Po raz kolejny nasza społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON – WŁĄCZ HISTORIĘ, którego celem jest upamiętnienie i oddanie czci uczestnikom Powstania Warszawskiego. W tym roku szczególną uwagę poświęcono kobietom. Za pośrednictwem udostępnionych materiałów nauczyciele historii przeprowadzili lekcje dostosowane do każdego poziomu nauczania. Uczniowie dyskutowali o losach uczestniczek i ich roli w walce i codziennym powstańczym życiu a także oglądali filmy, które wprowadziły ich w powstańczy klimat. Pomogło im to wyobrazić sobie jak wyglądały losy powstańców, czym w tamtych czasach się kierowano i w jaki sposób należało się zachować żeby przetrwać. Na podstawie obejrzanych filmów pisali plan wydarzeń, uczucia towarzyszące głównym bohaterom filmu oraz wspólnie odpowiadali na pytania: ,,Kim jest bohater’’ i ,,Jakie powinien posiadać cechy i wartości. W swoich pracach uczniowie podkreslali ogromne zaangazowanie uczestniczek powstania w rózne formy walki.
Zajęcia miały na celu pogłębianie wiedzy na temat powstania jego roli w naszej historii i uwrażliwienia uczniów na losy jego uczestników.
Poprzez udział w projekcie wpisaliśmy się w kultywowanie pamięci historycznej, wzmocniliśmy poczucie tożsamości narodowej oraz pogłębiliśmy naszą wrażliwość społeczną.
Koordynatorami akcji była pani Małgorzata Kucharczyk i pani Marzena Kurkowska.