Drodzy uczniowie! Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie dla najlepiej oszczędzających w SKO.
Szczegóły na temat konkursu znajdziecie TUTAJ.pdf
Drodzy uczniowie! Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie dla najlepiej oszczędzających w SKO.
Szczegóły na temat konkursu znajdziecie TUTAJ.pdf
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Z ogromną radością informujemy, że w ramach programu Laboratoria Przyszłości Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym otrzymała wsparcie 30 000,00 zł na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji przyszłości takich jak współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów czy obycie z nowymi technologiami. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zakupiliśmy m.in.:Kliknij tutaj.docx
Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dokumentami w sprawie rekrutacji do przedszkola i szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023, która znajduje się w zakładce "Rekrutacja 2022/2023".
Z dumą ogłaszamy, że nasi uczniowie, startujący w ogólnopolskim konkursie humanistycznym Alfik znaleźli się wśród najlepszych w kraju.
W tegorocznej edycji konkursu wystartowało ponad 7200 dzieci ze szkół podstawowych, reprezentujących 298 szkół z całej Polski. Fantastyczny, wysoki wynik osiągnęła uczennica klasy piątej, Zofia Rzemyszkiewicz, zajmując 2. miejsce w województwie oraz 59. w kraju. Zosia jest bardzo wszechstronnie utalentowaną uczennicą, czekamy więc na jej kolejne sukcesy. Równie wspaniałym osiągnięciem jest wynik ucznia klasy szóstej, Alana Gacy, który zajął 80. miejsce w kraju.
W pierwszej pięćsetce najlepszych w kraju i w pierwszej dziesiątce w województwie znaleźli się także Marika Kujawa z klasy czwartej, Martyna Kujawa i Maja Dziemińska z klasy piątej oraz Dawid Bukowiecki z klasy siódmej. Opiekunami uczniów byli pani Anna Giszter-Łodziewska i pani Kinga Kadzińska-Radecka.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i uczniom, jesteśmy z Was wszystkich bardzo dumni.
Zaprogramowani.com oraz AkademiaProgramowania.pl zapraszają na jedyny w Polsce cykl webinarów dla młodzieży w wieku 11-18 lat. W całości bezpłatne e-warsztaty programowania to trzy, trwające po 90 minut spotkania, podczas których wprowadzimy słuchaczy w jeden z sześciu kierunków do wyboru.
Zapisy tylko do 13.II.2022!
Będzie to czwarta edycja bezpłatnych warsztatów programowania online dla dzieci z całej Polski.
W ciągu trzech, półtoragodzinnych zajęć młodzi słuchacze zdobędą podstawowe umiejętności, które pokazują im jak ważny, a jednocześnie fascynujący jest cyfrowy rozwój na miarę XXI wieku.
Wybierać mogą spośród takich tematów jak:
- Programowanie w C++
- Programowanie w Java
- Programowanie w C#
- Programowanie w Python
- Programowanie z Minecraftem
- Grafika Komputerowa
Więcej informacji na stronie https://www.zaprogramowani.com/zaprogramuj-swoja-przyszlosc/
Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!
Z wielką radością i dumą chcielibyśmy poinformować, że Pani Anna Rzemyszkiewicz nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym zajęła I miejsce w powiecie słupeckim w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego ,,Nauczyciel na Medal” w kategorii Nauczyciel klas 0-III.
Konkurs Plebiscytowy polegał na wyłonieniu laureatów w drodze głosowania Czytelników. Głosowanie w Konkursie Plebiscytowym odbywało się na dwa sposoby: za pomocą SMS Premium oraz za pomocą tzw. KLIK-a oddanego na stronie wybranego Serwisu.
Konkurs Plebiscytowy prowadzony był w dwóch etapach:
a) Pierwszy, powiatowy etap Konkursu Plebiscytowego trwał od dnia 25.10.2021 r. od godz. 12:00 do dnia 02.12.2021 r. do godz. 21:30. Awans do II etapu konkursu plebiscytowego - finału wojewódzkiego, w każdej kategorii uzyskuje jeden kandydat w każdym z miast i powiatów, który uzyskał największą liczbę głosów. Przechodząc do finału, kandydaci zachowują głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.
b) Drugi, wojewódzki finał Konkursu Plebiscytowego trwał od dnia 06.12.2021 r. od godz. 12:00 do dnia 15.12.2021 r. do godz. 22:00.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Od dnia 31.01.2022r do 27.02.2022r. obowiązuje aktualizacja Regulaminu funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym w czasie epidemii. Prosimy o zapoznanie się z postanowieniami dotyczącymi funkcjonowania uczniów w czasie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły z powodu Covid-19.
Informacje na ten temat znajdują sie w zakładce "Regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii w roku szkolnym 2021/2022".
Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej.
Zajęcia szkolne dla uczniów z niepełnosprawnościami
W przypadku szkół, których funkcjonowanie zostało ograniczone – w odniesieniu do uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania – szkoła zobowiązana jest do zorganizowania zajęć stacjonarnie na terenie szkoły lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – w budynku szkoły.
Konsultacje dla uczniów przygotowujących się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty
Pozostawiono możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty. Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty. Udział w konsultacjach jest dobrowolny. Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
Olimpiady, konkursy i turnieje
Za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie mogą brać udział w trybie stacjonarnym w konkursach, olimpiadach i turniejach przeprowadzanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 oraz art. 22 ust 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Projekt skierowany do publikacji w Dzienniku Ustaw.
Dnia 14.01.2022r. w szkole odbył się bal karnawałowy zorganizowany pod okiem wychowawców.
Sale lekcyjne wyglądały inaczej niż na co dzień i zamieniły się w prawdziwą sale balowe.
Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawcom. Punktem kulminacyjnym zabawy był przyjazd Mikołaja z workiem prezentów dla wszystkich uczniów. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały sale balowe. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Podziękowania kierujemy do Zarządu Rady Rodziców oraz wszystkich rodziców zaangażowanych w przygotowanie paczek.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.
Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji oraz do studentów i osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!
Do rywalizacji o miano Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.
Konkurs potrwa w dniach 21.01-27.03.2022 r.
Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych.
Serdecznie zachęcamy do rywalizacji i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!
https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zapraszają na kolejny film profilaktyczny pn. „Zimowy dekalog”, tym razem dotyczący bezpieczeństwa w czasie zimowych rekreacji.
Film przypomina o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie.
Pamiętajmy, że zjazdy z górki, jazda na nartach, czy łyżwach oraz inne rekreacje na śniegu i lodzie mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną, jednak, zawsze naszymi zachowaniami powinien kierować zdrowy rozsądek i ostrożność!
Szczególną uwagę trzeba zwrócić na pokrywę lodową zwłaszcza w okresie zamarzania akwenu lub odwilży. Na razie temperatury na zewnątrz cały czas są ujemne, jednakże może się to zmienić!- czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.
Film znajduje się TUTAJ.
Zachęcamy Państwo do zapoznania się z plakatami informującymi o szczepieniach przeciw COVID-19. Plakaty zawierają kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach. Rozwiązanie to ułatwi rodzicom i uczniom zapoznanie się z materiałami.
Przypominamy również, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych.
Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r. Szczegółowe informacje w tej sprawie są dostępne na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype,
Dodatkowe informacje dotyczące szczepień znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwa Edukacji i Nauki
Dzień dobry,
nazywam się Agnieszka Kaźmierska i jestem trenerem i wykładowcą polskiego języka migowego, współpracującą z Towarzystwem Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego "GEST".
Nasze Towarzystwo, nieprzerwanie od 10 lat, prowadzi kursy polskiego języka migowego. Od 2012 roku takie kursy, zgodnie z Ustawą, są dofinansowane ze środków PFRON nawet do 90% kosztów kursu. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest kontakt z osobami, które mają problemy komunikacyjne. Kontakty mogą dotyczyć zarówno sfery zawodowej jak i prywatnej. Mogą to być klienci, podopieczni, sąsiedzi, znajomi itp. Osoby mające problemy komunikacyjne też są szeroko definiowane. W pierwszej kolejności dotyczy to osób posługujących się polskim językiem migowym ale też osób z niedosłuchem, który może być wynikiem choroby czy starości.
Aktualnie trwa nabór na kurs języka migowego w SŁUPCY. Aby skorzystać z dofinansowania PFRON wystarczy wypełnić wniosek (gwarantuję pełne wsparcie i pomoc przy wypełnieniu). Dzięki dotacji całkowity koszt kursu wyniesie jedynie 130 zł (w tej cenie jest uczestnictwo w zajęciach-aż 70 godzin lekcyjnych, każdy kursant otrzymuje również podręcznik, materiały do nauki oraz dostęp do platformy edukacyjnej).
Przewidywany początek kursu w Słupcy: koniec marca, ostatnie zajęcia natomiast albo koniec czerwca. Spotkania raz w tygodniu po 3,5 h (np. 16:30-20:00 lub 17:00-20:30). Zainteresowane osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania do kursy proszę o kontakt najpóźniej 18 stycznia. W późniejszym czasie również można się zgłaszać, ale będzie za późno na dofinansowanie i wówczas koszt uczestnictwa wyniesie 900 zł/os.
dr Agnieszka Kaźmierska
Trener i Wykładowca Polskiego Języka Migowego
kom: 783 198 312
e-mail: a.kazmierska@migaj.eu
Uczeń kl.VII Dawid Bukowiecki wziął udział w konkursie historycznym Wielki Test Edukacyjny ,,Wieki i dzieje’’i osiągnął bardzo dobry wynik punktowy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem Dawida była p. Małgorzata Kucharczyk.
7.12.2021r w kl.7 odbył się pokaz ,,Magia fizyki " zaprezentowany przez p. Krzysztofa Rosiaka, którego zaprosili rodzice siódmioklasistów w ramach klasowych Mikołajek. Uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawostek dotyczących fizyki, szczególnie jej wykorzystanie w życiu codziennym. Wszyscy z ogromną ciekawością i zaangażowaniem uczestniczyli w tym spotkaniu.
Dnia 8.01.2022r. w na sali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się IX Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej . W Turnieju wystąpiło pięć drużyn: OSP Cienin Zaborny I, OSP Cienin Zaborny II, Cienin Kościelny, Lądek i Gmina Słupca. Zespoły zagrały systemem “każdy z każdym”. Za zwycięstwo 2:0 zespoły otrzymały 3 pkt, za zwycięstwo 2:1 otrzymały 2 pkt, natomiast drużyna, która przegrała 1:2 do swojego dorobku dopisała sobie 1 punkt.
Po rozegraniu wszystkich spotkań drużyna Gminy Słupca zajęła I miejsce zdobywając puchar prezesa OSP w Cieninie Zabornym. Na II miejscu uplasowała się drużyna z Cienina Kościelnego, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Lądku.Organizatorzy podkreślają, że wiele spotkań stało na bardzo wysokim poziomie, a wszystkie rozegrane sety były do końca bardzo wyrównane.
Turniej przeprowadził i sędziował nauczyciel wf – Paweł Barański.
Cienin Kościelny - OSP Cienin Zaborny II 2:0
OSP Cienin Zaborny I - Lądek 0:2
Gmina Słupca - OSP Cienin Zaborny II 2:0
Cienin Kościelny - OSP Cienin Zaborny I 2:1
Lądek - OSP Cienin Zaborny II 2:0
Cienin Kościelny - Gmina Słupca 0:2
OSP Cienin Zaborny I - OSP Cienin Zaborny II 2:1
Lądek - Gmina Słupca 1:2
OSP Cienin Zaborny I - Gmina Słupca 0:2
Cienin Kościelny - Lądek 2:0
KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ:
1. Gmina Słupca – Puchar Prezesa OSP w Cieninie Zabornym
2. Cienin Kościelny – Puchar Dyrektora ZSP w Cieninie Zabornym
3. Lądek – Puchar Wójta Gminy Słupca
4. OSP Cienin Zaborny I
5. OSP Cienin Zaborny II
8 listopada 2021 r. 21 uczniów z kl. III-VIII naszej szkoły wzięło udział w XXXIV edycji konkursu "Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka. Plus".
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród dzieci, uaktywnienie uczniów uzdolnionych matematycznie i porównanie ich wiedzy oraz umiejętności z rówieśnikami z innych szkół na terenie całego kraju.
Pięcioro naszych uczniów zostało laureatami konkursu:
Dzieci do konkursu zostały przygotowane przez p. Martę Imbiorowicz – wychowawcę klasy III i p. AnnęTomczak – nauczyciela matematyki, która była organizatorem konkursu w szkole. Gratulujemy laureatom.
W dniu 06.01.2022r w kościele pw. Św . Ap. Piotra i Pawła w w Kowalewie Opactwie odbył się koncert kolęd, w którym wspaniale zaprezentowali się Marika Kujawa, Albert Imbiorowicz oraz Witkor Pokrop nasi uczniowie z klasy 4. Występy dzieci z terenu całej gminy poprzedzał koncert p. Jacka Borkowskiego.
Naszym reprezentantom jak i wszystkim uczestnikom gratulujemy tak wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.
Powered by aSc EduPage