Aktualności

          • FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO "CZERWIEŃCIE, ZIELEŃCIE SIĘ SŁOWA..."

             

            Podczas XXXI finału Konkursu Recytatorskiego "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa" na scenie zaprezentowało się 26 młodych recytatorów z klas I-III. Wśród nich, nasz reprezentant, Kacper Małek. Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy Kacprowi dalszych sukcesów.

             

          • V MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

             

            V Gminne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Drążnej miały na celu uświadomienie wszystkim, jak ważna jest pierwsza pomoc i jak jej prawidłowe udzielanie decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych. Uczniowie w zainscenizowanych zdarzeniach nieśli pomoc poszkodowanym - pomagali osobom ze złamaniami, osobie poparzonej, osobie z ranami ciętymi.

            Wszystkie zespoły wykazały się ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną. Nasza szkołę reprezentowali: Wiktor Pokrop, Hanna Sarbak i Zuzanna Łukasiewicz , która została nagrodzona pucharem za wyróżniającą postawę podczas wykonywania zadań.

             

          • KONKURS RECYTATORSKI "CZERWIEŃCIE, ZIELEŃCIE SIĘ SŁOWA..."

             

            W Domu Kultury w Słupcy odbył się powiatowy 31. Konkurs Recytatorski Czerwieńcie, zieleńcie się słowa.

            Naszą szkołę reprezentowali : Marcelina Dymowska (kl.3) Leon Adamczyk ( kl. 7) i Kacper Małek (kl.2) który otrzymał nominację do etapu finałowego w Strzałkowie.

            Gratulujemy wszystkim wspaniałych wystąpień.

             

          • III MIEJSCE W TURNIEJU POWIATOWYM BRD!

             

            Po wygraniu Gminnego Etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym , reprezentacja naszej szkoły dnia 17 kwietnia udała się na Etap Powiatowy konkursu , który zorganizowano w Szkole Podstawowej w Ostrowitem.

            Zespół reprezentujący naszą szkołę spisał się znakomicie, zajmując ostatecznie III miejsce!

            Skład drużyny: Hanna Sarbak, Wiktor Pokrop, Oliwier Wykręt.

            Opiekun: Paweł Barański

            Uczniowie rywalizowali rozwiązując test wiedzy ogólnej, pokonując specjalny tor przeszkód na rowerach, wykazując się umiejętnością jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

             

            Kolejność końcowa:

            1. SP Ostrowite

            2. SP Powidz

            3. SP Cienin Zaborny

            4. SP Koszuty

            5. SP Bielsko

            6. SP 1 Słupca

            7. SP Giewartów

            8. SP Orchowo

             

          • WYCIECZKA DO KRUSZWICY

             

            Dnia 13 kwietnia uczniowie klas 1, 2, 3 oraz 5 wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Kruszwicy. Była to doskonała okazja do nauki poprzez doświadczenie, a także do wspólnej integracji i odkrywania uroków przyrody oraz historii regionu.

            Pierwszym punktem programu była wizyta w Nadleśnictwie Miradz. Uczniowie mieli okazję wędrować ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, gdzie poznawali tajemnice lasu. Podczas spaceru dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat roślin i zwierząt, a także zasad ochrony środowiska. Bezpośredni kontakt z naturą sprawił, że zdobyta wiedza była jeszcze bardziej interesująca i angażująca.

            Kolejną atrakcją był rejs statkiem „Rusałka” po malowniczym jeziorze Gopło. Podczas podróży uczniowie wysłuchali legendy o Goplanie – tajemniczej królowej jeziora. Opowieść ta przeniosła wszystkich w świat dawnych wierzeń i pobudziła wyobraźnię młodych uczestników wycieczki.

            Nie mogło również zabraknąć wizyty w słynnej Mysiej Wieży. Uczniowie zwiedzili to historyczne miejsce oraz poznali legendę o księciu Popielu i jego żonie. Historia ta, pełna dramatyzmu i tajemnicy, wzbudziła duże zainteresowanie i stała się ciekawym wprowadzeniem do rozmów o dawnych dziejach Polski.

            Wycieczka do Kruszwicy była nie tylko atrakcyjną formą spędzenia czasu, ale także wartościową lekcją przyrody, historii i kultury. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, nowej wiedzy oraz pięknych wspomnień.

             

          • KIBICOWALI PIŁKARZOM LECHA POZNAŃ

             

            W niedzielę 12 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję przeżyć prawdziwe sportowe emocje!

            Po raz kolejny wybrali się na mecz Lecha Poznań, który tym razem zagrał z GKS Katowice.

            Wyjazd był nie tylko świetną formą integracji, ale także doskonałą lekcją kulturalnego kibicowania i wspólnego przeżywania sportowych chwil.

            Podziękowania dla wszystkich uczestników za wspaniałą atmosferę oraz opiekunów pani Magdaleny Raćkos i pana Pawła Barańskiego za zorganizowanie wyjazdu.

             

          • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

             

            Konkurs języka angielskiego Let’s revise together 10th edition - organizowanego przez LO w Słupcy! Wielkie brawa dla drużyny z klasy ósmej reprezentującej naszą szkołę, czyli dla Zuzanny Łukasiewicz, Anastazji Ziarniak i Alberta Imbiorowicza.

             

          • II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY SŁUPCA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ KLAS VII-VIII!

             

            Pięć drużyn wystartowało  w Mistrzostwach Gminy Słupca w halowej piłce nożnej klas VII-VIII , które walczyły o  puchary Wójta - Bogdana Kukulskiego.

            W zawodach, które rozegrane zostały 8 kwietnia w hali sportowej w Kowalewie Opactwie znakomicie spisała się reprezentacja naszej szkoły zajmując ostatecznie II miejsce!

            Skład zespołu: Wiktor Pokrop, Oliwier Wykręt, Albert Imbiorowicz, Wiktor Wnuk, Maciej Kazuś, Fabian Dziemiński, Leon Adamczyk.

             

            Wyniki

            Cienin Kościelny - Młodojewo  0:3

            Cienin Zaborny - Kotunia 6:0

            Kotunia - Młodojewo 0:3

            Cienin Kościelny - Kowalewo Opactwo 0:1

            Młodojewo - Kowalewo Opactwo  1:2

            Cienin Zaborny - Cienin Kościelny 2:1

            Kowalewo Opactwo - Cienin Zaborny 1:0

            Kotunia - Kowalewo Opactwo 0:5

            Cienin Zaborny - Młodojewo 2:0

            Kotunia - Cienin Kościelny 0:6

             

            Tabela

            1. SP Kowalewo Opactwo  12   9:1

            2. ZSP Cienin Zaborny  9  10:2

            3. ZSP Młodojewo   6   7:4

            4. ZSP Cienin Kościelny 3  7:6

            5. ZSP Kotunia  0   0:20

             

          • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE"

             

            Nasza szkoła w tym roku uczestniczyła w realizacji rekomendowanego programu profilaktycznych „Wspólne Kroki w Cyberświecie”.

            Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2022 – 2026.

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

             

            2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to wyjątkowy dzień, którego celem jest zwiększanie wiedzy na temat autyzmu, budowanie wrażliwości społecznej oraz promowanie akceptacji, zrozumienia i szacunku wobec osób w spektrum autyzmu.

            To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na potrzeby i możliwości osób w spektrum, a także podkreślić, jak istotne są empatia, życzliwość i otwartość w codziennych relacjach. Każdy z nas jest inny, a różnorodność wzbogaca naszą społeczność. 

            W związku ze zbliżającymi się obchodami, 30 marca pani Pedagog Marlena Adamczyk oraz pani Psycholog Karolina Szymańska przeprowadziły zajęcia w klasach 1–3, promując ten ważny dzień. Podczas spotkań uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat autyzmu, lepiej zrozumieć potrzeby osób w spektrum oraz dowiedzieć się, jak ważne są akceptacja, szacunek i życzliwość wobec innych.

             

          • III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY SŁUPCA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ KLAS VI i MŁODSZYCH

             

            Siedem drużyn wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Słupca w halowej piłce nożnej w kategorii klas VI i młodszych. W zawodach, które odbyły się dnia 27 marca w hali sportowej w Kowalewie Opactwie reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo dobre III miejsce.

            Skład zespołu: Leon Adamczyk, Fabian Dziemiński, Ksawier Wykręt, Kacper Dymowski, Wojciech Kucza, Filip Kieliszkowski, Patryk Przybylski, Dominik Szmagaj, Antoni Ziarniak, Natan Juszczak.

             

            Grupa A

            Cienin Zaborny - Młodojewo 2:2

            Kotunia - Kowalewo Opactwo 0:1

            Młodojewo - Kotunia 0:2

            Cienin Zaborny - Kowalewo Opactwo 0:0

            Kowalewo Opactwo - Młodojewo 0:0

            Cienin Zaborny - Kotunia 1:0

             

            Grupa B

            Drążna - Cienin Kościelny 0:4

            Piotrowice - Drążna 6:0

            Cienin Kościelny - Piotrowice 0:0

             

            Półfinały

            Piotrowice - Kowalewo Opactwo 1:0

            Cienin Kościelny - Cienin Zaborny 5:0

             

            Mecz o 3 miejsce

            Cienin Zaborny - Kowalewo Opactwo 0:0   k- 1:0

             

            Finał

            Piotrowice- Cienin Kościelny  0:1

             

            Końcowa kolejność

            1. ZSP Cienin Kościelny

            2. SP Piotrowice

            3. ZSP Cienin Zaborny

            4. SP Kowalewo Opactwo

            5. ZSP Kotunia

            6. ZSP Młodojewo

            7. SP Drążna

             

          • FILM NA TEMAT PODEJMOWANIA ROZMÓW DOTYCZĄCYCH EMOCJI

             

            Głównym celem filmu  jest profilaktyka  w podejmowaniu rozmów na temat emocji, relacji rówieśniczych oraz problemów, z którymi mierzy się współczesna młodzież. Film stanowi punkt wyjścia do dyskusji. Film znajduje się TUTAJ.

             

          • NAJLEPSI W GMINNYM TURNIEJU BRD!

             

            25 marca 2026r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym  odbył się Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca. W turnieju wystartowało sześć drużyn: z Cienina Zabornego, Cienina Koscielnego , Kowalewa Opactwa, Koszut, Kotuni i z Drążnej.

            Turniej otworzyli Wójt Gminy Słupca - Bogdan Kukulski, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca –Jarosława Kobos oraz dyrektor szkoły w Cieninie Zabornym – Urszula Jantosz ,którzy życzyli zawodnikom powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników. 

            Każdy uczestnik Etapu gminnego miał do rozwiązania test oraz do wykonania zadanie praktyczne tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym. W teście znajdowało się 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu rowerem przez skrzyżowanie.  Tor sprawnościowy składał się z 5 przeszkód takich jak: korytarz z desek, rynna, slalom z ograniczeniem, przedmiot do przewożenia, slalom kółkowy(tzw. żmijka).

            Za zwycięską drużynę w całym turnieju uznało się ten zespół, którego suma zajętych miejsc jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza.

            Wspaniale spisała się reprezentacja naszej szkoły , która zdobyła I miejsce!

            Skład zespołu: Hanna Sarbak, Wiktor Pokrop, Oliwier Wykręt.

            Opiekun: Paweł Barański

             

            Oto jak przedstawiała się końcowa kolejność:

             

            1. ZSP Cienin Zaborny

            2. SP Koszuty

            3. SP Kowalewo Opactwo

            4. ZSP Kotunia

            5. ZSP Cienin Kościelny

            6. SP Drążna

             

             

          • "MEMORY MASTER” - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

             

             

            Mistrzowie Pamięci nagrodzeni!

            Z radością ogłaszamy, że nasi uczniowie oficjalnie odebrali dyplomy i nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym „Memory Master”!

            Rywalizacja była zacięta, a poziom znajomości angielskich słówek – imponujący.

            Nasi zawodnicy udowodnili, że systematyczna nauka i świetna pamięć to ich supermoce.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom, którzy zdobyli najwyższe wyróżnienia! 

            Jakub Bartkowski klasa IV – laureat II stopnia

            Błażej Nazaruk klasa VII – laureat III stopnia

            Kacper Dymowski klasa VI – laureat III stopnia

            Brawo! Jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy językowe!

             

             

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM

             

            W naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Bez Plecaka, który dostarczył wszystkim wielu radości i uśmiechu. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, przynosząc swoje książki i przybory szkolne w nietypowych przedmiotach. Zamiast tradycyjnych tornistrów pojawiły się m.in. kosze, walizki czy inne oryginalne rozwiązania.

            Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny młodzież wcieliła się również w role nauczycieli, dyrektora oraz pracowników szkoły, co pozwoliło spojrzeć na szkolną rzeczywistość z zupełnie innej perspektywy. Był to dzień pełen dobrej zabawy, integracji i pozytywnej atmosfery.

            Całe wydarzenie zostało starannie przygotowane i zorganizowane przez samorząd uczniowski przy wsparciu opiekunów.

             

          • "KANGUR MATEMATYCZNY" - 2026

             

            „Kangur Matematyczny”, to konkurs, który cieszył się w tym roku szkolnym dużym zainteresowaniem uczniów.

            Uczestnicy z zaangażowaniem rozwiązywali zadania, rozwijając swoje umiejętności matematyczne.

            Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy!

             

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

             

            Dnia 16 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie szkolnych specjalistów z uczniami.

            Temat spotkania nawiązywał bezpośrednio do dnia 23 lutego- Ogólnopolski  Dzień Walki z Depresją.

            Klasy  podzielone zostały na 3 grupy. Starsi uczniowie ( IV-VIII ) poza zapoznaniem się z tym czym jest depresja, dowiedzieli się  jak reagować, kiedy podejrzewają u siebie lub u kogoś z najbliższego otoczenia długotrwałe obniżenie nastroju. Poruszony został temat komunikatów jakich, nie należy stosować wobec osoby u której występują stany depresyjne - na przykład -" weź się w garść", " inni mają gorzej". Uczniowie poinformowani zostali również o istniejących numerach telefonu pod które można zadzwonić, kiedy potrzebują wsparcia.

            Dzieci młodsze (I-III) wysłuchały opowiadania autorstwa Laurent Cardon " Kury- czyli krótka historia o wspólnocie" z którego dowiedziały się jak ważna jest dobra współpraca aby zwiększyć szansę na to aby wszyscy czuli się potrzebni i wyjątkowi.

            Należy pamiętać, że depresja to poważna choroba, której nie należy lekceważyć, bardzo ważne jest wsparcie najbliższego otoczenia. Depresję można i należy leczyć. 

            Pamiętaj aby zobaczyć drugiego człowieka!