny i ważny.

            Działanie to symbolizowało różnorodność, akceptację oraz szacunek dla drugiego człowieka

            Kliknij.pdf

             

          • KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW I MIESZKAŃCÓW SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

             

            ,,Przyroda naszego regionu”

            Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III

             

            Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Przyroda naszego regionu”.

            Cel konkursu:

            Zachęcenie uczniów do obserwowania i doceniania przyrody najbliższego otoczenia oraz wyrażania swoich wrażeń w formie plastycznej.

            Temat pracy:

            Piękno i różnorodność przyrody naszego regionu: lasów, łąk, ptaków, zwierząt, kwiatów oraz krajobrazu naszego regionu.

            Wymagania dotyczące prac:

            • praca plastyczna wykonana samodzielnie,

            • dowolna technika (rysunki, malowanie farbami, kolaże, wyklejanki itp.),

            • format A-4,

            • na odwrocie pracy należy wpisać imię i nazwisko, klasę.

            Terminarz:

            Prace należy oddać do sekretariatu ZSP w Cieninie Zabornym do dnia 15 maja 2026r. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane podczas szkolnej wystawy.

             

             

            Projekt ,,Ogarnij OZE w Cieninie Zabornym” został zrealizowany dzięki środkom finansowym przekazanym przez Respect Energy Holding S.A. w ramach Programu Grantowego „Czysta Moc Energii”

             

             

             

            ,,Przyroda naszego regionu”

            Konkurs literacki dla uczniów klas I-VIII oraz mieszkańców społeczności lokalnej

             

            Zapraszamy uczniów wszystkich klas oraz mieszkańców społeczności lokalnej do udziału w konkursie literackim pt. ,,Przyroda naszego regionu”.

            Cel konkursu:

            Zachęcenie uczniów i członków społeczności lokalnej do obserwowania i doceniania przyrody najbliższego otoczenia oraz wyrażania swoich wrażeń w formie pisemnej.

            Temat pracy:

            Praca musi ściśle nawiązywać do przyrody naszego środowiska np. miejscowych lasów, rzek, pól, parków, ogrodów, zwierząt, czy roślin.

            Forma pracy literackiej:

            • opowiadanie lub opis,

            • wiersz lub utwór poetycki.

            Wymagania formalne:

            - prace przygotowujemy w formie wydrukowanej lub napisanej ręcznie w czytelnej postaci,

            -w nagłówku proszę wpisać: imię i nazwisko ucznia, klasa; imię i nazwisko osoby dorosłej, miejscowość.

            Terminarz:

            Prace należy oddać do sekretariatu ZSP w Cieninie Zabornym do dnia 15 maja 2026r. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane podczas szkolnej wystawy.

            Projekt ,,Ogarnij OZE w Cieninie Zabornym” został zrealizowany dzięki środkom finansowym przekazanym przez Respect Energy Holding S.A. w ramach Programu Grantowego „Czysta Moc Energii”

             

             

             

          • EKSCYTUJĄCA WYCIECZKA DO SEJMU I SENATU DLA NASZYCH UCZNIÓW!

             

            W ramach bogatej oferty edukacyjnej naszej szkoły zorganizowaliśmy dnia 20.04.2026r. dzięki zaproszeniu pana Grzegorza Fedorowicza Senatora RP zwiedzanie Sejmu RP i Senatu RP w Warszawie. To była niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na własne oczy, jak działa polski parlament, dowiedzieć się więcej o prawie i demokracji oraz poczuć się jak prawdziwy senator! Zwiedzanie Centrum Warszawy na długo zapadnie w naszej pamięci.

             

          • OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI

             

            W dniu 23.04.26r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi.

            W ramach obchodów uczniowie klas starszych przygotowali plakaty o tematyce ekologicznej pt.,, Nasza moc, nasza planeta". Zostały ciekawie przedstawione działania podejmowane dla ratowania Ziemi. Dzieci z klas młodszych kolorowały obrazki, które pomogły im uzmysłowić jak ważne jest dbanie o naszą Planetę.Przeprowadzono wiele pogadanek, w trakcie których sami uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat naszej Planety.

             

          • OBCHODY DNI ZDROWIA

             

            W dniach 20.04.26- 22.04.26r. obchodziliśmy w naszej szkole Dni Zdrowia.

            W tym roku hasło przewodnie obchodów brzmiało ,, Zdrowia pilujesz, dobrze się czujesz". Pierwszego dnia uczniowie klas I- III rozwiązywali podczas przerw śŕodlekcyjnych rebusy, zagadki oraz kolorowali obrazki.Kolejnego dnia dzieci przygotowały zdrowe kanapki, sałatki, surówki, koktajle - było pysznie i kolorowo. Ostatniego dnia starsze klasy wykonały plakaty nt.,, Ruch to zdrowie".

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. To był dzień pełen zdrowych inspiracji.

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - "NIEBIESKIE IGRZYSKA'

             

            W poniedziałek, 20 kwietnia, w naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska. Wydarzenie miało na celu wyrażenie wsparcia, zrozumienia i otwartości wobec osób w spektrum autyzmu. Symbolem tego dnia był wspólny bieg wszystkich klas, który pokazał, że razem możemy budować społeczność opartą na akceptacji, życzliwości i szacunku dla każdego człowieka.

            Również tego dnia dzieci rysowały na sztaludze  swoje buzie, pokazując, że każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny i ważny. Działanie to symbolizowało różnorodność, akceptację oraz szacunek dla drugiego człowieka