Szanowni Państwo! Uczniowie klasy II zapraszają do obejrzenia filmu jak bezpiecznie spędzić wakacje.
Film znajduje się TUTAJ.
Szanowni Państwo! Uczniowie klasy II zapraszają do obejrzenia filmu jak bezpiecznie spędzić wakacje.
Film znajduje się TUTAJ.
SZANOWNI RODZICE
W pierwszej kolejności na salę gimnastyczną wchodzą rodzice klas III, II, I.
W miarę możliwości z zachowaniem reżimu sanitarnego na salę gimnastyczną wchodzą rodzice klas IV – VIII.
Pamiętamy o zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz stosowaniu maseczek.
Rodzice uczniów klasy VIII uczestniczą w uroczystości z zachowaniem dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz stosowaniu maseczek.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się dnia 25.06.2021r. zgodnie z następującym harmonogramem:
Klasy I-VII - godz. 8:00 - boisko szkolne/sala gimnastyczna w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Przyjazd uczniów zgodnie z harmonogramem dowozów na terenie Gminy Słupca. Odjazd uczniów klas I-VI o godz. 8:50
Klasa VIII - godz. 9:00 - sala gimnastyczna - w uroczystości biorą udział uczniowie klas VII oraz rodzice uczniów klas VIII.
Drodzy uczniowie! Zapraszamy do zapoznania się z listem prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, który znajdziecie TUTAJ.pdf
Drodzy Rodzice!
Bardzo prosimy o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety na temat korzystania z dziennika elektronicznego. Link do ankiety aktywny będzie dnia 18 czerwca 2021r.
Ankieta znajduje się TUTAJ.
Szanowni Państwo! Uczniowie klasy III serdecznie zapraszają do obejrzenia relacji z pobytu w ranczo.
Relacja znajduje się TUTAJ.
Szanowni Państwo,
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.
Załączniki:
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN
- Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
01.06 2021r. odbył się w naszej szkole wernisaż
prac plastycznych
pt. „ Uroczyście obiecuję , że dziś coś zmaluję”
autorstwa
Aleksandry Rogalskiej, Michaliny Maniak
oraz Nadii Świątek.
Prace młodych artystek są wykonane różnymi technikami, ale wszystkie równie mocno zachwycają.
Kto chciałby poobcować z pięknem i obejrzeć wystawę,
nie zdążył jednak , będzie miał jeszcze okazję.
Wystawa swoją kontynuacje znajdzie
w Bibliotece Publicznej w Słupcy.
Zdjęcia z tymi pięknymi pracami znajdziecie także w zakładce "album fotograficzny".
Serdecznie zapraszamy!
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym "Maszyna do spełniania życzeń" towarzyszącemu 32. Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier, który odbędzie się w dniach 2-3 października w Łodzi.
Nagrody dla wszystkich uczestników:
✅ bezpłatny bilet ulgowy na 32. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier
✅ prawo do bezpłatnego udziału w warsztatach komiksowych przeprowadzanych podczas Festiwalu
✅ bezpłatny bilet normalny dla opiekuna dziecka -uczestnika
✅ dyplom okolicznościowy
Po trzech zwycięzców w każdej kategorii wiekowej otrzyma dodatkowo cenne nagrody rzeczowe:
🏺 tablet graficzny Wacom Intuos
🏺 vouchery podarunkowe na materiały plastyczne (I miejsce: 650 zł, II miejsce: 450 zł, III miejsce: 250 zł)
🏺 publikacje od partnerów i organizatorów Festiwalu
Dodatkowe wyróżnienia: jury ma prawo przyznać dodatkowo po trzy wyróżnienia w obu grupach wiekowych:
🏺 vouchery podarunkowe na materiały plastyczne o wartości 150 zł
🏺 publikacje od partnerów i organizatorów Festiwalu
Prosimy o dostarczenie prac do P. Marty Imbiorowicz do 25.06.2021r.
Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie komiksu, nawiązującego do hasła "Maszyna do spełniania życzeń" pochodzącego z opowieści Stanisława Lema.
W związku z trwającym Rokiem Stanisława Lema, zachęcamy do przysyłania prac powiązanych lub inspirowanych twórczością tego wybitnego pisarza oraz szeroko rozumianą tematyką
science-fiction: wizjami przyszłości, obcych cywilizacji i podróży kosmicznych, rozwoju cywilizacyjnym ludzkości i postępie technologicznym.
Uczestnicy będą konkurowali w dwóch grupach wiekowych:
a) 10 - 14 lat (urodzeni między 01.01.2007 a 31.12.2011)
b) 15 - 18 lat (urodzeni między 01.01.2003 a 31.12.2006)
Zasady związane z pracami konkursowymi:
1. Każdy uczestnik ma prawo do złożenia tylko jednej pracy.
2. Praca konkursowa ma być wykonana samodzielnie, nie przyjmujemy prac zbiorowych.
3. Komiks należy przesłać w formie papierowej.
4. Komiks nie może przekraczać 3 jednostronnych, pionowych kartek w formacie A4.
5. Praca nie może być oprawiona.
Zapraszamy i życzymy powodzenia!
Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi stypendium Wójta Gminy Słupca za rok szkolny 2020/2021
1 czerwca 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Dnia Dziecka na sportowo. Pani dyrektor w imieniu wszystkich pracowników uroczyście otworzyła zmagania sportowe i złożyła dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Wszyscy uczniowie klas I-VIII dopingowani przez nauczycieli, mieli okazję wystartować w następujących konkurencjach sportowych: rzut piłką do celu, ringo, rzut woreczkiem, skakanka. Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały nagrody, natomiast wśród wszystkich uczestników rozlosowano dwie piłki, które trafiły w ręce Macieja Kazusia i Mai Królikowskiej. Radość była duża, a uśmiech na twarzy towarzyszył świętującym przez cały dzień. Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek, który ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy!
Galerie zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie w zakładce "album fotograficzny". Zapraszamy:)
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Zmiana organizacji nauczania dnia 01 czerwca 2021.
Powrót uczniów do domu tylko jednym odwozem o godzinie 12.30.
Światowa Organizacja Zdrowia rozpoczęła całoroczną globalną kampanię z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu 2021 - „Deklaruję – nie palę!”, która ma na celu wsparcie 100 milionów ludzi na całym świecie w ich próbach rzucenia palenia poprzez różne inicjatywy i rozwiązania cyfrowe. Pomoże stworzyć zdrowsze środowisko sprzyjające rzucaniu palenia poprzez:
• opowiadanie się za zdecydowaną polityką zaprzestania palenia tytoniu,
• promowanie zwiększonego dostępu do usług w zakresie rzucania palenia,
• podnoszenie świadomości na temat taktyk przemysłu tytoniowego,
• umożliwienie użytkownikom tytoniu podejmowania skutecznych prób rzucenia palenia poprzez inicjatywy „rzuć i wygraj”.
Na całym świecie około 780 milionów ludzi twierdzi, że chce rzucić palenie, ale tylko 30% z nich ma dostęp do narzędzi, które mogą pomóc im przezwyciężyć fizyczne i psychiczne uzależnienie od tytoniu. WHO oraz jej partnerzy chcą zapewnić ludziom narzędzia potrzebne do podjęcia skutecznej próby rzucenia palenia.
Rzucenie palenia przynosi natychmiastowe i długoterminowe korzyści zdrowotne. Już po 20 minutach od rzucenia palenia spada tętno. W ciągu 12 godzin poziom tlenku węgla we krwi wraca do normy. W ciągu 2–12 tygodni poprawia się krążenie i czynność płuc. W ciągu 1-9 miesięcy ustępują kaszel i duszność. W ciągu 5–15 lat ryzyko udaru zmniejsza się do poziomu porównywalnego do osób niepalących. W ciągu 10 lat śmiertelność z powodu raka płuc jest o około połowę mniejsza niż wśród palaczy. W ciągu 15 lat ryzyko wystąpienia chorób serca jest takie, jak u niepalących.
WHO ustanowiło nową inicjatywę „Access Initiative for Quitting Tobacco”, która zapewnia ludziom na całym świecie między innymi bezpłatny dostęp do poradnictwa cyfrowego. Nawiązało współpracę z firmami technologicznymi, takimi jak Facebook, WhatsApp i Soul Machines, aby podnieść świadomość i wspierać użytkowników tytoniu w rzucaniu palenia przy pomocy chatbotów i cyfrowych pracowników służby zdrowia.Na przykład Florence - doradca cyfrowy, oparty na sztucznej inteligencji, pomaga ludziom opracować spersonalizowany plan rzucenia palenia i kieruje ich do dostępnych aplikacji mobilnych i bezpłatnych infolinii dotyczących rzucania palenia w ich krajach. W międzyczasie Quit Challenge na WhatsApp dostarcza zarejestrowanym użytkownikom bezpłatne wiadomości o tym, jak rzucić palenie, bezpośrednio na ich telefony komórkowe. Te i inne globalne i regionalne narzędzia w zakresie rzucania palenia zostaną wprowadzone w ramach kampanii na Światowy Dzień Bez Tytoniu 2021, po raz kolejny potwierdzają, że usługi w zakresie rzucania palenia poprawiają zdrowie, ratują życie i oszczędzają pieniądze.
Źródło: WHO
DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE !
Od poniedziałku, 31 maja br. wraca stacjonarna nauka w szkołach dla wszystkich uczniów. Zasady funkcjonowania szkoły określa ,,Regulamin funkcjonowania szkoły w czasie pandemii"- aktualizacja od dnia 31.05.2021r.
Regulamin funkcjonowania szkoły - aktualizacja od 31.05.2021r.docx
Zasady wychodzenia/przychodzenia uczniów klas I-VIII od 31.05.2021r.docx
Dzień 04.06.2021r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego.
Szanowni Rodzice ! Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieninie Zabornym prosi o zwrot laptopów użyczonych w ramach zdalnego nauczania w dniach od 31.05.2021r. do 03.06.2021r. w godzinach 8.00-15.00.
Szanowni rodzice! Zapraszamy do zapoznania się z listem i broszurą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pt.: "Dzieci w wirtualnej sieci"
Broszura "Dzieci w wirtualnej sieci".pdf
Szanowni Państwo ! ANKIETA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS IV-VIII
Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zwrócił się do Ministerstwa Edukacji i Nauki z prośbą o wypełnienie ankiet diagnozujących organizowanie zajęć tanecznych w szkołach podstawowych (kl. IV-VIII) i w szkołach ponadpodstawowych. Ankiety zostały opracowane przez Instytut Muzyki i Tańca w związku z realizacją programu ,,TańczMY w szkole’’ i są skierowane do czterech grup odbiorców: dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów, rodziców/opiekunów dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych.
Wyniki ankiet pozwolą ocenić stopień zainteresowania tańcem wśród dzieci i młodzieży w ww. szkołach, a także pomogą w ustaleniu przyczyn obecnej sytuacji wyrażonej w danych o niewielkiej liczbie szkół, w których uczniowie uczęszczają na zajęcia taneczne w ramach dopuszczalnych form realizacji zajęć wychowania fizycznego.
,,TańczMY w szkole’’ jest pilotażowym programem Instytutu Muzyki i Tańca, którego celem jest m.in. upowszechnianie tańca w ramach wychowania fizycznego oraz wprowadzanie treści dotyczących historii i teorii tańca w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a także zainicjowanie współpracy pedagogów z placówkami edukacyjnymi. W ramach programu realizowane będą następujące obszary tematyczne:
Instytut Muzyki i Tańca, poprzez realizację programu ,,TańczMY w szkole’’, pragnie zachęcić szkoły do umożliwienia uczniom udziału w zajęciach tanecznych - w ramach dopuszczalnych form realizacji obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego. O tym, jaki to będzie rodzaj tańca, decydować będą szkoły: dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, rodzice i opiekunowie – stąd konieczne jest przeprowadzenie ankiet diagnozujących. Planowana jest również organizacja szkoleń metodycznych w zakresie tańca, skierowanych do nauczycieli wychowania fizycznego, dzięki którym będą oni mogli podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i prowadzić zajęcia taneczne na najwyższym poziomie.
W związku z powyższym, proszę o wypełnienie ankiet (zamieszczonych pod linkami) w nieprzekraczalnym terminie do 4 czerwca br.
Powered by aSc EduPage